izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator, moderator2, cibro, Marchi

Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Kraj: Koper

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » To Jul 24, 2018 09:55

Za sidro verzije STORM2.0 mi je padla na misel ena ideja
Da bi sidro imelo vrtljiv pant med lopato in ročajem.
V primeru da si se zataknil enostavno povlečeš sidro v kontra smer in ročaj se zvrne v smeri loka. Ročaj in lopata gresta v vsporedno lego.
Bila bi tudi medeninasta varovalka (štift) ustrezne debeline ki bi preprečevala da se sidro odpne med sidranjem.
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
Daki

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a Daki » To Jul 24, 2018 23:04

Cela znanost tale sidra. Lepo 8)
NOVI FOSIL
Admiral
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Sr Jul 25, 2018 00:14

Slika

A je problem narediti tak ročaj :?:
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Sr Jul 25, 2018 06:35

Pa dejte že nehat s tem sidrom, a res nimate druzga dela.
mašinfirer
salesky
Viceadmiral
Kraj: Štajerska
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a salesky » Sr Jul 25, 2018 07:10

habibi Vll napisal/-a:Pa dejte že nehat s tem sidrom, a res nimate druzga dela.

A te malo fowšija daje...če te moti tema jo lahko enostavno preskočiš. Res, tako enostavno je.
--- Lenuhec.si ---
piko
Kapitan

OdgovorNapisal/-a piko » Sr Jul 25, 2018 08:47

Habibi,
Jaz nisem tehnični tip in je spremljanje te in podobnih tem zame fascinantno.
Temo o fotografiranju sončnega vzhoda na primer, pa sem pogledal enkrat in nikoli več. Me pač ne zanima.
Pa brez zamere.
P
Uporabniški avatar
widmann
Admiral
Kraj: KAMNIK-Minkendorf

OdgovorNapisal/-a widmann » Sr Jul 25, 2018 08:54

habibi Vll napisal/-a:Pa dejte že nehat s tem sidrom, a res nimate druzga dela.

Prov čaku sem,da boš to napisal dolgo si se vzdržal :lol: ...Drugač pa Habibija nič fowšija ne daje neumno se mu zdi,da se zadeva vleče ,kot jara kača.
Habibi je fejst možak,mož beseda!

lp
Das Ist Valter
salesky
Viceadmiral
Kraj: Štajerska
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a salesky » Sr Jul 25, 2018 09:11

Zato pa skor noben noče več nič na forumu pametnega pisat, ker takoj dobi porcijo...

Bonaparte ti samo nadaljuj!
--- Lenuhec.si ---
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Sr Jul 25, 2018 17:36

Oh kar daj si duška, me ne gane, samo da za vsako malenkost, ki se zgodi na sidru, ki ni nobena nova pogruntavščina, že skoraj dve leti piše oh in ah pa lepo vas prosim.To jeklasično sidro Mantus, ki naj bi bilo kao izboljšano s par luknjami in olol tega napisano že skoraj 500 postov, halo.Sem bil prvi pri nas, ki sem imel in nabavil sidro Mantus in dal sidro za kopiranje.Sedaj bi ga pa rad delal že vsak.Pa delajte ga, ni pa treba obešat kot da ste odkrili nevem kaj.
mašinfirer
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Jul 25, 2018 22:25

1. Pohvalil bi Bonaparte za njegov trud in razvoj, lepo je gledati, da se nekdo trudi.

2. Razumem tudi Habibija, tole sidro se tematsko razteguje na veliko straneh in tako se dela na forumu reklama za nek proizvod.

3. Glede držanja različnih sider, vse te lopate odlično držijo na pesku/mulju/mehki travi. Ko pride pa med kamenje pa je tako, da nobeno ni ziher, vsako spusti, ker se prav nič ne vkoplje, pa če tukaj naredimo še tako znanost, ali pa se zapne za večji kamen/skalo in ga nikoli več ne potegneš ven. Tudi drsni sistem, pa tudi boja ti nič ne pomaga! Vse te lopate so najbolj nevarne za zapet in jo pustiti spodaj! Pa da ne bo pomote, tud jaz imam enega od teh "trikotnikov" na premcu. :lol:
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » Če Jul 26, 2018 03:17

Ni to reklama saj sider ne izdelujem ker trenutno nimam časa za to. Mogoče naslednjoleto naredim par sider. Mene deansko veseli inženjiring sider in se s tem ukvarjam za veselje. Svoje veselje in znanje pa delim z vami.

S tem se ukvarjam dobre pol leta ampak mogoče se bom ukvarjal res dve leti, tako da Habibi vi raje kliknite zgoraj na gumb “ne sledi več tej temi” ker imam namen še veliko ugotovitev napisat. So ljudje ki jih take stvari zanimajo.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Če Jul 26, 2018 06:43

Pravilna odlocitev.
Sam ne rabim takega profi sidra pa temo vseeno spremljam iz radovednosti.
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » Če Jul 26, 2018 10:10

Marcel_Mastnak napisal/-a:Pravilna odlocitev.
Sam ne rabim takega profi sidra pa temo vseeno spremljam iz radovednosti.

Mislim da edini ki na morju ne rabi dobro sidro so tisti ki po morju plujejo na napihljivi kopalni blazini in jo lahko vedno z eno roko odnesejo na obalo.

Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » Če Jul 26, 2018 10:27

Predvčerajšnjim sem šel v Izolsko ladjedelnico kupit par stvari za obnovo čolna in sem naletel na prizor kateri se je skoraj tragično končal. Gospod na manjšem čolnu se je vračal iz plovbe. V bližini obale mu je crknil motor. Morje je postajalo vse bolj razburkano in veter vse močnejši. Vrgel je več krat sidro katero ni prijelo (slika spodaj). Odneslo ga je na skale. Na palubi je bil otrok. Ko sem videl da sidro ne drži sem poklical center za obveščanje in reševanje na morju (17.32h), kateri so prišli (ob 18.00h). Možakar je imel na obali par pogumnih prijateljev kateri so skočili v morje in postavili svoje telo med barko in skale. Barko je orng metalo na skale. NJihov pogum je bil na meji s tisto drugo skrajnostjo. Naj opomnim da je pred par tedni umrl moj prijatelj ker ga je ravno tolikšno težak čoln stisnil ob kopno.

Na srečo so fantje bili zelo angažirani in so čoln rešili, odvlekli po skalalh v do pomola in dali na prikolico ter se odpeljali z avtom preden je prišla SARS kapitanija jih povleč stran od obale .

Veliko ljudi se ne zaveda da sidro ni namenjeno samo sidranju med kopanjem. Sidro je namenjeno tudi reševanju plovila in posadke. Če bi gospod imel dobro sidro bi sidro prijelo in bi v miru lahko popravil izvenkrmni motor ali počakal na kapitanijo da ga povleče do pomola. Otrok kateri je bil na palubi, si bo to izkušnjo zapomnil.
Pravijo sreča hrabre prati. Mislim da so fantje imeli precej sreče. Ker to bi se lahko končalo z zlomljenimi rebri, zlomljeno hrbtenico.Utopitvijo. Razbit čoln je neomembe vreden. Na sliki morje zgleda malo razburkano. Morje je bilo tako razburkano, da sem na parkirišču v ladjedelnici moral zapret okno na avtu med tem ko sem čakal v avtu saj me je špricalo morje v obraz.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Če Jul 26, 2018 10:34

Ok narobe sem se izrazil. Drzi da v nuji ga lahko vsak rabi. U mislih sem imel pac coln 15ft ki je na vezu ali na boji cez noc in v slabem vremenu. Imam vedno dva macka pod sedezem 3.5kg in 1kg. Na mivki sta oba skup tolk mocna da lahk s plavutkami odvleces coln :oops:
Ne predstavljam si tako sidro met pod sedezem in ga rocno metat v vodo in vlect ven ko se zakoplje.

Kdo je na strani

Po forumu brska: snetaskera in 1 gost