Motor Tohatsu 115 tldi

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator, moderator2, cibro, Marchi

sambatrans
Poddesetnik

Motor Tohatsu 115 tldi

OdgovorNapisal/-a sambatrans » Ne Sep 01, 2019 18:04

Pozdravljeni vsi morjeplovci
Imam problem z motorjem tohatsu 115 tldi in sicer sledeče.
Ko se motor med plutjem ogreje in prestavim ročico v nevtralni položaj se mu avtomatsko dvignejo obrati tja do 5500, namesto do bi se spustili na cca 1000.
Potem pa počasi padajo nazaj, vendar pod 2000 nikoli.
Pri hladnem motorju ni nikoli problema.
Je mogoče problem v bencinski pumpi ?
Pozna kdo kakšnega dobrega serviserja ?
Hvala za odgovore, nasvete.
Vsem želim mirno morje.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral

Re: Motor Tohatsu 115 tldi

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Sep 01, 2019 19:11

S pravo kombinacijo pritiskanja ključa in kontaktakta ti bo motor s kombinacijo lučk in igle obratomerja ven vrgel kodo ali kode napak. Navodila v roke.

Kar se serviserja tiče najboljši mojster za tldi motorje je en Volk ali neko podobno ime iz Domžal.

Ker imam sam tudi tako zverinico z enim cilindrom manj, je moje mnenje, da te zajebava tohatsujev dvojni TPS.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
kocka
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Ne Sep 01, 2019 19:30

A ti to iz lastnih izkušenj? Ne vem kako je sedaj, ampak par let nazaj je bilo bolje se ga izogibat.
Saj poznaš pregovor: Volk dlako menja, narave nikoli.
sambatrans
Poddesetnik

OdgovorNapisal/-a sambatrans » Ne Sep 01, 2019 19:33

Pozabu sem še napisat da mi iz ene bencinske pumpe šprica bencin ven.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Sep 01, 2019 20:06

kocka napisal/-a:A ti to iz lastnih izkušenj? Ne vem kako je sedaj, ampak par let nazaj je bilo bolje se ga izogibat.
Saj poznaš pregovor: Volk dlako menja, narave nikoli.

Jaz sem se samo pogovarjal z njim in se mi je zdel ok ker mi je povedal kar sem hotel vedet. Šlo se je za zgodovino mojega motorja in mi je vse lepo razložil. Kaj več pa ne vem. Slišal sem samo, da naj bi bil najboljši v slo kar se tldi-jev tiče in da seawave zahtevne paciente vozi k njemu. Kolk je to res ne vem.

OP: Če ti pumpa ščije gorivo, a ni rahlo do pretežno jasno pol kje je vsaj prvi problem?
kocka
Admiral

OdgovorNapisal/-a kocka » Po Sep 02, 2019 14:09

Za TLDi je ne vem, problem ga je dobit na telefon ali v delavnici, račun za montažo 30KM 4T na čoln 160eur,1leto star motor iz servisa zariba ležaj na glavni gredi do noge(tisti pod impelerjem)- ležaj pa prerjaven in razpadel. Vzrok - premalo si se vozil in 0,5 dcl premalo olja v peti! Nobene vode v peti! :evil:
No, zgodbo sem potem rešil, ko mi je Admin priporočil Ermana iz Seawave in sem v garanciji dobil novo nogo.
So pa tudi pri seawave dali motor na vlak in v Domžale, potem sem znorel in rekel , da če bil z njegovim delom zadovoljen bi peljal k njemu.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Sep 02, 2019 15:40

Če prav razumem kriviš njega, da se je razpadel ležaj?

Kar se cene montaže tiče je in ni drago. Jaz ga tudi nebi pod 100€ šel montirat. Pol ko si še država svoje vzame je to 160€..
kocka
Admiral

OdgovorNapisal/-a kocka » Po Sep 02, 2019 18:17

Bom poiskal račun če najdem. To je bilo 2010, 1-2 ure je pa dela, vsaj jaz ga imam gor, no saj to je našponal prejšnjega lastnika, mene je hotel za garancijo, češ da to ne gre notri, a vsako tele ve, da je to tovarniška oz servisna napaka. Pred tem je motorju preskočil jermen in je bila enkrat uveljavljena garancija in novo mašino, noga je bila pa stara(oz 1leto). Ampak, če je že skupaj dajal bi lahko videl da ima ležaj preveč distančnih podložk in je prerjaven, motor je imel prejšnji lastnik pri njemu na servisu. Če ležaj najslabše kvalitete namočiš v olje in vržeš stran ne bo prerjavel on razpadel v 1,5 leta. Torej: Vsi servisi, še 2 leti garancije, brez fizičnih poškodb, kdo bo kril stroške jaz?
Pa še skoraj prepričan sem, da je dobil iz Japonske oz. Brunswick-a cel motor in ne samo mašine.
Cene materiala tudi ko da je zlato. Motorni oljni filter 40 eur, isti v Eurotonu 3.7 eur, pa ne mi muda za bubrege prodajat! :evil:
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Sep 02, 2019 21:20

Problem montaže motorja in vseh teh servisnih dejavnosti je to, da nekomu uslugo narediš in zaslužiš recimo 6 pack pera pol pa nasledno sezono od lastnika čolna žene brat, njegova polsestra in zeta strica,mama in od nje bratranec pade v novi zelandiji v kopalnici in si popraska koleno, kdo mislš, da je kriv?

V teh vodah če karkoli delaš si vedno kriv za vse. Roko na srce, zarjavel ležaj pod impelerjem hudo dvomim, da bo kdo odkril če ne bo tistih dveh semeringov ven potegnil, kar pa brez razloga ne bo počel nihče.

Kar se pa teh menjav garancij tiče pa pojma nimam kaj je prav in kaj ne.

Bivši lastnik mojega motorja je mel probleme pa je 4 jurje plačal za servis motorja. Tudi klel ko sto mater na koncu se je izkazalo, da mi je on zamolčal nekaj kar mi je ta Volk iz prve povedal.

Skratka te zgodbe so vedno en dogodek in 15 subjektivnih resnic kako se je zgodil. Odličen film na točno to temo je 1950, Rashōmon Akire Kurosawe.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta