Obnova antifoulinga

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator, moderator2, cibro, Marchi

RKlasi88
Poddesetnik

Obnova antifoulinga

OdgovorNapisal/-a RKlasi88 » Če Jun 20, 2019 16:18

Pozdravljeni

imam čoln gumenjak Maestral 50f letnik 2012 in bi želel malo obnoviti antifouling. Zanima me ali lahko stari antifouling samo malo pobrusim in prebarvam z novim ali je potrebno premazati tudi s primerom. Zraven prilagam slike.

Slika

Slika
mikele
Kontraadmiral

Re: Obnova antifoulinga

OdgovorNapisal/-a mikele » Če Jun 20, 2019 17:52

Se mi zdi, da si nad vodno linijo gc frderbal. Primer obvezno, pa min. 3 roke.
RKlasi88
Poddesetnik

OdgovorNapisal/-a RKlasi88 » Pe Jun 21, 2019 00:21

Sem bol nov v tem kako pa se lotim tega lahko ročno zbrusim z brusnim papirjem in potem nanesem primer in antifouling. Zanima me tudi katerega izbrat želel bi da je bele barve hvals
Uporabniški avatar
1stofficer
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Pe Jun 21, 2019 07:36

Jaz sem brusil kar rocno z gradacijo 220, AF gre precej lahko dol. Strojno je hitreje in lazje seveda. Le dobro zasciti sebe in okolico. AF je strupen, droben prah se prime povrsine in gre hudicevo tezko stran. V marinah ponavadi itaq ne dovolijo strojnega brusenja brez sesalca.

Rdec je najboljsi ker vsebuje najvec bakra, ki je kljucen pri zasciti. Druge barve so samo manj trajne. Jaz sem dal pri sebi crno International ker mi rdeca deluje kot da bi mel 60 let star cezoceanski tanker :shock: :wink: Kolega pa ima belo na jahti in je cisto zadovoljen.

Sicer pa lahko dobis AF, ki ni ravno poceni v stacunah, pri nekaterih forumasih precej ceneje. Ne vem zdaj tocno katerih, se bodo oglasili, ali pa poglej v sorodne teme.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta