Redno ciscenje bark

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Redno ciscenje bark

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Po Apr 15, 2019 14:12

Zanima me glede sprotnega ciscenja bark. S cim cistite barke med sezono? Sol ter predvsem madezi od razne umazanije po colnu smem.

Na primer protidrseca povrsina po jadrnici zna bit precej umazana in ta umazanija gre tezko dol izgleda pa grdo. Probal sem s precej grobo krtaco in vodo pa se bojim, da ne bi pustila rajs. Bi bilo bolje uporabit kako cistilo in mehkejso krtaco?
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3222
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Redno ciscenje bark

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Po Apr 15, 2019 14:33

Jaz na začetku sezone s Kercherjem in ponavadi še enkrat vmes (kak avgust). Po mojih izkušnjah ni noben drug način hitejši & učinkovitejši. Majhen Kercher je že od 100 € naprej. Poleg dobiš tudi nastavek za razprišilo čistila. Enkrat s tem čez, nato s curkom. V eni uri prijetnega pucanja je barka (paluba) spet lepa. Lepo se sčisti tudi tik; vendar odsvetujem, ker gre ven preveč mehkega lesa med letnicami.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Redno ciscenje bark

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Po Apr 15, 2019 14:41

Kero cistilo mas?
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3222
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Redno ciscenje bark

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Po Apr 15, 2019 15:27

Nisem preveč kompliciral glede čistil; bodisi kupil kakega v navtičnih trgovinah ali pa šampon za avte (ki pa naj bo Ph nevtralen).
darkojakob
Kontraadmiral
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 13:22

Re: Redno ciscenje bark

OdgovorNapisal/-a darkojakob » Po Apr 15, 2019 19:06

Če bi mene videl...bi kdo mislil, da pretiravam...vsako nedeljo dobi sladko vodo čez vse...vsake toliko pa šampon :D
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Redno ciscenje bark

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Po Apr 15, 2019 19:50

To ni pretiravanje, poznam enega, ki zjutraj od rose zbriše cel čoln do suhega, popoldan, ko pride s kopanja, polije cel čoln s sladko vodo in ga zopet zbriše do suhega in ga pokrije.To se dogaja vsak dan, redno cel dopust.Kakšno je pa čiščenje po dopustu, doma, nebi raspravljal.Tudi priprava za zimovanje, si niti ne predstavljate.
mašinfirer
darkojakob
Kontraadmiral
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 13:22

Re: Redno ciscenje bark

OdgovorNapisal/-a darkojakob » Po Apr 15, 2019 20:07

Ko sem dal čoln v suhi vez...sem seveda lotil čiščenja... ( 3 dni dela po cele dneve) zadnji dan čiščenja me je gospa vprašala, kaj sem po poklicu, ker sem sigurno zdravnik, po svoji pedantnosti...žal nisem :D Pač mi je pa ok., da je tako kot mora. :D Zdaj, ko ga bom dal v vodo pa ne bom o tem...ker bo me že sram...si pač vzamem čas...
Ga pa v marini vsakič pokrijem, ko ga privežem, pa naj bo to samo za uro ali pa do naslednjega dneva...nikoli se ne ve kaj bo prineslo vreme...to mi vzame cca. 15 minut.
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

Re: Redno ciscenje bark

OdgovorNapisal/-a EDO » Po Apr 15, 2019 20:33

Jaz jo sperem, ko pridem, da je čista ko smo na barki in ne nosimo umazanijo v notranjost. Kaj me briga ali bodo imeli galebi lep razgled na čisto palubo, ko nas ni. Posrali je bodo v vsakem primeru.
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Redno ciscenje bark

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Po Apr 15, 2019 21:25

Sprašujem s čim čistite med sezono. Kercherja najbrž vsakič posebej ni na voljo, samo z vodo pa tut ne gre stran, razen prah.

Torej kakšno čistilo, krtača - trda mehka?
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Redno ciscenje bark

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Po Apr 15, 2019 21:27

Moj čoln vidi sladko vodo bolj poredko,...ga pa splahnem z morjem in gobico vsakič ko je umazan (pri ribolovu je to kar pogosto,...) Raster pa najlažje očistim z sirkovo krtačo,....pa čistil se izogibam, ker uičujejo UV zaščito
mirno morje
Rok-11
Admiral
Prispevkov: 1195
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

Re: Redno ciscenje bark

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » To Apr 16, 2019 16:18

Jaz podobno. Na začetku sezone, dokler je doma v marini - sem ter tja s čisto sladko vodo in gobico za pranje avta in kakšno mesto s krtačo, med dopustniškim potepanjem sem ter tja polijem z morsko vodo da raztopi viške soli in malo obrišem z gobo - konec sezone potepanja pa spet vidi sladko vodo in gobico.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov