gelcoat

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: gelcoat

OdgovorNapisal/-a jozko » Če Jan 17, 2019 20:56

AEgir napisal/-a:napača...

:?: :?: :?:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5974
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: gelcoat

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Jan 18, 2019 09:50

Napačen post sem izdelal. Po tem sem svojo napako uvidel -joj kaj hujšega?!- Hitro hitro sem pohitel v urejevalnik in ravno še v pravem času obkljukal briši post in OK... Olajšanje, uspelo mi je!... Bamf napaka "ne moreš brisati svojih postov - ker nemoreš"

Slika

Kaj zdaj hitro misli kako, zakaj ok bom popravil vse skupaj na 3 pikice... Ampak s tem bom čisto zmedel našega jožeka.. Nič bom še napisal napaka, da bo tako očitno, da bodo marsovci razumeli če jutri poskenirajo naš www.

No pol sem se spomnil še komičnega elementa in sicer sem napisal napaČa, s tem sem vdelal napako v oznanilo napake.. Genialno, jožeku bo valjda potegnilo, ni druge.


Ampak...


Ti morda še narišem slikovno zgodbo postavljeno na časovnico s tonskim obrazložilom in potrdilom javne uprave?
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: gelcoat

OdgovorNapisal/-a mikele » Pe Jan 18, 2019 10:11

AEgir napisal/-a:Napačen post sem izdelal. Po tem sem svojo napako uvidel -joj kaj hujšega?!- Hitro hitro sem pohitel v urejevalnik in ravno še v pravem času obkljukal briši post in OK... Olajšanje, uspelo mi je!... Bamf napaka "ne moreš brisati svojih postov - ker nemoreš"

Slika

Kaj zdaj hitro misli kako, zakaj ok bom popravil vse skupaj na 3 pikice... Ampak s tem bom čisto zmedel našega jožeka.. Nič bom še napisal napaka, da bo tako očitno, da bodo marsovci razumeli če jutri poskenirajo naš www.

No pol sem se spomnil še komičnega elementa in sicer sem napisal napaČa, s tem sem vdelal napako v oznanilo napake.. Genialno, jožeku bo valjda potegnilo, ni druge.


Ampak...


Ti morda še narišem slikovno zgodbo postavljeno na časovnico s tonskim obrazložilom in potrdilom javne uprave?

Še večji f_k pa je, ker u Bauhausu nimajo pigmentov (je črn, bel, zelen). Za zjokat.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5974
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: gelcoat

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Jan 18, 2019 10:18

Čudno, še zanč so jih imeli vsaj 10 različnih. Je pa res da po enega ali dva. Baubau rudnik si gledal to?
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: gelcoat

OdgovorNapisal/-a mikele » Pe Jan 18, 2019 13:27

AEgir napisal/-a:Čudno, še zanč so jih imeli vsaj 10 različnih. Je pa res da po enega ali dva. Baubau rudnik si gledal to?

Ja, na rudniku sem bil, izgleda, da jih bom dobil v Samsonu, po tel. je rekel, da imajo 80 različnih.
Sporočim, če je res.
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: gelcoat

OdgovorNapisal/-a mikele » Pe Jan 18, 2019 14:11

mikele napisal/-a:
AEgir napisal/-a:Čudno, še zanč so jih imeli vsaj 10 različnih. Je pa res da po enega ali dva. Baubau rudnik si gledal to?

Ja, na rudniku sem bil, izgleda, da jih bom dobil v Samsonu, po tel. je rekel, da imajo 80 različnih.
Sporočim, če je res.
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: gelcoat

OdgovorNapisal/-a mikele » Pe Jan 18, 2019 18:22

mikele napisal/-a:
mikele napisal/-a:
AEgir napisal/-a:Čudno, še zanč so jih imeli vsaj 10 različnih. Je pa res da po enega ali dva. Baubau rudnik si gledal to?

Ja, na rudniku sem bil, izgleda, da jih bom dobil v Samsonu, po tel. je rekel, da imajo 80 različnih.
Sporočim, če je res.

Imajo celega boga odtenkov, ne rabiš mešati večih pigmentov. Sem zadel u prvo. So pa pigmenti v prahu.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5974
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: gelcoat

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Jan 18, 2019 18:34

Zanimivo.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: gelcoat

OdgovorNapisal/-a mikele » Pe Jan 18, 2019 19:00

Mogoče še to.
Filler si lahko narediš sam; topcoatu(gelcoat+parafin) dodaš aerosil ali kredo (kg cca.10€, je bistveno ceneje kot 250g piksna, ki je cca.20€).
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5974
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: gelcoat

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Jan 18, 2019 19:35

Hm kje dobiš pa topcoat? Jaz navadno v epoxi mešam smukec ki ga ukradem tamalem ( :mrgreen: ) in se super obnese za zgostit.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: gelcoat

OdgovorNapisal/-a mikele » Pe Jan 18, 2019 19:38

AEgir napisal/-a:Hm kje dobiš pa topcoat?

Jaz ga vzamem pri znancu “plastičarju”.
Verjetno bi ga prodal vsak, ki se ukvarja s poliestrom.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov