suzuki dt55 meče iz prestave

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

martinlesek
Naddesetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: So Jul 27, 2013 15:47

Re: suzuki dt55 meče iz prestave

OdgovorNapisal/-a martinlesek » Po Avg 05, 2019 22:22

Evo razdrli peto in ugotovili da ( Clutch Dog Shifter)( sklopka) tak sem videl v načrtu pod št 18,bila narobe obrnjena in se ni vsedla
dali smo skupaj in pod polnimi obrati na suho deluje
bilo je pa tudi videti da je že eden to razdilal oziroma menjaval ,ker zobčeniki so videti kot novi
zdaj bi pa še samo rad probal v vodi pa ne vem kje na naši obali so kakšne rampe za spust
baje da na ranci ptuj kontrolirajo naše slo. izpite kateri baje ne veljajo za sladkovodne vode
načrt
https://www.brownspoint.com/store/pc/su ... fig033.jpg
lp martin
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: suzuki dt55 meče iz prestave

OdgovorNapisal/-a jozko » Po Avg 05, 2019 23:15

martinlesek napisal/-a:baje da na ranci ptuj kontrolirajo naše slo. izpite kateri baje ne veljajo za sladkovodne vode
lp martin

Pozdravljen Martin,

lepo da si našel napako, želim, da bo sedaj delovalo kot mora :!:

Z izpiti, ki veljajo tudi za celinske vode, pa je tako, da je odvisno kdaj si izpit za voditelja čolna opravljal in kaj piše na njem :idea:

Ni problem samo to, da policija na Ranci občasno preverja tudi veljavnost izpitov, bolj je problem, da je v primeru, če nimaš ustreznega izpita, lahko vprašljiva veljavnost zavarovalne police, tudi če je na njej vpisana veljavnost kritja za celinske vode :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: suzuki dt55 meče iz prestave

OdgovorNapisal/-a kocka » To Avg 06, 2019 06:41

Super da ste našli napako.
Uporabniški avatar
Domi
Kontraadmiral
Prispevkov: 290
Pridružen: Po Feb 22, 2010 18:25
Kraj: Koper
Kontakt:

Re: suzuki dt55 meče iz prestave

OdgovorNapisal/-a Domi » Sr Avg 07, 2019 07:21

jozko napisal/-a:
martinlesek napisal/-a:baje da na ranci ptuj kontrolirajo naše slo. izpite kateri baje ne veljajo za sladkovodne vode
lp martin

Pozdravljen Martin,


Z izpiti, ki veljajo tudi za celinske vode, pa je tako, da je odvisno kdaj si izpit za voditelja čolna opravljal in kaj piše na njem :idea:

:idea:


Res je, če imaš izpit opravljen pred 2005, ti velja tudi za notranje vode. Če ne, pa moraš na kapetanijo, vplačaš nekaj manj kot 50e in opraviš dva dodatna predmeta.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: suzuki dt55 meče iz prestave

OdgovorNapisal/-a kocka » Sr Avg 07, 2019 16:47

V čem je pa tukaj fora, saj vedno bolj tečnarijo na izpitu. Najbolj zanimivo je da nas jahajo, ITA pa do "40" KM lahko brez izpita, razni madžari, čehi, imajo verjetno "zelo" zahtevne teste in in tisti izven evrope jih elegantno kupijo. :evil:
Tukaj ne vidim nobene preventive ampak golo molzenje!
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: suzuki dt55 meče iz prestave

OdgovorNapisal/-a franc5e » Sr Avg 07, 2019 21:39

Mene so kontrolirali na ranci v soboto, samo izpitin prometno, gumenjak pa imam na nemški zastavi, kjer pa zavarovanje ni potrebno. Zaželeli so mi srečno vožnjo... :D
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: suzuki dt55 meče iz prestave

OdgovorNapisal/-a kocka » Če Avg 08, 2019 06:42

Ja pa imaš tudi za celinske vode al samo klasični za morje?
Bartol
Kapitan korvete
Prispevkov: 94
Pridružen: Če Avg 13, 2015 16:47

Re: suzuki dt55 meče iz prestave

OdgovorNapisal/-a Bartol » Če Avg 08, 2019 09:31

Se opravičujem za odmik od teme, a vendar - kako v praksi izgleda izpitni del dodatka za celinske vode?
Uporabniški avatar
SebastjanM
Admiral
Prispevkov: 639
Pridružen: Po Maj 22, 2017 15:16
Kraj: Celje

Re: suzuki dt55 meče iz prestave

OdgovorNapisal/-a SebastjanM » Če Avg 08, 2019 16:24

Jaz sem recimo lani šel opravljat celinske vode. Prvi izpit za morje sem opravil en mesec prepozno v letu 2005, tako da se mi niso priznale celinske vode. Prijavil sem se na tečaj organiziran na Ptuju - Ranca in sem bil skupaj s kandidati, ki so delali v kompletu morje in celinske, plačal sem izpit za celinske vode. Zelo zadovoljen, da sem imel še enkrat možnost obnoviti morsko teorijo, izpit se pa opravlja hkrati s klasičnim, strici iz kapetanije KP, bilo je v MB. Zajema pa vse kar se tiče zakonodaje, plovbe, oznak, pravil, srečanj, zvočnih signalov, dovoljenj plovbe ipd., v bistvu je kar nekaj za predelat, ker kapitan zna bit tudi precej radoveden..
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: suzuki dt55 meče iz prestave

OdgovorNapisal/-a franc5e » Če Avg 08, 2019 20:15

kocka napisal/-a:Ja pa imaš tudi za celinske vode al samo klasični za morje?


Tudi celinske...
Daniel
Kapitan fregate
Prispevkov: 109
Pridružen: Pe Jul 18, 2008 21:37
Kraj: Prlekija

Re: suzuki dt55 meče iz prestave

OdgovorNapisal/-a Daniel » Ne Avg 11, 2019 16:50

Res zanimivo in obenem tudi nerodno, ko imam izpit iz leta 2006 :) Na njem sicer nič ne piše kje velja. Pač ne bomo vozili po Ptujskem morju.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov