Čoln Elan T300 obnova

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator, moderator2, cibro, Marchi

Badzo5

Čoln Elan T300 obnova

OdgovorNapisal/-a Badzo5 » Ne Maj 12, 2019 15:03

Živjo, zato ker sem nepoznavalec glede obnavljanja čolnov me zanima, če bi lahko kdo odgovoril in morda rešil moj problem glede čolna, ki sem ga nedavno kupil(rabljeni-Elan T300).

Opazil sem, da zaščitnen gumajasti obroč, ki poteka vzdolž roba čolna rahlo odstopa, kako bi se torej to pritesnilo, brez da bi vrtal v trup čolna.
Drug (večji) problem mi je omenil prijatelj, ker je opazil, da je v samem trupu čolna(notranjosti) debel nasos purpen pene(POLIURETANSKA PENA), ki naj bi učinkovala zelo slabo dolgoročno(nabiranje vode, gnitje znotraj čolna itd.). Tega sam sprva nisem opazil, zgleda je predhodni lastnik hotel zapolniti poden, saj je bil očitno votel.
Sedaj nevem, ali naj pustim peno, oz zamenjam s čem drugim votel pod(mogoče stiropor)? Mnenja dobrodošla. :?

Lp
kocka
Admiral
Kraj: Ljubljana

Re: Čoln Elan T300 obnova

OdgovorNapisal/-a kocka » Po Maj 13, 2019 23:16

Stiropor gotovo ne, rajši stirodur ki je bolj kompakten oz. prenese večjo tlačno obremenitev in kar je najpomembnejše se ne napije vode.
Kar se pa obrobne gume tiče, verjetno je popokal plastični nosilec gume, Če je org. vprašaj v Elanu ( včasih se je še dobilo)ali pa Drvoplast v Buzetu. Če je samo 5-10cm kjer odstopa ga prilepi z tesnilno lepilno maso Kent, imajo več barv.
Uporabniški avatar
visol
Poročnik bojne ladje

Re: Čoln Elan T300 obnova

OdgovorNapisal/-a visol » To Maj 14, 2019 10:36

Sem imel podoben problem z gumo robnico sem jo zamenjal.
Moral boš počakati na toplejše dni oziroma jo segreješ pred montažo, in ležišče namažeš z kentom, paziti moraš da je maksimalno opeta da ti kasneje ne odstopi. Spoj na krmni steni pa sem inproviziral z 10 cm inox cevjo kot objemko in jo privijačil
Pri menjavi brušenju krmne stene sem tudi jaz opazil purpen peno, bila je suha tako da sem jo kasneje samo lepo zaliminiral nazaj.
Kar more more niko drugi ne more

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti