Yanmar in ostali vgradni stari motorji NMEA 2000

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Mils
Kapitan korvete
Prispevkov: 100
Pridružen: Sr Avg 08, 2018 17:15

Re: Yanmar in ostali vgradni stari motorji NMEA 2000

OdgovorNapisal/-a Mils » Sr Mar 18, 2020 07:24

AEgir napisal/-a:
zalesjak napisal/-a: in to telefon (na tablici ne dela)


Available for iOS and Android mobile devices, including smartphones and tablets, the VesselView Mobile app instantly provides users access to their boat's SmartCraft digital data in the palm of their hand.


Dela na tablcah bp. Sam ne na prestarih.

Drgač pa simrad go ima kompletno mercury integracijo in je profi zadeva ne telefon al pa tablca k ji bo baterije sfalil pa gps signala glih ko boš najbolj rabil.

Tist raymarin prodaj in kupi go5 ali 7 in si zmagal.

Slika


Kaj pomeni da ima kompletno Mercury integracijo, ali deluje preko VesselView Mobile ker to mi je ok dam 300€ in deluje, če pa je vložek 800€ za razne kable in pretvornike potem pa me ne zanima?

Komu je jasno na kakšen način bi mi prikazovalo nivo goriva na Samrt craft-u.. ali se vgradi posebna sonda ali kaj drugega?
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Yanmar in ostali vgradni stari motorji NMEA 2000

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Mar 18, 2020 09:18

Za nivo goriva rabiš nmea 2000 mrežo in pretvornik iz analognega merilnika nivoja, na digitalne paketke nmea2000, s te mreže pol naprava bodisi simrad ali katerakoli prikazuje te podatke.

Tkole gre povezava. Ne delat na pol ker boš mel na pol in biš pol še enkrat metal denar v to. Tablce in telefoni so točno to, tablce in telefoni, niso inštrumenti in crkujejo baterije, pregrevajo se, nč ne vidiš na soncu in odvisno od naprave imajo nekatere katastrofaln gps. Ploterji imajo pa boljši 10hz gps-e namenjene navigaciji po morju.

Integracija pomeni, da ima simrad gor software, ki je original od mercury-a. Sicer so pa aktualne vessel view naprave simradi z mercury logotom.

Slika

Slika
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Yanmar in ostali vgradni stari motorji NMEA 2000

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Mar 18, 2020 13:19

V vsakem primeru je investicija v nmea2000 mrežo takoj 100-500 €. Je pa pametno to naredit kot se šika.
Potem pa vsak senzor spet 100€+. No money no funny.
Če ima kdo kakšen Link za ugodne nmea2000 senzorje, naj ga pripopa. Gorivo, temperatura motorja, zraka, barometer, nivo pitne vode ...
Uporabniški avatar
zalesjak
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 141
Pridružen: To Jan 12, 2016 21:03
Kraj: Štanjel

Re: Yanmar in ostali vgradni stari motorji NMEA 2000

OdgovorNapisal/-a zalesjak » Sr Mar 18, 2020 19:43

Aegir,

Meni na Android telefonih dela BP, na 2 leti stari tablici Samsung z Androidom pa žal ne. Aplikacija se sicer inštalira, ko pa jo zaženem se pojavi napis "Critical error occur . . .).

Če je komu uspelo in dela na tablici pa naj kar javi.

LPZ
Uporabniški avatar
zalesjak
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 141
Pridružen: To Jan 12, 2016 21:03
Kraj: Štanjel

Re: Yanmar in ostali vgradni stari motorji NMEA 2000

OdgovorNapisal/-a zalesjak » Sr Mar 18, 2020 19:55

Marchi napisal/-a:V vsakem primeru je investicija v nmea2000 mrežo takoj 100-500 €. Je pa pametno to naredit kot se šika.
Potem pa vsak senzor spet 100€+. No money no funny.
Če ima kdo kakšen Link za ugodne nmea2000 senzorje, naj ga pripopa. Gorivo, temperatura motorja, zraka, barometer, nivo pitne vode ...


Če uporabljaš VesselViewMobile sploh ne rabiš senzorja za nivo goriva v tanku. Vsakič ko tankaš vneseš količino goriva v aplikacijo ali pa enostavno klikneš "polno" in aplikacija sama beleži količino goriva v rezervoarju in avtonomijo v miljah in času, na podlagi podatka o porabi, ki ga dobi od motorja.

Zadeva je točna v nulo in bistveno bolj realna kot kažejo kazalci prek senzorja v rezervoarju.

Če imaš motor Mercury je to najcenejša rešitev z ogromno podatki. Telefon imaš priklopljen na USB polnilec in baterija ni nikoli prazna.

Jaz s tem živim že peto leto, po cca 100ur letno in sem full zadovoljen. Predhodno sem razmišljal o MercMonitorju, Vessel Viewju, so pa to vse bistveno dražje rešitve. Imajo sicer določene prednosti, ampak . . . Vsak naj presodi sam, kaj mu najbolj ustreza.

LPZ
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Yanmar in ostali vgradni stari motorji NMEA 2000

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Mar 18, 2020 20:51

Uporabi drugo tablico, tablice so podprte in morajo delat sploh pa tablica in telefon je isto, ni razlike. Spreminjajo se samo resolucije ekranov, verzije androidov in gsm modul ali manjek le tega.

Tablice in telefoni so crap kot inštrument ker niso narejeni za to. Če ti mal sonce gor posije se pregreje, ne vidi se na soncu ker ni mišljeno za gledat sred najbolj sončnih situacij in še bi lahko našteval. Je bolš k nč ampak to ni to.

Jaz sem kupil go5 in mi je bil tako všeč, da sem zdaj vzel go9. Sicer je še dost prostora za zbolšat sw ampak proti raymarinu (moj je bil dragonfly 5 pro) je to čist en drug nivo.

Ni naklučje da je go serija original opcija pri Mercuryu, Hondi in Yamahi.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Mils
Kapitan korvete
Prispevkov: 100
Pridružen: Sr Avg 08, 2018 17:15

Re: Yanmar in ostali vgradni stari motorji NMEA 2000

OdgovorNapisal/-a Mils » Sr Mar 18, 2020 21:21

Hvala vsem za vse informacije...nagibam se k temu da nabavim VesselView in probam kaj sploh nudi ker teh 300€ se mi ne zdi nekaj strašnega...in testiram z telefonom ki ga bo potrebno zasenčiti, kajti pregrevanje je hudič že samo če imaš telefon na armaturi v avtu ko je sončno so hitro problemi z pregrevanjem...kot Fishfinder bom zaenkrat pustil zadevo ki sem jo dobil na čolnu in sicer furuno fcv620, za globine bi moral bit ok ostalega pa itak ne rabim v Slo morju in do Palome, drugam pa nimam namena vozit banje. Če me bo zadeva prevzela kasneje nabavim takšen ploter da bo podpiral VesselView.
Ali lahko preko VesselView na telefonu samo pregleduješ podatke ali lahko tudi vklopim troll in zmanjšam obrate za panulo?
Uporabniški avatar
zalesjak
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 141
Pridružen: To Jan 12, 2016 21:03
Kraj: Štanjel

Re: Yanmar in ostali vgradni stari motorji NMEA 2000

OdgovorNapisal/-a zalesjak » Sr Mar 18, 2020 21:47

VesselViewMobile ne omogoča zmanjšati obrate motorja za trolanje oz. panulanje. To omogočata VesselView ali MercMonitor.

Podatke lahko gledaš v realnem času, nekatere pa tudi za nazaj.

Moj sedanji in prejšnji čoln imata kabino in se mi telefon nikoli ni pregreval, sem pa vedno kombiniral osnovni inštrument za navigacijo, VesselViewMobile pa za monitoring motorja in ekonomijo porabe.

Ne trdim, da je ta rešitev boljša in robustnejša od namenskega inštrumenta, ima pa prednost v ceni in velikemu številu interpretiranih podatkov, poleg tega pa jaz osnovni inštrument Garmin GPSMAP 720S uporabljam za navigacijo in sonar oz. fishfinder in si ne predstavljam, da bi mi ekran med plovbo prekrivali podatki o motorju, ki jih itak potrebujem stalno.

Na prejšnjem čolnu sem imel Raymarine Dragonfly 6, ki nima nobenega vmesnika za priklope zunanjih naprav, ima pa dober sonar in v redu kartografijo Navionics, a z žal zelo omejenimi možnostmi za navigacijo.

LPZ
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Yanmar in ostali vgradni stari motorji NMEA 2000

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Mar 18, 2020 22:14

Zakaj prednost v velikem številu interpretiranih podatkov? Prikazuje kaj več kot vesselview ekran?
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
zalesjak
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 141
Pridružen: To Jan 12, 2016 21:03
Kraj: Štanjel

Re: Yanmar in ostali vgradni stari motorji NMEA 2000

OdgovorNapisal/-a zalesjak » Sr Mar 18, 2020 22:39

AEgir napisal/-a:Zakaj prednost v velikem številu interpretiranih podatkov? Prikazuje kaj več kot vesselview ekran?


Ne poznam podrobno VesselViewa in ne morem komentirati kaj se na njem da in kaj ne.

VesselViewMobile interpretira mnogo podatkov, si pa uporabnik sam kreira ekrane in na njih določa kaj želi videti. Teh ekranov je lahko več, ne vem kje je omejitev

Je pa od posameznega tipa motorja odvisno katere podatke lahko spremljaš. Nekoč je obstajala tabela na netu katere podatke posamezen tip motorja interpretira na VesselViewMobile sistemu.

Nekaj napotkov je na linku: https://www.google.com/url?sa=t&source= ... 7RGk1ZKy6A

Pa še to. Na Mercuryjevi spletni strani piše, da VesselViewMobile deluje na smartphonih z operacijskim sistemom Android ali IOS, nikjer nisem zasledil Tablet. Link

https://www.mercurymarine.com/en-gb/eur ... ew-mobile/

LPZ
Mils
Kapitan korvete
Prispevkov: 100
Pridružen: Sr Avg 08, 2018 17:15

Re: Yanmar in ostali vgradni stari motorji NMEA 2000

OdgovorNapisal/-a Mils » Sr Mar 18, 2020 23:03

Ok trolanje lahko vklopim na Smart Craft merilniku tako da to ni problem, praviš da resetiranje števca za gorivo oz. nastavitev natočenega goriva pa gre preko telefona?
Hvala
Uporabniški avatar
zalesjak
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 141
Pridružen: To Jan 12, 2016 21:03
Kraj: Štanjel

Re: Yanmar in ostali vgradni stari motorji NMEA 2000

OdgovorNapisal/-a zalesjak » Sr Mar 18, 2020 23:21

Mils napisal/-a:Ok trolanje lahko vklopim na Smart Craft merilniku tako da to ni problem, praviš da resetiranje števca za gorivo oz. nastavitev natočenega goriva pa gre preko telefona?
Hvala


Če tapneš na polje s količino goriva na osnovnem ekranu ti odpre podmenu, v katerem lahko vneseš dotočeno količino goriva in ko stisneš save, jo prišteje prejšnji količini.

Če natankaš poln rezervoar lahko tapneš kar "full" in ti avtomatično nastavi na količino za poln rezervoar, kakor si jo pri nastavitvah nastavil za tvoj čoln oziroma profil za tvoj čoln.

Od te količine aplikacija odšteva glede na podatek o porabi, ki ga dobi od motorja. Zanimivo je, da količino goriva v rezervoarju postavi pravilno, četudi kdaj ne zaženeš aplikacije oziroma voziš brez nje. Očitno si podatek o pretoku goriva beleži motorni računalnik ECU.

LPZ
Mils
Kapitan korvete
Prispevkov: 100
Pridružen: Sr Avg 08, 2018 17:15

Re: Yanmar in ostali vgradni stari motorji NMEA 2000

OdgovorNapisal/-a Mils » Sr Mar 18, 2020 23:39

zalesjak napisal/-a:
Mils napisal/-a:Ok trolanje lahko vklopim na Smart Craft merilniku tako da to ni problem, praviš da resetiranje števca za gorivo oz. nastavitev natočenega goriva pa gre preko telefona?
Hvala


Če tapneš na polje s količino goriva na osnovnem ekranu ti odpre podmenu, v katerem lahko vneseš dotočeno količino goriva in ko stisneš save, jo prišteje prejšnji količini.

Če natankaš poln rezervoar lahko tapneš kar "full" in ti avtomatično nastavi na količino za poln rezervoar, kakor si jo pri nastavitvah nastavil za tvoj čoln oziroma profil za tvoj čoln.

Od te količine aplikacija odšteva glede na podatek o porabi, ki ga dobi od motorja. Zanimivo je, da količino goriva v rezervoarju postavi pravilno, četudi kdaj ne zaženeš aplikacije oziroma voziš brez nje. Očitno si podatek o pretoku goriva beleži motorni računalnik ECU.

LPZ


Hvala to rabim...zdaj samo še preverim kje bomo nabavili...kak predlog razen Yuce?
Lp
Uporabniški avatar
zalesjak
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 141
Pridružen: To Jan 12, 2016 21:03
Kraj: Štanjel

Re: Yanmar in ostali vgradni stari motorji NMEA 2000

OdgovorNapisal/-a zalesjak » Če Mar 19, 2020 03:29

Jaz sem ga nabavil 2016 pri Jucci. So mi ga naročili in cena je bila za malenkost ugodnejša kot pri Motomarinu v Trstu. Drugje nisem gledal.

Mogoče kje na netu.

LPZ

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov