Pomoč, ugašanje motorja

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Kofi
Kapitan korvete
Prispevkov: 103
Pridružen: To Dec 30, 2014 17:18

Re: Pomoč, ugašanje motorja

OdgovorNapisal/-a Kofi » So Jun 29, 2019 00:56

No. 1 napisal/-a:
Kofi napisal/-a: Problem je bil okvarjen modul vžiga.


pa se ti je to samo tako kazalo? Si zamenjal še z originalnim, ki ni dobavljiv ali si dal Pertronixa?

Imam namreč nekaj podobnega, vžig je bil krivec da nisem prišel do resnih obratov pod obremenitvijo. Sedaj imam celotni drugi frtajler, vžge ko šus, vse o.k ampak ko je topu pa nikakor in res nikakor noče vžgati-niti volje ne pokaže, niti malo ne zatrese... vse na prazno kot da ni iskre ali ni benza. Iskra sem preveril sedaj se še z bencinom ukvarjam, ampak ni mi jasno kaj bi lahko bilo da ne gre ko je pogret-seveda čok sem zablokiral in ni v temu štos...


S temle sem menjal:
https://www.marine-discount24.com/zundmodul-fur-delco-verteiler-4-zyl-v6-v8.html
Ko je bil vroč, ni bilo iskre ali pa je bila bolj poredko. Tudi ni vžgal dokler se ni ohladil.

Imam pa na drugem motorju (VP 431) Pertronix in dela brez problemov.
Kofi
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1231
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

Re: Pomoč, ugašanje motorja

OdgovorNapisal/-a No. 1 » Po Jul 01, 2019 09:25

Kofi napisal/-a:S temle sem menjal:
https://www.marine-discount24.com/zundmodul-fur-delco-verteiler-4-zyl-v6-v8.html
Ko je bil vroč, ni bilo iskre ali pa je bila bolj poredko. Tudi ni vžgal dokler se ni ohladil.

Imam pa na drugem motorju (VP 431) Pertronix in dela brez problemov.


Moj je V8 5.7 GS in pravi naj bi bil:

https://www.marine-discount24.com/zuend ... 54077.html

Ali pa eBay iz grčije:

https://www.ebay.de/itm/Coil-Sensor-for ... SwUTZcdnUy

Bolj je dilema al vzet tega navadnga al pa npr Ignitor II in še njihovo tuljavo, ker bojda pridobiš... samo ne vem če je večja voltaža cinšpule kako to vpliva na moč motorja kot piše pertronix da je vse super in krasno...
Wellcraft 2600 Martinique
Kofi
Kapitan korvete
Prispevkov: 103
Pridružen: To Dec 30, 2014 17:18

Re: Pomoč, ugašanje motorja

OdgovorNapisal/-a Kofi » Po Jul 01, 2019 21:21

Jaz sem imel isto dilemo. Razlika menda ni opazna, tole mi je takrat pisal prodajalec iz pertronix.de:

The Ignitor-II kit #92562 (not on stock) comes with microprocessor control and offers sort of an overcharge protection plus variable dwell control. But additionally, you will need to use special SPIRO type igniton wires to protect the micro processor from EMIs. And you will not really feel a difference in the engine performance.
So my suggestion is to use Ignitor(I) kit #2562 also in this case - just do not forget: it doesn't have an overcharge protection. This is the reason you should always start the engine immediately after turning the ignition on.
Kofi
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1231
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

Re: Pomoč, ugašanje motorja

OdgovorNapisal/-a No. 1 » To Jul 02, 2019 08:52

Kofi napisal/-a:Jaz sem imel isto dilemo. Razlika menda ni opazna, tole mi je takrat pisal prodajalec iz pertronix.de:

The Ignitor-II kit #92562 (not on stock) comes with microprocessor control and offers sort of an overcharge protection plus variable dwell control. But additionally, you will need to use special SPIRO type igniton wires to protect the micro processor from EMIs. And you will not really feel a difference in the engine performance.
So my suggestion is to use Ignitor(I) kit #2562 also in this case - just do not forget: it doesn't have an overcharge protection. This is the reason you should always start the engine immediately after turning the ignition on.


Kakšen motor pa imaš? Včeraj sem klical ne Pertronix EU, kakor sedaj vem so dejansko UK in v pogovoru so govorili o dvojki v takih superlativih, da bom dobu še 50 konjev ipd vse najboljše... sicer mi ni jasno kako z iskricami in višjo voltažo na cinšpuli dobiš več iz istega motorja?
Novih kablov mi zaenkrat še niso omenjali, bral pa sem da rabiš nek debelejši kabel potem za plus na cinšpulo ker teče večji tok-to še ne vem točno od kje gre ta kabel oz je to + s ključavnice in trenutno je to pri meni-kablček :)
Wellcraft 2600 Martinique
pkukovec
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 76
Pridružen: Sr Jun 17, 2009 10:46
Kraj: ptuj

Re: Pomoč, ugašanje motorja

OdgovorNapisal/-a pkukovec » Po Jul 08, 2019 10:18

Morjeplovci pozdravljeni. Z veseljem vam sporočam, da smo našli vzrok težav. V cevki , ki vleče gorivo iz rezervoarja je bil kos nečesa, kar je najbolj podobnu ko..mu :D , gumica velikosti 3 krat 10 ccm. Zdaj gre bp. Lep pozdrav vsem in hvala za pomoč. Peter
peter
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Pomoč, ugašanje motorja

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Jul 08, 2019 16:25

Ja enkrat so se verjetn je..z cevko..No sam ,de je ok.Lepo pluj pa pokur ves tist benz,ki ga prej nis mogu..

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov