Madež od vina

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

sealine
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: To Apr 03, 2012 16:19

Madež od vina

OdgovorNapisal/-a sealine » Po Jun 11, 2018 13:27

Pozdravljeni
Včeraj smo bili s prijatelji na čolnu in se nam je polilo rdeče vino po plastičnem dnu od gumenjaka. Proval sem sprati z vodo in gobico ampak madež je še vedno ostal. Mi lahko kdo pove kako odstranim tak madež brez, da bi kaj poškodoval plastiko.
Hvala za odgovor.
salesky
Viceadmiral
Prispevkov: 343
Pridružen: To Jan 22, 2013 21:59
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Madež od vina

OdgovorNapisal/-a salesky » Po Jun 11, 2018 14:02

Radenska + krtača si probal? Krtača če imaš raster po tleh in boš z gobico težko karkoli očistil.

Drugače se dobijo namenska čistila. Jaz imam eno "Yellow stain remover", ki je odstrani tisto nadležno rumeno barvo ob robu vodne linije. Mogoče bi šlo tudi rdeče vino dol.
--- Lenuhec.si ---
sealine
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: To Apr 03, 2012 16:19

Re: Madež od vina

OdgovorNapisal/-a sealine » Po Jun 11, 2018 15:34

salesky napisal/-a:Radenska + krtača si probal? Krtača če imaš raster po tleh in boš z gobico težko karkoli očistil.

Drugače se dobijo namenska čistila. Jaz imam eno "Yellow stain remover", ki je odstrani tisto nadležno rumeno barvo ob robu vodne linije. Mogoče bi šlo tudi rdeče vino dol.


Jutri grem na čoln in bom proval par opcij in vidmo kaj bo.
Uporabniški avatar
matic5
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Maj 29, 2014 09:43
Kraj: Križe

Re: Madež od vina

OdgovorNapisal/-a matic5 » Po Jun 11, 2018 15:38

Živjo, poiskusi z varikino. Seveda malo pusti (5min), potem pa dobro z vodo splakni in bo šlo sigurno dol. Seveda če je samo plastika, če pa je še kakšen blago zraven pa raje ne!
sealine
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: To Apr 03, 2012 16:19

Re: Madež od vina

OdgovorNapisal/-a sealine » Po Jun 11, 2018 15:44

matic5 napisal/-a:Živjo, poiskusi z varikino. Seveda malo pusti (5min), potem pa dobro z vodo splakni in bo šlo sigurno dol. Seveda če je samo plastika, če pa je še kakšen blago zraven pa raje ne!


Samo plastika je, bom vzel še varikino jutri s sabo, pa provam tudi to.Hvala za odgovor.
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

Re: Madež od vina

OdgovorNapisal/-a Stopi » Po Jun 11, 2018 17:07

sealine napisal/-a: Samo plastika je, bom vzel še varikino jutri s sabo, pa provam tudi to.Hvala za odgovor.


Če ti ne bo ratalo očistit, pa PROBAJ oz. poizkusi še z arekino, ki je močnejša od varekine, plastike pa pravtako ne bo poškodovala... :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Madež od vina

OdgovorNapisal/-a kocka » Po Jun 11, 2018 20:55

Vročo vodo in čistilo, če gre iz bele srajce bo šlo tudi s plastike dol. :wink:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov