Kalužna črpalka

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator, moderator2, cibro, Marchi

novinec1
Kontraadmiral

Re: Kalužna črpalka

OdgovorNapisal/-a novinec1 » To Sep 17, 2019 10:58

tomaz_slo napisal/-a:Od kje pa ti podatek, da ima ta čoln dvojno dno? Stegni malo glavo iz zadnjega boksa ob straneh proti premcu, pa boš videl kako je narejeno. Če boš te luknjice zaprl, boš kmalu s seboj vozil 300 litrov vode. Kam pa misliš da odteče voda, ki npr. pronica v čoln pri obrobni gumi čolna?
Sva še dva forumaša z enakim čolnom in oba zelo zadovoljna. Tako član mile kot tudi jaz preživljava na njem celoten letni dopust - podnevi in ponoči. Če uporabljaš ta čoln le za dnevne izlete, potem si zgrešil z nakupom.

Super spoznat še kakega lastnika :)

Glede na to da je kaluž globoka cca 7cm in je cel spodnji del dna raven zgornji ravno tako razen na delu kjer je kaluža sem sklepal da je celo dno debelo vsaj 7cm vmes med stenami mora bit nekaj ne vem morda se motim... pri obrobni gumi je ponavadi sestavljen zgornji in spodnji del čolna bočna stena je tanka karkoli tam spušča če spušča se nateče po notranji bočni strani do zgornje stene dna po njej zaradi padca steče v kalužo. Ne vem razmišljam na glas zakaj bi rabilo bit zadaj "odprto dno po debelini" s par luknjami bo še kdo kaj pomodroval

Da ne bo nesporazuma s čolnom sem zadovoljen in nakupa ne obžalujem

Ta čoln sem kupil ker je na dolžini 6m ki je zame zadnja sprejemljiva ponujal tako mini kabino kot uporaben sprednji ležalni del. Pri uporaben sprednji ležalni del mislim da imaš dejansko "v livel" in lahko dva na blazinah polsede ležita. Pri mini- kabincih te dolžine imaš ponavadi zaradi čim večje kabine severno triglavsko steno na premcu pokrito z blazino na kateri imaš rit na oknu ; ) ko poskušaš ležat spredaj.

Na krmi je "neproblematična" 4T yamaha in dopust uživamo ;)

Če si pa picalzl potem pa ... opaziš marsikaj in plastika konkretno na mojem je tako - tako... sej pravim uporabniki, ki funkcionirajo po principu tankaj -vozi bi rekli super kar bo čez n let pa bomo reševali sproti. Jaz osebno vsako poko vzamem resno in saniram sem imel manjšo poko na dnu letos sanirano in lani na krmni steni. Nobena od pok ni bila posledica udarca ali recimo slabega popravila te stvari paš sproti saniram, da ne bi bilo nekega večjega sranja v prihodnosti.

Ko sem pred letom govoril s forumašem Paletom ki mi je mimogrede nesebično pomagal sem izvedel da je enemu mislim da od forumašev na enakem čolnu saniral plastiko kabine naj po njegovih besedah naj bi bilo prešvoh narejeno tako da nekaj je na tem...

Verjemi da mi je zadnji boks zelo znan ga moj hrbet še predobro pozna koliko sem preležal v njemu ko sem kaj rihtal ;)
Če imaš enak čoln potem tudi veš da je iz tega boksa po levem in desnem boku neposredna povezava s kabino prej nisem nikoli opazil ampak letos ko sem imel kanto mešanice za pomožni motor shranjeno v tem boksu mi je smrdelo med spanjem v kabino.
tomaz_slo
Admiral

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » To Sep 17, 2019 11:17

Za dnevne izlete je kabina popolnoma nepotrebna in na manjših čolnih odžira prostor ležalnim površinam na premcu, ki bi lahko bile sicer večje.. V takem primeru je boljša OPEN varianta čolna.
novinec1
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a novinec1 » To Sep 17, 2019 11:34

Logicno ampak isces pac nek kompromis... vseeno prespimo nekaj dni na colnu na sezono zenske bi se pa soncile na premcu. Mas prov enakega Bellingardota ali tistega ki ima vecjo kabinco brez lezalnega dela spredaj?
MKN
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a MKN » To Sep 17, 2019 11:53

Tudi jaz imam Bellingarda, sicer fishermana brez kabine in imam podobno kalužo. Meni potekajo kabli in jeklenice pod konzolo in pod palubo proti krmi skozi zadnji prečni nosilec. Če z baterijo posvetim v to odprtino od krme proti premcu je prostor med palubo in trupom čolna prazen. Ko sem pogledal slike popravila krmne stene, ki jo je menjal Pale, sem opazil, da je verjento v krmnem delu čolna od zadnjega prečnega nosilca do krme narejeno dvojno dno in v to dno je vdelana kaluža. Zato so v kaluži luknje, da voda, ki priteče iz sprednjega dela čolna (ob pokrovu boksa, med spoji palube in trupa...) pod tem dodatnim dnom lahko pride ko kalužne črpalke.

Ali sem tudi jaz kaj zgrešil z nakupom?? Čoln je bel in spredaj je špičast in vozimo ga trideset dni zapored in nič ne spimo na njem. Pa motor ima zadaj. Ali je to prav?

(malo sarkazma na mnenja o odločitvah drugih)

Ko mi bo shrani.si dovolil, bom za predstavo dodal nekaj fotografij.

LP, MKN
gs nautica
Kontraadmiral
Kraj: GROSUPLJE-KRK

OdgovorNapisal/-a gs nautica » To Sep 17, 2019 13:41

Vsa morebitna voda ki pride v notranjost se s pomočjo teh lukenj steka do kaluže. Nevem, zakaj bi hotel to zapreti. Voda ti bo stala v čolnu. Posledično večja teža, osmoza, itd.
Mirno morje.
novinec1
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a novinec1 » To Sep 17, 2019 13:55

Če prav razumem zgornji del recimo dvojnega dna pri tebi sega od krme do prvega prečnega nosilca (gledano smer krma-premec)
Pri meni pa se zgornji del dvojnega dna ne zaključi dokler lahko vidim ne na prvem niti drugem prečnem nosilcu predvidevam da nekje bolj spredaj.

Krmno steno je Pale rihtal tebi?
novinec1
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a novinec1 » To Sep 17, 2019 14:08

gs nautica napisal/-a:Vsa morebitna voda ki pride v notranjost se s pomočjo teh lukenj steka do kaluže. Nevem, zakaj bi hotel to zapreti. Voda ti bo stala v čolnu. Posledično večja teža, osmoza, itd.

Vsekakor ne bi kar zaprl če voda prihaja od nekje spredaj noter ampak če ne je pa potem brezveze in se samo namaka notranjost ko je kaluža polna to je čisto logično kot ima recimo MKN narejeno.

Pri meni ne vidim kje bi lahko voda prišla iz prednjega dela v notranjost dna, ker vsa voda vsaj tako kot jaz vidim teče po zgornji steni dna do kaluže prečne pregrade pa imajo luknje na višini zgornje stene

Ampak verjetno je nekje spredaj kjer ne vidim to recimo dvojno dno prekinjeno in tukaj pride voda še v notranjost ter se steka po skoraj celi dolžini čolna do kaluže.
Meni laiku malo nelogično da je tako narejeno ker bi raje na začetku tako zaključil da bi šla vsa voda po zgornji steni dna do kaluže:
Ampak kot pravim jaz sem laik, ki si stvari predstavlja z omejenim znanjem o temu. Zato bodo bolj "mojstri" povedali
MKN
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a MKN » To Sep 17, 2019 14:13

novinec1 napisal/-a:Če prav razumem zgornji del recimo dvojnega dna pri tebi sega od krme do prvega prečnega nosilca (gledano smer krma-premec)
Pri meni pa se zgornji del dvojnega dna ne zaključi dokler lahko vidim ne na prvem niti drugem prečnem nosilcu predvidevam da nekje bolj spredaj.

Krmno steno je Pale rihtal tebi?

Je.

MKN
novinec1
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a novinec1 » To Sep 17, 2019 14:23

Kdaj si to rihtal?
MKN
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a MKN » To Sep 17, 2019 14:32

2014
novinec1
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a novinec1 » To Sep 17, 2019 14:43

Na Bellingardotu? Je bilo ze toliko kriticno?
MKN
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a MKN » To Sep 17, 2019 14:50

Čoln je imel skrito napako, ki so jo po moje povzročili prejšnji lastniki in jo kozmetično zakrili ob prodaji. Krmna stena je bila odprta, po moje s fleksarico na zgornjem robu in čez je bil privijačen aluminijast provil, da se ni videlo. Ko sem začel čoln čistiti in urejati, sem odkril šlamparijo. Seveda je bila stena znotraj gnila.

Proizvajalec po moje ni imel nič s tem.

MKN
novinec1
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a novinec1 » To Sep 17, 2019 14:59

Zveni zelo znano :?

moje dogodivščine s krmno steno

viewtopic.php?f=2&t=23487&hilit=krmna+stena
MKN
Kontraadmiral