Mercury Servis

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator, moderator2, cibro, Marchi

Benex
Poročnik fregate
Kraj: Ravne na Koroskem

Mercury Servis

OdgovorNapisal/-a Benex » Ne Avg 05, 2018 10:03

Zdravo! Imam Mercury 15hp 2 takt...Rad bi naredil servis (generalko). Koga mi priporočate? Sem iz Koroške...
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin

Re: Mercury Servis

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Ne Avg 05, 2018 10:18

Priporočam pooblaščen servis.

Ko pa je že ravno tema o Mercury motorjih...

Predvčerajšnjim smo želeli v Ubli na koncert Klape Ladesta. Tik pred zdajci je motor na tenderju Mercury 15 4T odpovedal zelo znanemu navtiku iz NM. Posumil sem na vodo v vplinjaču. Vse osnovne zadeve so NEDOSTOPNE za hiter poseg. Ponavadi gre vedno za banalne zadeve gorivo, smeti, voda, svečka, vžig... Komaj sem odvil spodnji vijak na vplinjaču, dreniral gorivo, privil nazaj in je vžgal. Za tako malenkost sem potreboval specialna orodja in veliko preveč časa.

Z vidika vzdrževanja in servisa je to katastrofalno sprojektiran motor. Uvrstil sem ga med "navadna jajca".

PS: Zakaj si odprl novo temo, ko je le nekaj vstic pod njo odprta popolnoma ustrezna tema "Servis Mercury izvenkrmnih motorjev" za tvoje vprašanje??
Benex
Poročnik fregate

OdgovorNapisal/-a Benex » Ne Avg 05, 2018 11:26

Zdravo!
Temo sem videl ,vendar sem mislil...
Ja imaš prav, brez veze sem odprl novo!
Benex
Poročnik fregate

OdgovorNapisal/-a Benex » Ne Avg 05, 2018 11:29

Mimogrede, kateri 2takten motor potem predlagaš? Kar si napisal glede hitrega vzdrževanja oz reševanja težav je res poden!
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral

OdgovorNapisal/-a franc5e » Ne Avg 05, 2018 13:23

Benex napisal/-a:Zdravo!
Temo sem videl ,vendar sem mislil...
Ja imaš prav, brez veze sem odprl novo!

Priporočam, da temeljito prebereš forum pod iskalnim poljem Mercury 9.8, 15hp, in se na podlagi objav odločiš koga boš pod ZS kontaktiral če ti priskoči na pomoč, tako sem vsaj jaz rešil zadevo, takole javno bo bolj težavno....lp Franci :D
.....masaža je zakon.....
Benex
Poročnik fregate

OdgovorNapisal/-a Benex » Ne Avg 05, 2018 21:50

Hvala!
weta
Admiral

OdgovorNapisal/-a weta » Ne Avg 05, 2018 21:57

Nikola T. napisal/-a:Priporočam pooblaščen servis.

Ko pa je že ravno tema o Mercury motorjih...

Predvčerajšnjim smo želeli v Ubli na koncert Klape Ladesta. Tik pred zdajci je motor na tenderju Mercury 15 4T odpovedal zelo znanemu navtiku iz NM. Posumil sem na vodo v vplinjaču. Vse osnovne zadeve so NEDOSTOPNE za hiter poseg. Ponavadi gre vedno za banalne zadeve gorivo, smeti, voda, svečka, vžig... Komaj sem odvil spodnji vijak na vplinjaču, dreniral gorivo, privil nazaj in je vžgal. Za tako malenkost sem potreboval specialna orodja in veliko preveč časa.

Z vidika vzdrževanja in servisa je to katastrofalno sprojektiran motor. Uvrstil sem ga med "navadna jajca".

PS: Zakaj si odprl novo temo, ko je le nekaj vstic pod njo odprta popolnoma ustrezna tema "Servis Mercury izvenkrmnih motorjev" za tvoje vprašanje??

Mislim, da ni pošteno na tak način neko stvar oznacevat za jajca....recimo tudi pri golfu moram akumulator ven vzet, da menjam zarnico prednje luči....pa avto zato ni jajc. Takih zadev je polno pri čisto vseh znamkah, na čisto vseh področjih. To pa verjetno zato, ker je zadeva projektirana za sestavljanje, ne servisiranje.
Se pa strinjsm, da bi inženirji morali pri osnovnih zadevah razmišljati tudi o servisiranju.
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Po Avg 06, 2018 00:38

Benex napisal/-a:Zdravo! Imam Mercury 15hp 2 takt...Rad bi naredil servis (generalko). Koga mi priporočate? Sem iz Koroške...

Generalka je, ko razstaviš cel motor. Verjetno si mislil na temeljit servis (olje menjalnika, čiščenje benc. sistema, mazanje gibljivih delov, menjava impelerja…). Imaš pooblaščen servis v Yucci, ali pa uredi tako, kot je napisal franc5e.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Avg 06, 2018 07:31

weta napisal/-a:
Nikola T. napisal/-a:Z vidika vzdrževanja in servisa je to katastrofalno sprojektiran motor. Uvrstil sem ga med "navadna jajca".

...To pa verjetno zato, ker je zadeva projektirana za sestavljanje, ne servisiranje.
Se pa strinjam, da bi inženirji morali pri osnovnih zadevah razmišljati tudi o servisiranju.

Torej se strinjava, da ni dobro sprojektiran.
Direktor ali upravni odbor Mercury je vzel v zakup, da bodo toliko in toliko ljudem namerno uničili dopust zaradi svojega extra profita, ker takega kot je prej sestaviio za recimo minuto in s tem na tuj račun višajo profit. Tako razmišljanje je v poslovnem svetu skrajno nepošteno do lastnih strank.
Ostajam pri svojem mnenju, kajti dize niti spodnjega vijaka ni možno odviti brez, da bi odmontiral vplinjač, to pa je osnova. Predstavljaj si, da ti motor odpove nekje kjer te tok odnaša ti pa niti s priročnim orodjem ne moreš očistiti dize in drenirati goriva, da bi si rešil kožo.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Avg 06, 2018 07:38

weta napisal/-a:... To pa verjetno zato, ker je zadeva projektirana za sestavljanje, ne servisiranje.
Se pa strinjsm, da bi inženirji morali pri osnovnih zadevah razmišljati tudi o servisiranju.

V mojih očeh ni problem servisiranje, kjer je ideja, da se dela (ali delaš) z vsem potrebnim orodjem in opremo ter v primernih prostorih, ampak posredovanje pri zapletih med plovbo.

Inženirji 'bi morali zagotoviti' bodisi, da neka težava med uporabo ni mogoča, bodisi da jo je mogoče med uporabo na morju (in brez specialnih orodij) odpravljati, kaže pa da v opisanem primeru po mnenju N, ni bilo tako.

To, da se podobno dogaja tudi 'velikim' (tudi 'najbolj velikim0, glej npr. tukaj, je pa že nekaj let staro), še ne pomeni nujno, da mora biti to sprejemljivo.

In če bo še šlo, dam tule primerjavo s podobnim NT-jevim posegom na nekaj malih yamahah. Tudi jaz sem dobil malo Yamaho na mali gumici, ki ni vžgala takoj, pa se je tudi dalo problem rešiti na gumici na vodi in brez posebnega orodja.
Correct me if I am wrong, please.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Avg 06, 2018 09:59

Mercury ima ''okoli riti v varžep'' inženirski pristop in to tudi mene moti pri mercih. Moraš imeti še 3 leta ginekoloških izkušenj,če hočeš karkoli narest.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a Wisdom » Po Avg 06, 2018 10:10

Hoj!

Vsak proizvajalec ima svoj pristop in nihče nima idealnih rešitev. Do sedaj sem imel v posesti tri Mercuriye, od tega enega dva cilindra 25 2T, štiri cilindre 40 2T, enega Tohatsu 30 2T, ki je v bistvu Mercury ali obratno in zdajšnjega 40 EFI). Zdajšnji me je najbolj hecal, ampak tudi to sem odpravil. Letos v kampu so "šraufali" Suzukija, Mercuryji so pa glej ga zlomka delovali. So pa vsi motorji pokvarljivi, mogoče japonski malo manj, so pa zato tudi bistveno dražji, pa ne toliko boljši. Pri zunajkrmnih dirkalnih motorjih se pa itak ve kdo je špica.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Avg 06, 2018 11:08

Vse to je odvisno od modela do modela, ne posploševati! Znamka motorja nima prav nobene veze pri vsem skupaj, je pa res, da nas včasih zelo razjezi kakšen pristop pri določenem motorju!

Glede izpusta goriva iz šalice vplinjača pa je tako, da pri večini novejših motorjev, tudi pri vseh Mercury/Tohatsu, ki jih tukaj omenjate ne rabiš drugega kot srednji navaden izvijač in 10 sekund časa!
Ker pa je govora o 15 KM motorju se ponavadi voda "čisti" na način brez orodja, potegneš zaug in je rešeno! Star mehankarski trik fantje, ne pa šraufat za vsak drek! Če pa je pol vplinjača vode, potem pa se jaz ne bi kaj dosti jezil na to kako bom vplinjač sčistil, ker je problem precej večji in nekje drugje - v rezervoarju!
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Avg 06, 2018 11:16

Zgodovinsko gledano Merc rad komplicira tam kjer je to ne samo nepotrebno ampak tudi nezaželjeno. Merc/tohatsu nima nič z mercury-em razen pogodbe in nalepke in je po designu bolj soroden OMCjem kot Mercuryem.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Roman 1
Admiral
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Po Avg 06, 2018 16:07

...tudi pri Yamahi 2,5 moraš razdreti cel forgazer, da prideš do dize (ki je zelo majhna in se rada zamaši), ampak motorček zato še ni jajc, saj vedno vžge v prvem ali drugem potegu in pridno dela po par ur na dan...sem pa vedno jezen, ko je treba čistit dizo...
mirno morje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti