Črni tank & Macerator pumpa

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
d.i.r.e.
Kapitan korvete
Prispevkov: 106
Pridružen: So Jul 26, 2008 09:17
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Črni tank & Macerator pumpa

OdgovorNapisal/-a d.i.r.e. » Če Jun 01, 2017 12:18

Ojla,

Imam el. wc, črni tank in macerator pumpo OSCULATI 12V 10A za praznenje črnega tanka.

Lahko leto sem menjal macerator pumpo in do letošnjega leta delovala b.p. Pozimi sem jo očistil, sedaj pa mi ne sprazne črnega tanka. Tank je pol fekalij.

Ali ej možno da sem impeler uničil pa nekaj vrtenja na suho (ker ni potegnil fekalij). Ali morda kdo ve če obstaja kakšen kit za zamenjavo teh impelerjev? Namreč na osculati katalogu ni kita za zamenjavo.

Sem pa pri pregledu kataloga ugotovil da dotična pumpa lahko vleče le do 0,6 m višine....jaz pa mislim da imam zelo podobno višino. Jasno druga pumpa do 1,2m pa je 180€, klasika :)

Kakšna ideja za impeler, je imel kdo kakšno izkušnjo?

Y ventil (iz wc-ja dikretno v morje ali v črni tank). http://www.osculati.com/it/cat/imgHigh/ ... %20new.jpg Kako to deluje? Verjetno ko preklopiš ročico gre ven ali v črni tank. No pri meni gre vse v črni tank, seveda ena cev pa je speljana v vodo. Se ti ventili kaj pokvarijo?? ima kdo kakšno izkušnjo s tem?

Hvala
Mirno morje in ugoden veter vam želi https://www.jkneptun.si še naprej :)
Matejc
Admiral
Prispevkov: 2592
Pridružen: To Maj 19, 2009 22:01
Kraj: SLO - HR, skratka EU

OdgovorNapisal/-a Matejc » Če Jun 01, 2017 13:49

Živjo,
Ja s sranjem je ponavad samo sranje :wink: :wink:

No šalo na stran... teli maceratorji so po mojem mnenju vredni toliko kolikor so evrčkov...
Kolega je zamenjal ene tri osculatije in z vsemi je bilo isto sranje, niso delali tako kot bi morali oz so crknili... pa nima neke viine za spumpat, cca 20 centi...

Sam imam na barki Johnsonovo pumpo in dela BP, prej sem imel Jabso in je delal bp 5 let... pa je bilo kar nekaj višine za spumpat, no pa dreka tut :lol: :lol:
moj nasvet, daj malo več denarja ker ni "lepšega" kot sredi poletja imet poln tank dreka, ki ne gre vn :wink: :wink:
Sm jo prpelu da bo kuhala kt mami, pa je pila kt ati...
Uporabniški avatar
d.i.r.e.
Kapitan korvete
Prispevkov: 106
Pridružen: So Jul 26, 2008 09:17
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a d.i.r.e. » So Jun 17, 2017 07:50

Sem zrihtal zadevo in tudi ugotovil kaj je bilo narobe. Evo navodila za vse ki boste imeli kdaj podobne težave.

Y ventil, ga je zob časa odnesel. Na forumu sem potem našel, da je treba vsaj 1x na leto zliti v sistem kis za vlaganje in sistem orenk prepucat. Torej ta Y ventil ni nič posebnega, samo kamna se je toliko nabralo da je vse šlo k hudiču in jasno sploh ni deloval.

Macerator pumpa od osculatija je pa tko poceni roba itak. Ker nisem sčistil zadeve kot bi moral mi je zaštekala, potem se vse podru in jasno narobe sestavil. Kateri cepec, imel 4 možnosti kako se kovinska ploščica postavi (ima malo odprtino, kjer potegne fekalije). Pravilno je postavljena tako, da je točno pred izmetom vode. Drugače če en potegne vode ti gre pa impeler. No sedaj si jih bom nabavil, da slučajno ne bo veselice poleti v največji vročini.
Mirno morje in ugoden veter vam želi https://www.jkneptun.si še naprej :)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov