Poliranje čolna - V iskanju svetega grala

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator, moderator2, cibro, Marchi

Uporabniški avatar
BE84
Višji štabni praporščak
Kraj: Maribor

Re: Poliranje čolna - V iskanju svetega grala

OdgovorNapisal/-a BE84 » Če Mar 26, 2020 17:14

@ mamaMicka Hvala za nasvet in mnenje 8)
Tako je, gre za popolnoma sezonski čoln. Tiste praske vem, da ne bodo šle vstran, so pa popolnoma površinske in se jih z roko niti ne čuti če grem čez. Edino ena praska je globja.
Prodajalec od 3M mi je priporočal kar 3 stvari in sicer:
- 3M Perfect-It Gelcoat Heavy Cutting Compound
- 3M Medium Cut
- 3M Wax

Ni mi pa svetoval nobenega šampona za pranje in odstranjevanje umazanije, kar se mi zdi osnova sploh pred začetkom poliranja.

Ker nisem najbolj vešč... s čim naj odstranim vodni kamen? Kakšna kislina je primerna?

Glede polirne paste pa mi lahko na privat napišeš za katero gre oziroma če se jo da pri tebi kupiti.

Hvala! :wink:
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Če Mar 26, 2020 23:08

BE84 napisal/-a:@ mamaMicka Hvala za nasvet in mnenje 8)
Tako je, gre za popolnoma sezonski čoln. Tiste praske vem, da ne bodo šle vstran, so pa popolnoma površinske in se jih z roko niti ne čuti če grem čez. Edino ena praska je globja.
Prodajalec od 3M mi je priporočal kar 3 stvari in sicer:
- 3M Perfect-It Gelcoat Heavy Cutting Compound
- 3M Medium Cut
- 3M Wax

Ni mi pa svetoval nobenega šampona za pranje in odstranjevanje umazanije, kar se mi zdi osnova sploh pred začetkom poliranja.

Ker nisem najbolj vešč... s čim naj odstranim vodni kamen? Kakšna kislina je primerna?

Glede polirne paste pa mi lahko na privat napišeš za katero gre oziroma če se jo da pri tebi kupiti.

Hvala! :wink:

Torej za odstranjevanje kamna pred poliranjem je skoraj vseeno s cim. Sam uporabljam fosforno kislino, ker ne unicuje prevec kovin in ni huda za pljuca. Ker ga ni veliko bo ok tudi odstranjevalec kamna iz Mercatorja. Lahko tudi solna kislina, ampak ne smes nic spricati po prikolici. Potem so se citronska kislina, kis, kot alternative.

Glede praska za pranje spet PRED poliranjem. Ce ni umazan operi lahko s Prilom, avtosamponom. Ce je bolj umazan z razredcwnim razmascevalcwm. Pazi z razmascevalcem, da ga ni prevec ali se posusi, ker GC rad odreagira na močne baze. Po poliranju za redna pranja pa pac cimboljsi avtosampon. Najslabsi je boljsi od najboljsega marine sampona.

Pasta...
Ker je res zelo sezonski coln jaz ne bi kompliciral.
Ce gledas 3M vzami medium cut and wax in delaj z grobo gobo. Vosek bo zdrzal nekaj tednov. Razliko denarja porabi na dopustu, razliko v casu pa posveti druzini, ker razlike ne bo ce gres delat 3 roke. Ker je tvoj GC zelo lep rabis samo osveziti.
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
BE84
Višji štabni praporščak
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a BE84 » Pe Mar 27, 2020 07:09

@mamaMicka hvala za odgovor in vse informacije 8)
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Po Mar 30, 2020 23:12

Upam, da v teh dneh popravim zapisano. Marsikaj ne drzi vec.
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!

Kdo je na strani

Po forumu brska: MSN [Bot] in 2 gosta