Inverter + električno orodje

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator, moderator2, cibro, Marchi

Uporabniški avatar
Marchi
Admiral

Inverter + električno orodje

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Mar 08, 2018 11:44

Verjetno se je še kdo srečal z vprašanjem, kako in kakšno električno orodje priklopiti na barki, ko nisi v marini na 220V. Kako imate vi to rešeno in kaj uporabljate?

Konkretno vprašnje, ki me še zanima je, kakšno moč kotne brusilke lahko priključim na 600W inverter (modificiran sinus)? Uporaba za kratkotrajna popravila. Recimo odrezati RF cev za bimini ipd. Ali pa odrezati pripono, ko pade jambor, bognedaj.
Matejc
Admiral
Kraj: SLO - HR, skratka EU

Re: Inverter + električno orodje

OdgovorNapisal/-a Matejc » Če Mar 08, 2018 15:09

3kW inverter mi goni vse kar imam na barki...

600W če zažene flekso jo bo gnal.... brez problema, glej samo, da imaš kable z akujev do inverterja z dovolj premera...
Sm jo prpelu da bo kuhala kt mami, pa je pila kt ati...
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Če Mar 08, 2018 15:59

Tudi jaz imam 600W inverter, pelje bormašino, vbodno žago, letkolm,TV,aku-vrtalnik, ki se polni na 220v in razni polnilci, potopno črpalko na 220v, ki je nekšna rezerva z velikim pretokom, razni mixerji...Lahko priklopiš tudi salamoreznico :wink: :lol:
mašinfirer
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Če Mar 08, 2018 19:47

Ni vse za metat v isti koš ! Razlike celo med enako deklariranimi inverterji so ogromne. Na nekatere ne bo niti pod razno zagnalo kotne brusilke. Osebno sem preizkusil najmanj 15 inverterjev, da sem prišel do takega, ki izpolnjuje moje verjetno veliko višje zahteve kot kogarkoli od vas, saj želim, da mi brez težav deluje tudi APRS, GPS (da kvazi sinusni inverter vpliva celo na sprejem GPS antene!!), radar, radio, TV, sat TV, KV radijsko postajo, kompas ... obenem ga brez strahu priporočam prijatelju in zaradi tega definitivno ne bo obubožal saj je ponavadi v rangu cene kakšnega jajčka (enake deklarirane moči).
O katerem inverterju je govora ne mislim omenjat na javnem delu foruma kajti nekateri teh iskušenj ne znajo ceniti obenem pa mi ni do prepirov in zamer.
Marchi in Habibi lahko vama ga posodim, da ga testirata. Imam "samo" prave sinusne 200W-3kW. 700W zažene brez težav tudi 1kW porabnike !! Za vse potrebe na barki pa je 1kW true sinusni inverter ODLIČNA in zelo ugodna izbira.
LP Iztok
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Če Mar 08, 2018 21:16

Marchi, mislim da nimaš kaj razmišljat, to kar N.T. ponuja za probo, je sigurno dobra zadeva.Jaz imam tistega 600W že na barki 8-mo sezono in ker imam barko bolj majhno, mi zadostuje za tisto kar potrebujem.Iztok, vseeno hvala na ponudbi, ta, ki ga imam pa noče crknit, čene bi bil že pri tebi.
Istok, moram pa poklicat tistega kolega, da prideva pogledat kaj imaš u vezi za ribičijo.
mašinfirer
polanc
Admiral
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Mar 08, 2018 21:47

Jaz imam 2kw trajne moči in 4 kw zagonske probal sm taveliko fiberco in 1600w sesalec ko sem po barki sesal.300 ah imam akujev pa pr takih porabnikih mi motor laufa.Je pa modificirani sinus.Radarja pa nimam tako da ne vem koliko bi ga motil.Je pa pravi sinus jasno top izbira,kot je že Iztok napisal.Ja tu so dovodi 4 krat 16 mm kvadrat pol m dolgi do akujev
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Mar 08, 2018 22:21

Hvala NT! Kot je Habibi napisal, ko mi bo sedanji 600W crknil, pridem po nekaj iz tvoje ponudbe. Imel sem enega 150W samo za polnit notebook, pa se je lepo pokadilo iz njega, tako da pri teh stvareh se res ni za hecat, ker od dima do ognja je samo malo več kisika in je štala tle. Sem pa mislil nabavit 500W fleksarco in me zanima, če se bo hitro pokadilo iz inverterja oz. ali je sploh varno. €vrčki pa kar letijo sem in tja. Še avtopilota bi rad zamenjal pred sezono itd ....
polanc
Admiral

OdgovorNapisal/-a polanc » Pe Mar 09, 2018 21:56

Ti nabav ene 2 KW inverter in pol sploh ne bo obremenjen,požru ti pa ne bo nič več štroma pri isti obremenitvi ko tamal
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marchi » Pe Mar 09, 2018 22:39

polanc napisal/-a:Ti nabav ene 2 KW inverter in pol sploh ne bo obremenjen,požru ti pa ne bo nič več štroma pri isti obremenitvi ko tamal

Ne razumeš polanc. Že imam 600W inverter in sprašujem, če bo 500W fleksarca oživela ali ... Torej morebitna investicija bo 30€ 8) Ne mi ponujat kW inverterje. Vem da so super in da so optimalna rešitev ampak takle mamo, s tem je treba nekaj naredit. Do sedaj sem z inverterjem, ki ga imam, brez težav kaj postoril na barki, razen dela s kotno brusilko in kW sesalcem, kar pa itak ni prioritetno opravilo (metla in smetišna za silo opravljata svoje poslanstvo).
polanc
Admiral

OdgovorNapisal/-a polanc » Pe Mar 09, 2018 23:07

Leta veš prjatu leta in pol ne preberem vse prav...tud 600 w bi moral zagnat sej pol pa lahko mal počasneje režeš,drugač je pa tak inverter 150 e cca tko da ni neki da bi se moral dolgoročno zakreditirat haha
Uporabniški avatar
igorb
Admiral

OdgovorNapisal/-a igorb » So Mar 10, 2018 09:15

kaj pa jaz ki vlečem podaljšek do vtičnice??ali sem zaostal?
Uporabniški avatar
Paco
Viceadmiral
Kraj: Lj-Pag

OdgovorNapisal/-a Paco » So Mar 10, 2018 11:22

Še ena zadeva sicer že omenjena ampak da ponovim še jaz.

PAZITE na presek kablov od aku do vtičnice , in če je "cigaretna vtičnica" le redko katera prenese takšne obremenitve.

"Pravi"-resni inverterji imajo kabel do AKU in niso na vtikač v cigaretnico.

NT je pro v teh stvareh in posebej pri inverterjih se ni za igrati preveč ker so tokovi zelo veliki.

Paco
pojdi se z bikom bost!
NOVI FOSIL
Admiral
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » So Mar 10, 2018 12:21

Marchi napisal/-a:Verjetno se je še kdo srečal z vprašanjem, kako in kakšno električno orodje priklopiti na barki, ko nisi v marini na 220V. Kako imate vi to rešeno in kaj uporabljate?

Konkretno vprašnje, ki me še zanima je, kakšno moč kotne brusilke lahko priključim na 600W inverter (modificiran sinus)? Uporaba za kratkotrajna popravila. Recimo odrezati RF cev za bimini ipd. Ali pa odrezati pripono, ko pade jambor, bognedaj.

:D
V današnjem času je nesmisel uprabljati orodje na 220V na plovilih, razen pri obnovi barke. Če kaj ptrebujem za postoriti na hitro, uporabljam izključno aku mašine. Velika prednost, ker ne vlečeš žic za sabo. Danes imaš celo vrsto naprav, ki koristijo enoten accu za različne naprave.Vijačne mašine, udarni vrtalnik, tračni brusilnik, kotne brusilnike itd.
To je samo moje mnenje :wink:
polanc
Admiral

OdgovorNapisal/-a polanc » So Mar 10, 2018 21:21

mnenje je dobro sam kr drago saj razno el orodje že vsi mamo,aku fiberco pa to je pa treba dokupit
Uporabniški avatar
heron
Viceadmiral
Kraj: Krk, Žabnica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a heron » So Mar 10, 2018 21:42

Marchi napisal/-a:Verjetno se je še kdo srečal z vprašanjem, kako in kakšno električno orodje priklopiti na barki, ko nisi v marini na 220V. Kako imate vi to rešeno in kaj uporabljate?

V rezmerah v katerih ti lahko pade jambor mimaš kaj delati na palubi z 220V brusilko (razen samomora).
Predstavljaj si, da fleksaš med tem, ko se tuširaš. Potem pa dodaj še to, da se banja maje in da je morska voda boljši prevodnik od sladke. Ni šans.
Ročna žaga za kovino ti reši ta problem. Vprašaj v Merkurju kareri list dobro reže zajle.
Če pa že kotna brusilka pa kvečjemu akumulatorska.
Lep pozdrav, Tomaž.

Heron je spet na poti po svetu.
Vsak dan napišem dnevnik v Slovenščini, ki ga lahko berete na: www.sailmala.com/heron
Ali občasno blog v Angleščini na: www.heronsailing.blogspot.com/

Kdo je na strani

Po forumu brska: mar54jan in 4 gosti