Obnova jadrnice Menhir graditelja LENAVERRE

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

snetaskera
Kapitan korvete
Prispevkov: 95
Pridružen: Pe Jul 03, 2015 22:33

OdgovorNapisal/-a snetaskera » Sr Jun 22, 2016 22:42

Res je enostavno, ce ves kako. Poslji mi mail na ZS, da ti posljem sliko primera.
Sicer pa resi na kakrsnikoli nacin, da bo drzalo in se bo gibalo v smeri levo in desno.
Jaz imam narejen kar bolcn na jamboru, ki gleda vzdolzno v smeri buma, v bumu pa je samo luknja, kamor se bolcn vsede.
Bum ti drzi na mestu jadro, vang, cunnigham,... Ni nic fiksiran.
Uporabniški avatar
visol
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 88
Pridružen: Ne Sep 07, 2014 23:57

OdgovorNapisal/-a visol » Če Jun 23, 2016 14:09

Ha ha madonca, al res kompliciramo zaradi enga ubozga šraufka, Iztok polovico kosov mi fali in sploh ne vem kako naj bi določen kos zgledal, no vpetje je že v izdelavi hvala za nasvet, snetaskera hvala za idejno sliko.
Sem se pa odločil da bom prenovil detalje in napake v nulo, ker mislim da, če se že popravlja naj bo narejeno kot se šika, v primeru prodaje, o kateri še lep čas upam da ne bom razmišljal si želim zadovoljnega kupca.
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Ne Jun 26, 2016 11:08

kocka napisal/-a:Ena od lepših oblik plovila zame, so mi že dve ušle v enem letu.(prva v Kopru, druga blizu Gorice) Saj bo šlo, kar je je, naj se ti ne mudi, naredi kot je potrebno. Konstrukcije ne poznam najbolje ampak osebno bi jo odprl, da se vidi kaj je znotraj. Boš jadral al bo pasara? To je 4.75 se mi zdi.


@kocka
https://www.google.si/search?q=fiart+sc ... cQ_AUIBigB

tako imam jaz, nisem popolnoma ziher, ampak bi se morda ločil od nje, seveda, če ne iščeš plovila za 1000€.
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4827
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Ne Jun 26, 2016 13:57

Jaz bi itak jambor zabrisal dol, ker ko je najlepse motoriras, ko piha so visji valovi in nabija.Vsec mi je ker ima velik kokpit(da ves kolk lahk spijes) :wink: , ker nas je pet +pes in ni teorije jadrat. Saj nazadnje bi ravno jaz dobil z bumom po glavi. Pri menhirki mi tudi dolzina odgovarja- garaza. Edin motec foktor je tista kobilica ko moras skoraj splavit coln. Sem mislil naso bando z rute it pogledat, pa bo po moje predolga z mojo banjo, ker sem na Viru.
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Ne Jun 26, 2016 18:43

Kobilica vsaj pri meni je dvizna in je sploh ni, ker za motoriranje je nepotrebna. Coln ima gredelj do 2/3 dolgine trupa. Z 15 in vec konji tudi glisira :)
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
visol
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 88
Pridružen: Ne Sep 07, 2014 23:57

OdgovorNapisal/-a visol » Sr Jul 20, 2016 19:52

Mala jadrnička sprobana, me je presenetila hitrost jadranja, na blagem maestralu kr zglisira,(ok kaj šele regatne) vendar za počitniško jadranje po zalivu prva liga zelo okretna saj na privez prijadram, motor enostavno ne uporabljam od 5-ih litrov se mi zdi da ga bo 4 ostalo (madona šparamo),
Še malo kozmetičnih popravkov čez zimo pa bo top.

Kocka napako bi naredil če bi jaz jambor zbrisal res da je bum pod mojo stojno višino nekje 165 cm vendar ko sediš ga imaš visoko nad glavo, razmišljam da bi ga malo spustil nižje in si z tem povečal glavno jadro vendar že spet komliciram.

Lp: Iztok
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4827
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Sr Jul 20, 2016 20:18

Lahko tebi ki nisi zastrupljen z dobrim glisiranjem. :cry: :wink: mal heca. Saj bi še poskusil jadrat pa nas je gor kot turkov+ edini ki vidi da je čoln nagnjen in se presede je pes. Najboljmi je všeč ko vžigam motor in so na 430 vsi na premcu. :lol: :lol:
Uporabniški avatar
visol
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 88
Pridružen: Ne Sep 07, 2014 23:57

OdgovorNapisal/-a visol » Po Feb 13, 2017 18:50

Končno je prišlo na vrsto laminiranje in priprava na barvanje v celoti, zgornji del v bež barvi in z boka v modri.
Po tleh v kokpitu sem imel namen nalepiti flexibilen teak vendar po prva ponudba me je vrgla na rit 450 euro za M2 sori sori odpade
Ali mogoče kdo ve za kako ugodnejšo varianto
Lp; Iztok

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
[/img]
Uporabniški avatar
visol
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 88
Pridružen: Ne Sep 07, 2014 23:57

OdgovorNapisal/-a visol » Po Feb 27, 2017 21:43

Zdravo

Razmišljam o nabavi navijalca genove za plovilo do 7 metrov,
ga ima mogoče kdo ki ga ne potrebuje, seveda za prodat

Lp; iztok

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov