Mercury Servis

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator, moderator2, cibro, Marchi

Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Kraj: Celje

Re: Mercury Servis

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Po Avg 06, 2018 19:47

Wisdom napisal/-a:Hoj!

Vsak proizvajalec ima svoj pristop in nihče nima idealnih rešitev. Do sedaj sem imel v posesti tri Mercuriye, od tega enega dva cilindra 25 2T, štiri cilindre 40 2T, enega Tohatsu 30 2T, ki je v bistvu Mercury ali obratno in zdajšnjega 40 EFI). Zdajšnji me je najbolj hecal, ampak tudi to sem odpravil. Letos v kampu so "šraufali" Suzukija, Mercuryji so pa glej ga zlomka delovali. So pa vsi motorji pokvarljivi, mogoče japonski malo manj, so pa zato tudi bistveno dražji, pa ne toliko boljši. Pri zunajkrmnih dirkalnih motorjih se pa itak ve kdo je špica.

40 2t 4 cilindre? Nekje si se zatipkal. Ali je 40 2 cilindra ali 50 4 cilindre ali 3 cilindre. Sem pomoje pogledal že vse merce do leta 2000 cca pa še nisem zasledil takega. Kakorkoli. Rad kompliciram in zato mi je tudi mercury všeč če je le 2t in vsaj 20 let star :mrgreen:
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Po Avg 06, 2018 22:50

Kakor komu paše.
Ne kritiziram, samo osebno sem še vedno pristaš japoncev 8)
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » To Avg 07, 2018 07:03

Zanimivo ker pri motociklih pa ravno oni zakomplicirajo tak da si predstavljat ne mors dokler se ne srecas. Mi lahk japonca zastonj ponujas pa bi rekel kot Lea Sirk “hvala ne, ne” :lol:
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a Wisdom » To Avg 07, 2018 08:52

Marcel_Mastnak napisal/-a:40 2t 4 cilindre? Nekje si se zatipkal. Ali je 40 2 cilindra ali 50 4 cilindre ali 3 cilindre. Sem pomoje pogledal že vse merce do leta 2000 cca pa še nisem zasledil takega. Kakorkoli. Rad kompliciram in zato mi je tudi mercury všeč če je le 2t in vsaj 20 let star :mrgreen:

Marcel,

prav imaš, zatipkal sem se. 40 2T 4 CYL je bil Mariner Magnum 4, ki je v bistvu enak Mercury 40 2T 4 CYL.

Nisem pristaš ne enih ne drugih, važno je da kresnejo iz prve, so zanesljivi in poceni ter, da imajo kolikor toliko majhno porabo in so ekološko še sprejemljivi.

Glede uradnih servisov imam osebno izkušnjo samo z uradnim Mercury servisom iz Zadra, ki pa se žal ni izkazal. Osnovno vzdrževanje delam sam, tudi menjavo jermena opravim sam, ker to ni neki veliki bavbav, vsaj na mojem motorju ne.

Mirno morje!
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Avg 08, 2018 13:03

Kot sem že zgoraj napisal in kot je Roman 1 podal svoje izkušnje pri Yamahi, noben motor ni biser in pri vsakem je kaj težko razdreti! In tako je tudi prav, če hočeš, da bo vse dostopno, potem bodo motorji 10% težji in pa 2x večji! Pod neko ogromno kapo ne bi rabil nič tlačit skupaj in vse bi bilo dostopno brez da pred tem razdiraš nekaj drugega... Ampak tako ne gre!
Brez veze je tudi delati primerjave med recimo 4 KM motorjem in 15 KM motorjem, prvi je "kosilnica", drugi pa že malo zgleda, ko dvigneš pokrov! Iz tega razloga tudi verjetno ni vedno vse takoj pri roki.
Glede na mnenja nekaterih pa se mi zdi, da bi najraje videli. da bi bile še vse matice krilne, da bi kar s prsti (brez orodja) lahko razmontiral pol motorja... :D :D
Roman 1
Admiral
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Sr Avg 08, 2018 13:24

...pri Yamahi2,5 rabiš 10 ključ in šraufciger, pa celo podreš.....
mirno morje
LUNA557
Kontraadmiral
Kraj: Soline

OdgovorNapisal/-a LUNA557 » Pe Avg 10, 2018 19:07

In 10 min cas!
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Pe Avg 10, 2018 21:54

Vsaka baterijska svetilka, tv daljinec mora imeti možnost menjave baterij, vsako kolo mora imeti dostopen ventilček za napumpat, vsak odtok mora imeti možnost čiščenja sifona., vsaka varovalka recimo v avtu mora imeti možnost menjave... vsak bencinski motor (ne samo izvenkrmni) mora imeti dostopno svečko, čepek za kontrolo in dolivanje olja, dreniranje goriva in dostopno dizo na vplinjaču.
Motor, ki tega nima ali ne omogoča s priloženim orodjem je čisti konstruktorski kiks! Zame je tako delo čista šlamparija, proizvod pa navaden jajc in dokler tega kupci ne bomo dali jasno vedeti, toliko časa nas bodo imeli za ovce. Vse je OK dokler to ne postane smrtno nevarno in te zadeve so preveč resne, da bi jih tolerirali, zato prosim ne opravičujte takih nepravilnosti. Edina palica, ki jo taki proizvajalci poznajo je padec prodaje.
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Pe Avg 10, 2018 22:04

Dan današnji so takšne zahteve utopija. Sam popravim dosti motociklov. Od skuterjev do cestnih, enduro, potovalnih... že samo menjava svečk terja vsaj pol ure v povprečju. Da snameš in očistiš ali nastaviš uplinjač traja še dlje. Ne bom omenjal vseh okvar ki so neredek pojav. Tako pač je. Pri avtoindustriji je še slabše. Samo redni servis za nek povprečen avto se spremeni v podvig ko je treba menjat kabinski filter... nihče ne bo upkrepal proti temu ker narodu ki kupi novo je vseeno ker večina da na servis in plača. Mi ki pa kupimo staro pa lahko planemo v jok in na drevo :wink:
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral

OdgovorNapisal/-a AEgir » So Avg 11, 2018 08:39

Najbolj prikupno je, ko je treba kolesa, odbijače in pol avta odstranit, da prideš do žarnice. :)
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
1stofficer
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Ne Feb 02, 2020 22:52

Stara tema - isto vprasanje.

Kam peljat zunanji motor Mercury na servis? Gorenjska, LJ...
Uporabniški avatar
1stofficer
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Po Feb 03, 2020 17:02

Nobenega priporočila za servis Mercury ?
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a MareC » Po Feb 03, 2020 17:18

1stofficer napisal/-a:Nobenega priporočila za servis Mercury ?

Imaš
www.vrtinc.si
Jucca nautica
darkojakob
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a darkojakob » Ne Feb 16, 2020 21:56

Novi vinodolski... meni so ga tam... in sem bil res zadovoljen... fantje obladajo :D
Uporabniški avatar
BE84
Višji štabni praporščak
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a BE84 » Če Mar 26, 2020 10:48

Ima kdo kakšna dobra priporočila za servis Mercury motorjev?
Najbližje mi je sicer vse kak je v podravski regiji, se pa zapeljem tudi v LJ in okolico če delajo dobro.

Nekaj sem že sicer sam gledal ampak me vseeno zanima mnenje iz prve roke.

Hvala! :D

Kdo je na strani

Po forumu brska: JAX1979, torpedo in 1 gost