RAL kode izvenkrmnih motorjev?

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Sr Sep 21, 2016 11:46

Problem so samo manjše količine(odtenki), če bi hotel samo 1 dcl, kar je liter in več ni problema.
nac
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Jul 02, 2009 22:18

OdgovorNapisal/-a nac » Sr Sep 21, 2016 11:56

boni napisal/-a:
nac napisal/-a:
boni napisal/-a:Vzemi pokrov od havbe in pojdi do mešalnice. Oni naj bi imeli barvne kataloge in tako lahko vizualno primerjajo kateri odtenek je najbližji tvoji barvi. Če je dobra mešalnica naj bi imela vsaj colorimeter ali spectrofotometer, ta instrument izmeri L a b vrednosti in s tem podatkom vedo zmešat barvo.


...in na koncu je odtenek še vedno odvisen od tistega,ki meša barvo in ne od tehnike,ki jo omenjaš... A ne??


Vedno je zraven človeški faktor, to je res, toda če je dobra tehnologija SW in HW morajo zmešati barvo našemu očesu nevidno razliko, pa če je operater farbenblind :roll:


...ne vedno...!! Še vedno je na strani tistega,ki meša,oz. fizično vliva barve po recepturi v piksno,in na koncu tudi mora kdaj pa kdaj preveriti ali z večkratnim špricanjem na kontrolne listke in pa sušenjem. Ne rečem pa,da ta tehnologija ni dobrodošla-seveda je,ampak ni 100%.
boni
Kapitan
Prispevkov: 190
Pridružen: To Jun 07, 2011 22:25

OdgovorNapisal/-a boni » Sr Sep 21, 2016 20:05

Če mora nekdo sam vaga, vaga pa starat itd je to res problem in če so majhne količine nastane še večji.
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Sr Sep 21, 2016 20:10

Če v mavrici barvo ženska 3 leta pred penzijo zmeša 2x popolnama enako in še 1x ena druga ženska v roku nekaj mesecev, potem že ni toliko odvisno od človeka.

Pa nisem žaljiv do teh žensk, ampak ženska dejansko nima pojma kaj dela, ampak samo vpiše številko barve in sledi navodilom na ekranu.
Pa barva je bila prvič custom zmešana pobrana dol z enega dela pohištva.

Tehnologija gre dalje...
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot] in 15 gostov