popravilo plastičnega dna na gumenjaku

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

pozeruh
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 45
Pridružen: To Jul 10, 2007 12:26
Kraj: okolica ljubljane

popravilo plastičnega dna na gumenjaku

OdgovorNapisal/-a pozeruh » Sr Jul 11, 2007 12:16

Pozdravljeni morjeplovci.

Rabim pomoč pri popravilu gumenjaka in sicer plastičnega dna.

Pred kratkim mi je neurje iz komunalnega priveza odtrgalo gumenjak, in ga odplavilo na obalo, kjer je prišlo do poškodb plastičnega dna po sredini, tako da so nastale dve luknje.

Zanima me če ima kdo izkušnje s popravilom takšnih poškodb, in kolikšni bi bili stroški popravila, ali če kdo pozna kakšnega serviserja ki bi mi saniral te poškodbe.

Gumenjak je znamke Brig dolžine 6,15 metra letnik 2004.

Za pomoč se vam vnaprej zahvaljujem.
anzi
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 146
Pridružen: Če Mar 29, 2007 13:56
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a anzi » Sr Jul 11, 2007 12:22

Pozdravljen,

trenutno ravno meni popravljajo poškodbe na čolnu. Sam sem stopil do gospoda v koprski marini. Kako je popravljeno še ne vem, ker ga jutri prevzamem. Vsekakor ti bom napisal jutri ali pojutrišnjem.

LP
LP anzi
acrobat
Admiral
Prispevkov: 718
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 10:33

OdgovorNapisal/-a acrobat » Sr Jul 11, 2007 15:57

Jest imam iskušnje s takimi zadevami.Mislim pa da če si vsaj malo rokodelca,da boš to lahko popravil sam.Če rabiš kakšen nasvet pa povej,ti z veseljem pomagam.
Lp
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Pe Jul 13, 2007 00:06

Anzi, danes sem tvojo barko videl v Kopru... Si jo dal v vodo? Kje imaš sedaj privez?

LP
anzi
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 146
Pridružen: Če Mar 29, 2007 13:56
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a anzi » Pe Jul 13, 2007 10:14

admin napisal/-a:Anzi, danes sem tvojo barko videl v Kopru... Si jo dal v vodo? Kje imaš sedaj privez?

LP


Pozdrav,

v vodo jo še nisem dal, ker se gelcoat ni čisto posušil. Popravili pa so mi jo kar lepo. Sicer se malo vidi, a sva z mojstrom dogovorjena, da mi jo bo drugo leto premazal z antifoulingom. Za privez še ne vem točno, malo sicer računam na enega domačina iz Seče, ki oddaja svoj pomol v Jernejevem kanalu. Marina ni za moj žep :cry: . Če ti povem, da sem samo za čas popravila (7 dni) plačal 108 € !! seveda na prikolici, brez stojala. Potolažili so me, da bi enaka storitev v portoroški marini stala vsaj 145 - 150 €. Groza!
Upam, da se trup v 14 dneh ne bo preveč obrastel z algami.
LP anzi
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Pe Jul 13, 2007 17:49

V 14 dneh ne bo skoraj nič obraščen. Kar pa bo je malo in še ni oprijeto ter se zelo enostavno sčisti z visokotlačnim čistilcem ali pa kar z gobo. Pazi le, da se ti ne zasuši, ker potem je pa več dela.

LP
Alexc
Štabni vodnik
Prispevkov: 28
Pridružen: Če Jun 21, 2007 21:32

OdgovorNapisal/-a Alexc » To Jul 17, 2007 14:27

admin napisal/-a:V 14 dneh ne bo skoraj nič obraščen. Kar pa bo je malo in še ni oprijeto ter se zelo enostavno sčisti z visokotlačnim čistilcem ali pa kar z gobo. Pazi le, da se ti ne zasuši, ker potem je pa več dela.

LP


Za Jernejev kanal se ne strinjam s tabo. V 14 dneh (brez premikanja in čiščenja barke) bo imela barka že kar lepe brke. Verjemi. Sem videl na lastne oči kaj nastane na podvodnem delu čolna brez antifaulinga v kanalu. Sploh zdej ko je lepo toplo in alge super uspevajo.
Alexc
Štabni vodnik
Prispevkov: 28
Pridružen: Če Jun 21, 2007 21:32

Re: popravilo plastičnega dna na gumenjaku

OdgovorNapisal/-a Alexc » To Jul 17, 2007 14:31

pozeruh napisal/-a:Pozdravljeni morjeplovci.

Rabim pomoč pri popravilu gumenjaka in sicer plastičnega dna.

Pred kratkim mi je neurje iz komunalnega priveza odtrgalo gumenjak, in ga odplavilo na obalo, kjer je prišlo do poškodb plastičnega dna po sredini, tako da so nastale dve luknje.

Zanima me če ima kdo izkušnje s popravilom takšnih poškodb, in kolikšni bi bili stroški popravila, ali če kdo pozna kakšnega serviserja ki bi mi saniral te poškodbe.

Gumenjak je znamke Brig dolžine 6,15 metra letnik 2004.

Za pomoč se vam vnaprej zahvaljujem.


Popravljam, vendar trenutno nimam časa. Ukvarjam se namreč z razbitim sunseeker-jem. Če pa rabiš kakšen nasvet ti pa z veseljem pomagam. Še posebej fanj bi bilo če bi objavil fotografije poškodb.

a imaš plovilo zavarovano kasko?
pozeruh
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 45
Pridružen: To Jul 10, 2007 12:26
Kraj: okolica ljubljane

OdgovorNapisal/-a pozeruh » To Jul 17, 2007 15:36

Plovilo imam kasko pri Triglavu, Verjetno bom pa rabil kakšen predračun za popravilo a bi se to dalo kaj zmenit. Slike pa objavim jutri. Lp
Alexc
Štabni vodnik
Prispevkov: 28
Pridružen: Če Jun 21, 2007 21:32

OdgovorNapisal/-a Alexc » Sr Jul 18, 2007 23:15

Torej plača zavarovalnica račun. To glede predračunov je odvisno od zavarovalnice. Večkrat se mi je zgodilo da smo preprosto izstavili račun in je zavarovalnica krila stroške (predvsem večja plovila). Kako je v tvojem primeru pa se pozanimaj pri zavarovalnici, oziroma agentu, ki ti je sklenil zavarovanje.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov