Tomos 4-obnova pete

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Alzo
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Jun 07, 2019 11:37

Tomos 4-obnova pete

OdgovorNapisal/-a Alzo » Pe Jun 07, 2019 15:53

Živjo, ker vem da vas je tukaj kar nekaj strokovnjakov s področja servisiranja Tomosovih izvenkrmnih motorjev, sam pa sem se z tomos 4-ko srečal prvič (z mopedi imam dosti več izkušenj) se na vas obračam z problemom. Skratka mehansko sem obnovil staro tomos 4ko in sem pri razstavljanju pete naletel na problem in sicer kako vi mojstri odstranite spodnji ležaj pogonske gredi (mali zobnik). Ležaj je nataknjen na gred potem pa je na gred nataknjena puša,ki je privrhu pritisnjena v gred tako da je ležaj nemogoče odstranit in zamenjat brez da bi to razstavil. Razmišljal sem že da bi uporabil abciger vendar imam občutek da se zadeva nebo premaknila nikamor. Je kdo to že menjal brez da bi gred uničil ?

Slika

Lp
Alzo
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Jun 07, 2019 11:37

Re: Tomos 4-obnova pete

OdgovorNapisal/-a Alzo » Po Jun 10, 2019 08:17

Nobeden ?
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Tomos 4-obnova pete

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Po Jun 10, 2019 17:23

Pred ležajem je kovinska cev, ki jo moraš sneti, nato pa ležaj z neko cevjo ali kladivo in kak kos alu palice ali pa železni prebijač, potolčeš po ležaju in tako se bo snel.Tista cev je le kot distančnik in če ne gre dol drugače jo lahko po dolgem prerežeš s ta malo fleksarico in se potem naredi druga cev.To je čisto navadna železna cev, ki jo treba narediti na novo.Naredil ti jo bo vsak strugar.
mašinfirer
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

Re: Tomos 4-obnova pete

OdgovorNapisal/-a weta » Po Jun 10, 2019 21:31

Tista cev ni na gred nič stisnjena, razen če je šlo za kake " domači mojster zadeve". Torej zgrabi jo s kleščsmi in potegni dol. Če je zadsj kaj zarustano , potolči. Ležsj gre nato normslno dol.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov