obnova elana gt 070

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: obnova elana gt 070

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Avg 22, 2019 15:07

Ne, trditve nisem prodal.

Je pa eden od naju resno zmeden in ne ve o čem govori. Kdo je to pa prepustimo individualni oceni. :)

Rad bi slišal podlago te tvoje teze ampak tudi če ne odgovoriš, je teza, da je z enim cilindrom manj in 450ccm manj nekako da več od sebe skregana z vsem do sedaj znanim. Mogoče je pa alkimija posredi.

Če misliš, da ima zaradi injektorjev več moči, se grdo motiš.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: obnova elana gt 070

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Če Avg 22, 2019 18:24

Mogoče bi bil pa tale dovolj hiter :D
https://www.youtube.com/watch?v=zn4OqaBaYV0
mašinfirer
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3945
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: obnova elana gt 070

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Če Avg 22, 2019 20:22

Je pa eden od naju resno zmeden in ne ve o čem govori. Kdo je to pa prepustimo individualni oceni. :)

Rad bi slišal podlago te tvoje teze ampak tudi če ne odgovoriš, je teza, da je z enim cilindrom manj in 450ccm manj nekako da več od sebe skregana z vsem do sedaj znanim. Mogoče je pa alkimija posredi.

Če misliš, da ima zaradi injektorjev več moči, se grdo motiš.


Da se malo navežem na tole temo...

http://www.morjeplovec.net/forum/viewtopic.php?f=15&t=24599

Se pravi krasen motor s črnimi in srebrnimi bati...

In če strnem svoje zmedene misli, ti lahko samo rečem naslednje: tale lahek gliserček bi s 115 konji moral letet da ti ušesa frfotajo na glavi. Nebi se ga upal stisnit do konca, ker že na prvi pogled deluje dokaj lahko.

Glede na performanse ki so jih fantje do sedaj dosegli oz. se jih trudijo doseči, bi se upal reči da bi s še svojo 75-ko in tapravim propom (ki ga najbrž tudi imam) dosegel več brez večjega truda. Ezoterika pač.

P.S.: sej bi bil pieteten ampak tvoj strupeni način komunikacije včasi pač povzroči taka razmišljanja
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: obnova elana gt 070

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Avg 22, 2019 20:54

Tvoj večni problem so te sanje, ki jih sanjaš. Verjamem, da je v tvoji glavi marsikaj ampak izkušenj imaš 0. To, da ti gumenjak dobr gre s 70 konjskim motorjem, je posledica tega, da se pod tisto kombinežo iz zračnic skriva en 4 metrski 350 kilski kanu. In kanu rabi malo konjev. Ko boš pa začel s čolni kaj eksperimentirat izven domišlije boš pa hitro ugotovil kolk je kej ura in kaj je 3 in kaj 4 cilindri pa če je al ni 500 2 taktnih kubov kej razlike al ne.

Barve batov so teb pomembne, verjamem. Sam to spet iz teh domišlijskih svetov izvira. So pa vsi istega premera kar je pri novem motorju iz fabrke prej izjema kot pravilo. Ampak barva,to je pa tist kar šteje. :)
Nazadnje spremenil AEgir, dne Če Avg 22, 2019 21:09, skupaj popravljeno 1 krat.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3945
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: obnova elana gt 070

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Če Avg 22, 2019 21:07

Tipičen primer cviljenja mačke, ki ji stopiš na košati repek.
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: obnova elana gt 070

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Avg 22, 2019 21:28

To, da ti gre motor dobr na 380 kilskem čolnu širokem 1.32 metra in dolgem 4.35 metra, pomeni samo to in čist nč druzga. Pa da ne bo pomote to je super da gre tok dobr, sam ne se pa slepit preveč. 3 cilindri in 1.3L na normalnem čolnu je žalost.

Le zmontiraj 75 na tulia ali pa na karkoli za meter širšega pa da vidmo če bo porinl čez 30kn.
Nazadnje spremenil AEgir, dne Če Avg 22, 2019 21:42, skupaj popravljeno 1 krat.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3945
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: obnova elana gt 070

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Če Avg 22, 2019 21:39

Ne ukvarjaj se ti preveč z mano in mojimi stvarmi. Tle večinoma vse kukrtok dela... Vehementno prodajaš teorijo o v-4 dinozavru in njegovi nadrealistični moči, un tullio, ki je baje dirkaški biser, jim pa gre kot da bi bil poln vode. Ne vem kje je problem, pri meni najbrž ne.

Pomoje si določene stvari vseen premalo googlal.

Lej nima smisla, že tko mi je žal cajta, ki sem ga zabil za replike k tvojim zapisom.
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: obnova elana gt 070

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Avg 22, 2019 21:50

V moči pohrusta 90 konjski 3 cilindrski etec za dobro jutro vsak dan posebaj.

Kaj pa nekdo dela s tuliom ali pa kako ga ima nastavljenega ni moj problem ker nism jaz skrbnil tistega čolna. Je pa težji, daljši in predvsem bistveno širši od tvojega na katerem baziraš vsa svoja dognanja tako da ne jemlji vedno za bazo vseh teh divjih teorij 1.3m širokega kanuja.

Briga mene al pa kogarkoli kaj je tebi žal. Zakaj to pišeš? Če se da, bi šlo prihranit tvoj time management in čustvene detajle okol njega?
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3945
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: obnova elana gt 070

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Če Avg 22, 2019 22:25

Ej aegir, pol sem pa res zmagal z s svojim dildo kanujem. Ker če po tvoje 100+ konjev 5m čolniča ne sprav preko 35 je najbrž s čolnom neki narobe. Ker z motorjem garant ni s tabo pa menda tut ne.

Jaz sicer še vedno veselo trdim (in tudi stojim za to trditvijo) da 90 HP I-3 etec da od sebe več kot v-4 smrade. Mislim, pa da imaš z avdio-vizualno percepcijo težave predvse ti, ker si performanse I-3 D.I. spoznaval na zadevi, ki ne deluje kot bi bilo treba. Sklepajoč po tvojih objavah.

Prosim admina da bo te smeti pobrisal saj avtorju ne želim pokvariti teme in se mu tudi opravičujem. Je pa problem, ker pač določeni navajajo neresnične trditve in potem še vehementno vztrajajo do konca. In to se jim ponavlja neprestano.
Nazadnje spremenil kasaudio, dne Če Avg 22, 2019 22:34, skupaj popravljeno 1 krat.
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: obnova elana gt 070

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Avg 22, 2019 22:32

Dildo si ti rekel ne jaz. Men je vseeno kaj kdo počne z mojim bivšim motorjem. Jaz sem ga spravil v mehansko stanje ki je predpisano v njegovi dokumentaciji in splošno znano je, da imajo te motorji 100+ konjev.

Fergazerji so iz stališča zmogljivosti bistveno boljši od vbrizga katerega nimaš sam pod kontrolo ker fergazerje lahko nastaviš kokr ti paše, vbrizga pa ne. Je pa fergazerje treba nastavljat zelo pogosto vbrizga pa nikoli.

Dizajn eagle 60° bloka je mlajši od dizajna R3 evinruda za ca 30 let. Popolnoma enakega uporablja tudi 90 HO in 115 etec.

To bi vse vedel če bi te zanimale te stvari pa te očitno ne in govoriš nekaj na pamet.

Mogoče pa še mami napiš da ti nekdo nagaja. Mame vedno pomagajo. To jokanje da ti je žal ćasa in opravičevanje ter fehtanje da nekdo pobriše neumnosti, ki jih pišeš, so odraz slabiča. S slabiči vedno rad pobrišem tla.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3945
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: obnova elana gt 070

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Če Avg 22, 2019 23:08

Dizajn eagle 60° bloka je mlajši od dizajna R3 evinruda za ca 30 let. Popolnoma enakega uporablja tudi 90 HO in 115 etec.

To bi vse vedel če bi te zanimale te stvari pa te očitno ne in govoriš nekaj na pamet.

Mogoče pa še mami napiš da ti nekdo nagaja. Mame vedno pomagajo. To jokanje da ti je žal ćasa in opravičevanje ter fehtanje da nekdo pobriše neumnosti, ki jih pišeš, so odraz slabiča. S slabiči vedno rad pobrišem tla.


Z desgni in njihovimi imeni se nikoli nisem ubadal in me ta tematika res ne zanima preveč. Menda so že vedeli kaj delajo, tudi sedaj se spet vračajo na I-3. Mene zanima samo to, na kaj moram biti pri uporabi previden in kje je mejno stanje, ko uporaba postane škodljiva ali nevarna. To je tudi za zahtevnejšega uporabnika povsem dovolj.

Glede zadnjih nekaj stavkov pa ne vem kaj naj ti rečem. So odraz tvojega kulture, ne sodijo na noben forum in so tudi sicer na meji ali pa tudi čez splošna pravila.
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: obnova elana gt 070

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Avg 22, 2019 23:39

Jaz imam 6 knjig Jonnyrude in zelo jih imam rad. Tako kot tudi tebe. :)

Sem pa tudi bivši lastnik tegale lepotca z đonijem. Točno tak je bil po obnovi. Meni najlepši elan gliser sam notranjost je zgrešena v originalu.

Slika

Slika
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3945
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: obnova elana gt 070

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Pe Avg 23, 2019 00:11

Lepo da imaš rad knjige Johnnyrude. Morda bi še kakšno o samopodobi in soočanju s konflikti kdaj prelistal in prebral par stvari, ti najbrž nebi škodilo.
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: obnova elana gt 070

OdgovorNapisal/-a kocka » Pe Avg 23, 2019 06:56

Najemita sobo pa se j....a in ne smetita teme.
boris51
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 143
Pridružen: Sr Jan 01, 2014 13:52

Re: obnova elana gt 070

OdgovorNapisal/-a boris51 » Ne Avg 25, 2019 16:55

fantje ne se kregat
rajši napišite vaše predloge glede izbire motorja kolko ps in 4T ali 2T

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov