izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3222
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Če Apr 18, 2019 00:11

Bonaparte napisal/-a:
AEgir napisal/-a:Tole tudi ni napačna ideja..

Slika



Ja, samo moras imet tako veliko razdaljo ned koleščkom in vinčem da ne potegne vrtljivke v vinč.
Drugače tiste ukrivljene vrtljivke delujejo prav le če imajo na obeh straneh verigo.

Bom jaz poizkusil še s temle; imam namreč ukrivljeno vrtavko direktno na sidro pripeto.
Prej sem imel 10 mm verigo + vrtavko, pa je funkcioniralo. Sedaj pa nov komplet z 8 mm verigo in ne funkcionira.
BosKo
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 132
Pridružen: Sr Maj 14, 2014 08:26

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a BosKo » Če Apr 18, 2019 10:15

Kakšno težo Viking sidra bi priporočal za Bavario36? Sedaj imam gor CQR 15kg. Po tabelah ki jih imajo na svoji spletni strani bi bil to že Viking 10. 6kg sidro???
matoz
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 48
Pridružen: To Jun 20, 2017 06:54

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a matoz » Če Apr 18, 2019 19:40

Bonaparte napisal/-a:Kako je Nantus Swivel varovan, da se prstan ne odvije ?


Na posnetku (1:33), ki si ga prilepil, lepo pokaže.
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » Pe Apr 19, 2019 00:02

matoz napisal/-a:
Bonaparte napisal/-a:Kako je Nantus Swivel varovan, da se prstan ne odvije ?


Na posnetku (1:33), ki si ga prilepil, lepo pokaže.


Sem pogledal bolj podrobno. Prav imate.
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a Stopi » Pe Apr 19, 2019 12:29

Boš imel to pomlad kaj časa, da boš izdelal tudi nekaj sider za prodajo? :wink: Se toplo priporočam...
BosKo
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 132
Pridružen: Sr Maj 14, 2014 08:26

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a BosKo » Pe Apr 19, 2019 13:41

Kontaktiral sem prodajalca Viking-a glede vrste sidra. Predlaga 6kg sidro za Bavario 36.
Odgovoril pa mi je tole:
Yes, I am, new design anchors including Viking do not rely on weight to dig in, in fact, you can find many new design anchors made of aluminum alloy, that weight even less.
Unless you are planning to sail in hurricane conditions all year round, Viking 10 should be more than enough for your boat.
The only thing that matters is the holding power of the anchor, not the weight.
Unfortunately, you cannot order anchor from us right now, we have stopped taking orders since we are in final testing for a new even better design to replace the Viking current design,
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3949
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Pe Apr 19, 2019 17:49

@bonaparte

Tudi jaz se priporočam za sidro, v kolikor bi ga imel čas marediti. 5-6 kg, inox. Lahko tudi drugo leto. lp
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » Pe Apr 19, 2019 23:10

Ne izbiramo mi kdaj gremo jadrat v tramontani ampak tramontana izbere kdaj bo udarila med našim jadranjem.
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a alesjo » So Apr 20, 2019 00:00

Bonaparte napisal/-a:Ne izbiramo mi kdaj gremo jadrat v tramontani ampak tramontana izbere kdaj bo udarila med našim jadranjem.

Danes je pihala lepa lagana tramontana, ampak žal nisem imel časa it jadrat, to sem napisal, da ne bo kdo mislil da je tramontana nevaren veter, je ko se bliža nevihta, drugače pa ko se jadra proti jugu z spinom je pa 8) .
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » So Apr 20, 2019 09:54

Ste sigurni, da ni pihal burin?
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a alesjo » So Apr 20, 2019 11:52

Bonaparte napisal/-a:Ste sigurni, da ni pihal burin?

Tramontana piha točno z severa 0 stopinj, je večkrat v zimskem in pomladnem času lep umirjen veter brez sunkov. Poznam dobro vetrove na jadranu. :) l.p.alesjo
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a evovii » So Apr 20, 2019 23:00

BosKo napisal/-a:Kontaktiral sem prodajalca Viking-a glede vrste sidra. Predlaga 6kg sidro za Bavario 36.
Odgovoril pa mi je tole:
Yes, I am, new design anchors including Viking do not rely on weight to dig in, in fact, you can find many new design anchors made of aluminum alloy, that weight even less.
Unless you are planning to sail in hurricane conditions all year round, Viking 10 should be more than enough for your boat.
The only thing that matters is the holding power of the anchor, not the weight.
Unfortunately, you cannot order anchor from us right now, we have stopped taking orders since we are in final testing for a new even better design to replace the Viking current design,

6kg za 36 ft....wtf......
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5971
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Apr 21, 2019 00:49

Ta je žid je očitn znanstvenik taprav. :)
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a igorb » Ne Apr 21, 2019 08:31

mogoče bi ga moral vprašat,če je 6 kg dovolj da drži zasidrano jadrnico,za montirat je dovolj tudi 6kg,vendar za držat je bolj komplicirano
Uporabniški avatar
widmann
Admiral
Prispevkov: 803
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 20:24
Kraj: KAMNIK-Minkendorf

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a widmann » Ne Apr 21, 2019 11:56

Pa vprašajte Habibija tudi njegova barka ima toliko težko sidro pa ga uporablja že nekaj let.
Habibi uporablja Mantus sidro in drži kot pribito.
Das Ist Valter

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov