HONDA BF150 - temperatura

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3287
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: HONDA BF150 - temperatura

OdgovorNapisal/-a MareC » So Jun 22, 2019 13:37

pa koga zdaj zanimajo vaši avti
vprašanje je bilo za izvenkrmni motor HONDA BF 150, jebali vas opli , VW.ji in ostalo
držite se teme, če ne znate pomagat je boljše da ne trolate
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: HONDA BF150 - temperatura

OdgovorNapisal/-a kocka » Ne Jun 23, 2019 14:30

Sem pa zasledil na forumu(honda) debato da je problem z povezavo oz. Signalom ki ga dobi un napacno pretvori, samo on je imel na Garminu. Človek je menjal impeler, čistil in preverjal termostat, cevi, vse živo in nič ni pomagalo, temperatura je bila ista, motor delal brez alarma. Na 225 pa tega ni bilo. Nazadnje je bil kriv Garmin oz pretvorba informacij od računalnika.
Uporabniški avatar
primorc84
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Okt 16, 2014 12:54
Kraj: kras

Re: HONDA BF150 - temperatura

OdgovorNapisal/-a primorc84 » Po Jun 24, 2019 07:17

Jaz bi tud reku, da je z povezavo in ploterjem neki narobe kajti kar sem jaz gledal navodila za mojo hondo res da je bf40 jo varnostno izklopi če doseže previsoko temperaturo.

When the alert triggers, the overheat
indicator comes on and the buzzer
sounds a steady tone as the engine
speed is reduced to 1,800 rpm. If the
condition persists for another 20
seconds, the engine shuts off. Refer
toTAKING CARE OF
UNEXPECTED PROBLEMS, on p. .
All models are equipped with a
buzzer that sounds continuously
when the red light comes on.
Engine overheating may be the result
of clogged water intakes.
en mrzu špric, še raje en knc terana in ena feta pršuta, na zdravje morjeplovci
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3950
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: HONDA BF150 - temperatura

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Po Jun 24, 2019 13:09

Jaz bi tud reku, da je z povezavo in ploterjem neki narobe kajti kar sem jaz gledal navodila za mojo hondo res da je bf40 jo varnostno izklopi če doseže previsoko temperaturo.


Hm, povezava je po nmea2000 in tukaj ne more biti kaj dosti narobe. Če je, potem je šmorn povsod. Temperatura motorja je vsebovana v paketu 127489 in sicer je spakirana v 16 bitnem nepodpisanem paketu, ki se množi z 0.01 in dobiš temperaturo motorja v kelvinih. Tu ni kaj nastavljat. Če bi bila napaka v branju polja paketa, bi bila narobe za mnogokratnik 2, nadalje je lahko narobe za mnogokratnik 10. Tukaj pa ni. Če že je fora v neki napaki senzorja, je bodisi fizična napaka na senzorju samem, ali pa je nek škrat v firmwareju senzorja, kar pa je malo verjetno.

Pri teh temperaturah bi, (če se hitro ustaviš iz glisiranja v prosti tek) iz motorja uhajala para in to ne malo. Včasih opazim paro pri svojem motorju v takem primeru, pa so temperature ki jih dosega več kot 40 stopinj nižje kot jih navaja avtor teme.
Xilinx Vivado HLx trainee
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: HONDA BF150 - temperatura

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Po Jun 24, 2019 14:08

jaz pa mislim da je problem ali v senzorju ali pa v parametrizaciji odčitavanja. ko prevaja analogen signal v digitalnega, ma lahko kalibracijski faktor mal mimo, pa je potem cel zapis šmorn.

Imamo mi iste probleme včasih, ko je kak temp. senzor mal kilav ali pa ti Tip K poturijo kot tip B etc..Vhodna kartica ne ve kaj ima priklopljeno, SPS zatem pa še manj. bere kar ji pošlje. tako da za prikazovalnik je lahko dovolj dobro, ker ima svoje določene odklone, za v CAN linijo pa ne.
Uporabniški avatar
widmann
Admiral
Prispevkov: 803
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 20:24
Kraj: KAMNIK-Minkendorf

Re: HONDA BF150 - temperatura

OdgovorNapisal/-a widmann » Po Jun 24, 2019 15:41

MareC napisal/-a:pa koga zdaj zanimajo vaši avti
vprašanje je bilo za izvenkrmni motor HONDA BF 150, jebali vas opli , VW.ji in ostalo
držite se teme, če ne znate pomagat je boljše da ne trolate



:lol: :lol: :lol: .
Das Ist Valter

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov