Yanmar in ostali vgradni stari motorji NMEA 2000

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Yanmar in ostali vgradni stari motorji NMEA 2000

OdgovorNapisal/-a Paco » Po Nov 11, 2019 23:10

Se je kdo še ukvarjal s tem ?

https://www.nolandeng.com/rs11.php

ker tole ima naravnost vulgarno ceno

http://mbwtech.com/node/127
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3945
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Yanmar in ostali vgradni stari motorji NMEA 2000

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Po Nov 11, 2019 23:18

Ja in tole so le pretvorniki analognih signalov v digitalne. Najdražji sklop -> diferencialni senzor pretoka za dizle manjka. Po moje je za stare dizle to predraga investicija.

Cena pa je med drugim taka tudi zato, ker je trg za to izredno majhen, razvoj pa drag.
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3219
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Yanmar in ostali vgradni stari motorji NMEA 2000

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Po Nov 11, 2019 23:25

A razumem prav, da še vedno rabiš senzorje (sender-je) za večino zadev - npr. temperatura in pritisk olja, temp. hladilne tekočine, pretok goriva, polnjenje alternatorja itd.. Če pa jih že namestiš, lahko potem to prikazuješ brez takih digitalnih vmesnikov direkt na analognih prikazovalnikih? (alternativa zanje je pa tak vmesnik in potem prikaz na ploterju ali kje drugje - razumem prav?
Nazadnje spremenil Grega295, dne Po Nov 11, 2019 23:25, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Yanmar in ostali vgradni stari motorji NMEA 2000

OdgovorNapisal/-a Paco » Po Nov 11, 2019 23:25

Prvi ni drag edino premalo P&P za mene, je pa tako ko maš enkrat na NMEI zna to meni ploter večino prikazat če mu notri parametre naflosam. Na Mercuryju + Lowrance pokaže praktično vse kar kaže Smartcraft pa še kako malenkost več.
pojdi se z bikom bost!
Mils
Kapitan korvete
Prispevkov: 100
Pridružen: Sr Avg 08, 2018 17:15

Re: Yanmar in ostali vgradni stari motorji NMEA 2000

OdgovorNapisal/-a Mils » Ne Mar 15, 2020 20:07

Paco napisal/-a:Prvi ni drag edino premalo P&P za mene, je pa tako ko maš enkrat na NMEI zna to meni ploter večino prikazat če mu notri parametre naflosam. Na Mercuryju + Lowrance pokaže praktično vse kar kaže Smartcraft pa še kako malenkost več.

Kakšen kabl potrebujem za povezavo Mercury motorja z Raymarine Element7?
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Yanmar in ostali vgradni stari motorji NMEA 2000

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Mar 15, 2020 20:49

NMEA
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Yanmar in ostali vgradni stari motorji NMEA 2000

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Mar 16, 2020 08:37

Potrebuješ Raymarine SeaTalkNG device net kabel in NMEA2000 Mercury gateway.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Yanmar in ostali vgradni stari motorji NMEA 2000

OdgovorNapisal/-a Paco » Po Mar 16, 2020 12:27

Hvala za celovito dopolnitev Nikola.
pojdi se z bikom bost!
Mils
Kapitan korvete
Prispevkov: 100
Pridružen: Sr Avg 08, 2018 17:15

Re: Yanmar in ostali vgradni stari motorji NMEA 2000

OdgovorNapisal/-a Mils » Po Mar 16, 2020 22:45

Hvala vama za odgovor, kaj pa to cenovno pomeni?
Ali lahko Raymarine Element 7 komunicira z motorjem z uporabo VesselView preko BT ali ne?
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Yanmar in ostali vgradni stari motorji NMEA 2000

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Mar 17, 2020 05:10

Mils napisal/-a:Hvala vama za odgovor, kaj pa to cenovno pomeni?
Ali lahko Raymarine Element 7 komunicira z motorjem z uporabo VesselView preko BT ali ne?

Za kable poglej v cenik Raymarine.... Kabli device net so v različnih dolžinah.
Za Marcury gateway poguglaj.

Noben displej ne komunicira z motorjem! Displeji zgolj prikažejo standardne podatke, ki jih v NMEA2000 mrežo pošilja motor. Prav tako gateway določene podatke, če so na mreži uporabi za prikaz na svojih instrumentih ali za nastavitve motorja kot je recimo temperatura vode, hitrost SOG, položaj senzorja krmila...
Sicer pa mi ni jasno, zakaj bi rabil kakršno koli kompatibilnost z Raymarinom Element7, če se zanimaš za Mercurijev VesselViev display??
Za povrh pa želiš, da bi komuniciral še preko BT !?!?
:shock:
Mils
Kapitan korvete
Prispevkov: 100
Pridružen: Sr Avg 08, 2018 17:15

Re: Yanmar in ostali vgradni stari motorji NMEA 2000

OdgovorNapisal/-a Mils » To Mar 17, 2020 07:30

Ne zanimam se za Mercurijev VesselViev display, ampak sem zasledil VesselViev mobile kateri preko vmesnika preko BT na mobilne naprave prenese vse podatke iz motorja, zanimalo me je če mi lahko te podatke preko wi-fi ali kako drugače prenese na Raymarine Element 7.
Hvala
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Yanmar in ostali vgradni stari motorji NMEA 2000

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Mar 17, 2020 09:37

Mils napisal/-a:Ne zanimam se za Mercurijev VesselViev display, ampak sem zasledil VesselViev mobile kateri preko vmesnika preko BT na mobilne naprave prenese vse podatke iz motorja, zanimalo me je če mi lahko te podatke preko wi-fi ali kako drugače prenese na Raymarine Element 7.
Hvala


Nič ne boš prišparal, gateway rabiš vseeno. :wink:
Uporabniški avatar
zalesjak
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 141
Pridružen: To Jan 12, 2016 21:03
Kraj: Štanjel

Re: Yanmar in ostali vgradni stari motorji NMEA 2000

OdgovorNapisal/-a zalesjak » To Mar 17, 2020 19:35

Mils.

Modul VesselViewMobile na vhodu komunicira z motorjem Mercury preko SmartCraft vodila. Na izhodu podatke pošilja preko BT na mobilno napravo in to telefon (na tablici ne dela), interpretacija podatkov in komunikacija poteka preko aplikacije VesselViewMobile.

Zadeva je proprietary Mercury in ne bo delovala na drugih motorjih kot na primer Yanmar.

Če želiš Mercury SmartCraft vodilo priključiti na NMEA 2000 rabiš gateway in potem bi morali inštrumenti, ki omogočajo prikaz motornih podatkov prikazovati določene podatke. Pri tem ti Mercury VesselViewMobile modul ne koristi.

VesselViewMobile uporabljam od kar ga je Mercury dal na trg mislim, da 3 ali 4 leta in sem bil prvi kupec v Sloveniji. Najprej sem ga imel priključenega na motorju Mercury F80 EFI, od jeseni lani pa na Mercruiserju 4.3 MPI.

Za motorje Mercury s SmartCraftom je zadeva super. Jaz sem žrtvoval stari GSM aparat Samsung S5 in ga imam montiranega na nosilčku na armaturki in ga vključim vedno, ko štartam mašino. Podatkov cel kup.

LPZ
Mils
Kapitan korvete
Prispevkov: 100
Pridružen: Sr Avg 08, 2018 17:15

Re: Yanmar in ostali vgradni stari motorji NMEA 2000

OdgovorNapisal/-a Mils » To Mar 17, 2020 21:31

zalesjak napisal/-a:Mils.

Modul VesselViewMobile na vhodu komunicira z motorjem Mercury preko SmartCraft vodila. Na izhodu podatke pošilja preko BT na mobilno napravo in to telefon (na tablici ne dela), interpretacija podatkov in komunikacija poteka preko aplikacije VesselViewMobile.

Zadeva je proprietary Mercury in ne bo delovala na drugih motorjih kot na primer Yanmar.

Če želiš Mercury SmartCraft vodilo priključiti na NMEA 2000 rabiš gateway in potem bi morali inštrumenti, ki omogočajo prikaz motornih podatkov prikazovati določene podatke. Pri tem ti Mercury VesselViewMobile modul ne koristi.

VesselViewMobile uporabljam od kar ga je Mercury dal na trg mislim, da 3 ali 4 leta in sem bil prvi kupec v Sloveniji. Najprej sem ga imel priključenega na motorju Mercury F80 EFI, od jeseni lani pa na Mercruiserju 4.3 MPI.

Za motorje Mercury s SmartCraftom je zadeva super. Jaz sem žrtvoval stari GSM aparat Samsung S5 in ga imam montiranega na nosilčku na armaturki in ga vključim vedno, ko štartam mašino. Podatkov cel kup.

LPZ

Hvala za info....na kakšen način bi priklopil rezervar goriva, da bi ga prikazovalo ma smart craftu?
Potem raje razkiram telefon z večjim zaslonom in nabavim tale bt vmesnik in imam vse gor... Raymarine Element 7 naprodaj če kdo rabi
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Yanmar in ostali vgradni stari motorji NMEA 2000

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Mar 17, 2020 22:37

zalesjak napisal/-a: in to telefon (na tablici ne dela)


Available for iOS and Android mobile devices, including smartphones and tablets, the VesselView Mobile app instantly provides users access to their boat's SmartCraft digital data in the palm of their hand.


Dela na tablcah bp. Sam ne na prestarih.

Drgač pa simrad go ima kompletno mercury integracijo in je profi zadeva ne telefon al pa tablca k ji bo baterije sfalil pa gps signala glih ko boš najbolj rabil.

Tist raymarin prodaj in kupi go5 ali 7 in si zmagal.

Slika
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov