izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator, moderator2, cibro, Marchi

Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Kraj: Koper

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » Sr Jul 31, 2019 14:39

Kako bi bilo fajn, če bi na vseh plovilih bile verige pobarvane z barvami ki označujejo dolžino verige.

S tem da bi vse barke imele enako označeno verigo.

Da ko vidiš italiana zasidranega zraven sebe na globini deset metrov in po barvvi verige že veš da je italian spustil le 20m verige, da lahko pravočasno zbežiš iz zaliva.

Lahko bi vsakih deset metrov bilo pobarvanih z drugo barvo.

Recimo, če vidiš da ena barka ima verigo ki gre v morje zelene varve, da veš, da je spustil 50m verige v morje in da se moreš daleč stran sidrat od njega, saj ima veliko krožnico.

Lahko bi se uporabljala ista barvna lestvica kot se uporablja v elektroniki.

Slika
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
polanc
Admiral
Kraj: sevnica

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Jul 31, 2019 17:43

Zdej vgrajujejo v colne posebne precne motorje ki drzijo barko po gps kooedinatah na mestu cist pri miru .baje bodo kmal obvezni.Tko da je gotovo z sidri in ketnami.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral

OdgovorNapisal/-a jozko » Sr Jul 31, 2019 17:52

polanc napisal/-a:Zdej vgrajujejo v colne posebne precne motorje ki drzijo barko po gps kooedinatah na mestu cist pri miru .baje bodo kmal obvezni.Tko da je gotovo z sidri in ketnami.

polanc, a boš dal vgadit :?: :lol: :?:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
polanc
Admiral

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Jul 31, 2019 17:56

Ja bom moral.Hrvati to ze delajo.Sam da v vecje colne.
darkojakob
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a darkojakob » Sr Jul 31, 2019 19:27

Ja kaksen video za tole...sem malo iskal pa nisem nasel nic.
kocka
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Sr Jul 31, 2019 20:08

.Tko da je gotovo z sidri in ketnami.[/quote]

V bistvu tisti motor navežeš na sidro i ketno in je zihr, ker je malo težje.
Rad bi videl reakcijo tega motorja ob enem dobrem refulu.
polanc
Admiral

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Jul 31, 2019 21:46

Ja obrate poveca pa z gjavnim motorji je v nme2000 navezi..
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Če Avg 01, 2019 06:13

.

jaz sem pa tako barko že vozil.

Kolikor vem naj bi imela vsaj dva motorja, in sprednji premčni motor. Dovolj močno navigacijo in to je to.
Je pa dober občutek, ko stisneš fix pozicijo. Kot ročna zavora na avtu. No ni ravno fix, ampak barka se ne premakne za meter.

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Darh
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a Darh » Če Avg 01, 2019 06:47

Fino..... vse lepo, dokler se ti en z ketno in sidrom ne sidra poleg in potem tokovi lepo obrnejo to barko, tebe z gps sidrom pa ne. To bo se pestro.
Uporabniški avatar
igorb
Admiral

OdgovorNapisal/-a igorb » Če Avg 01, 2019 09:37

ali če vržeš lestev z kopalne ploščadi,ima senzor in odklopi vse,da slučajno kdo ne pride pod propeler
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Kraj: Ljubljana - Izola

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Če Avg 01, 2019 10:10

Ampak potem ti motor laufa non stop al kako?
sovjet
Kapitan fregate

OdgovorNapisal/-a sovjet » Če Avg 01, 2019 10:26

Grega295 napisal/-a:Ampak potem ti motor laufa non stop al kako?

Tole je bila tudi moja prva misel, ali je zadeva celo tako huda, da se kar sam prižge po potrebi?
Darh
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a Darh » Če Avg 01, 2019 10:36

sovjet napisal/-a:

Tole je bila tudi moja prva misel, ali je zadeva celo tako huda, da se kar sam prižge po potrebi?

Po mojem mnenju mora motor delat non stop, enkrat bolj, drugic manj, odvisno od vetra in tokov, ker v pol minute te vsaj za en meter prestavi, v redkih zalivih manj.
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Kraj: Ljubljana - Izola

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Če Avg 01, 2019 10:39

Darh napisal/-a:
sovjet napisal/-a:

Po mojem mnenju mora motor delat non stop, enkrat bolj, drugic manj, odvisno od vetra in tokov, ker v pol minute te vsaj za en meter prestavi, v redkih zalivih manj.

To pomeni potem hrup in rabo goriva / elektrike, drage predelave ... ni šans da to postane obvezno (morda za nova plovila določene velikosti). Bo sidro še kako stoletje presneto aktualno.
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Če Avg 01, 2019 11:25

pajer1 napisal/-a:.

jaz sem pa tako barko že vozil.

Kolikor vem naj bi imela vsaj dva motorja, in sprednji premčni motor. Dovolj močno navigacijo in to je to.
Je pa dober občutek, ko stisneš fix pozicijo. Kot ročna zavora na avtu. No ni ravno fix, ampak barka se ne premakne za meter.

.

To ni sistem za "sidrat".
To je kratkotrajna rešitev ko vpluješ in se v miru pripraviš na vezanje, sidranje in podobno.
Ko imaš to vključeno, je praktično vse v pogonu, motorji, GPS, itd.

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!

Kdo je na strani

Po forumu brska: mato in 4 gosti