Webasto kitajc

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a evovii » Če Dec 19, 2019 10:31

Ojla,

Razmišljam, da bi na barko vgradil kitajski webasto. Ker imam barko v marini se običajno grejem na elektriko (radiator in kalorifer). Sedaj pa razmišljam, da bi vgradil Webasto ker pogrešam, toploto kadar v zimskem času plutamo po morju. Torej webasto bi bil sekundarni element za ogrevanje tako, da ne mislim metat par tisoč eurov za webasto ampak se ogrevam za kitajca ki bi me prišel cca 200 eur + ostali stroški glede vgradnje.

https://www.aliexpress.com/item/3291756 ... b201603_53

Slika

Glede varnosti imam že sedaj v barki detektor, ker me je skrbelo glede izpušnih plinov. Ker veliko plujemo ponoči in punce spijo v kabini (jadrnica) lahko kaj hitro npr. pušča pri izpuhu motorja in imaš problem. Tako, da je glede tega poskrbljeno.

Prosim, da svoje izkušnje malo napišejo tisi, ki so jih že vgradili (Marchi,..). Kolikor malo berem po tujih forumih zadeve delajo presenetljivo dobro.

Lp Andrej
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 879
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a sova » Če Dec 19, 2019 11:32

Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Dec 19, 2019 12:53

evovii napisal/-a:Prosim, da svoje izkušnje malo napišejo tisi, ki so jih že vgradili (Marchi,..). Kolikor malo berem po tujih forumih zadeve delajo presenetljivo dobro.Lp Andrej

Dela! Greje! :wink:
Hitro naroči, ker boš čakal dober mesec. Naroči pod 150€, da ne bo carine, bo pa ddv. Se najde za tam okrog 140€.
Če boš želel, ti na ZS pošljem link, kjer sem jaz naročil, da ne bom tukaj reklame delal.
Dodati boš moral:
- izpušni "trough hull" nastavek (cca 40€). Midva z theDamjanom sva ga naročila iz Turčije (e-bay).
- izpušno cev, ker bo priložena verjetno prekratka (nekaj 10€).
- cevi za razvod zraka (odvisno od želja). Tisto kar je priloženo kompletu zadostuje za kratke razdalje v kakšnem kamperju ipd.
- cev za zajem zraka in trough hull zračnik, če ga še nimaš
- nekaj m kabla (štrom in podaljšek termostata)
- šobe za zrak (dve dobiš zraven, eno ali dve ti dam jaz), tako da mogoče boš to imel dovolj,
- L nosilec grelca za montažo
- trak oz filc za izolacijo izpušne cevi
- nastavek za zajem dizla iz obstoječega tanka (priporočam).
Vse skupaj še cca 200-300€ + tvoje delo :wink:

Z matejofskijem in še kom se zmenite pa skupaj naročite.

Da te malo zrajcam:
https://photos.google.com/share/AF1QipN ... FSTmVtUUx3
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a evovii » Če Dec 19, 2019 13:22

Zgleda top narejeno. Kako imaš narejen zajem svežega zraka? Pobiraš zrak iz boksa ali odzunaj? Pri meni bi prišel izpuh na zadnjem delu (zrcalo) prav tako zračnik za zajem svežega zraka. V kolikor bi bila preveč skupaj bi lahko bil problem, da bi zajem zraka potegnil not izpušne pline? Morda pa bi dal avspuh na bok oz. ostane zadaj in pa zajem zraka kar v kokpitu?
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Dec 19, 2019 13:40

evovii napisal/-a:Zgleda top narejeno.

No ja, za enega SAM (sam se ata matra) je kar ok, se mi zdi. :oops:
Ima pa dušo in srce, kot vsaka stvar, ki jo sam ušpičiš.

evovii napisal/-a:Kako imaš narejen zajem svežega zraka? Pobiraš zrak iz boksa ali odzunaj? Pri meni bi prišel izpuh na zadnjem delu (zrcalo) prav tako zračnik za zajem svežega zraka. V kolikor bi bila preveč skupaj bi lahko bil problem, da bi zajem zraka potegnil not izpušne pline? Morda pa bi dal avspuh na bok oz. ostane zadaj in pa zajem zraka kar v kokpitu?


Bili so že trije zračniki, ki luftajo krmo, že zaradi izpušne cevi motorja. Nameščeni so pri prehodu skozi krmo, ko prideš na barko.Te plave cevi so bile že predmontirane in na eno (levo na sliki) sem samo nataknil cev za dovod zraka za gretje (tu je kar velik pretok). Zrak za delovanje grelca pa po tisti ozki črni cevi vlečem iz notranjosti krme. Tu ni večjih težav, tudi pretoka zraka ni veliko. Izpuh pa je montiran na zunanji strani trupa, kakšne 3 m stran od vsisa svežega zraka.
Slika
Gladiac
Kapitan korvete
Prispevkov: 90
Pridružen: Če Sep 05, 2019 23:09
Kraj: Smlednik

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a Gladiac » Če Dec 19, 2019 18:18

Kakor sem gledal, obstajajo taki, ki jih pošiljajo iz španije.
Se pravi ni carine :D
Če imam prave informacije...
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a alesjo » Če Dec 19, 2019 19:07

Jaz osebno ne bi nikoli kupil webasto kitajca, raje pravega nemškega, ki ga dobiš kjerkoli na avtoodpadu, v it. jih je kolikor hočeš za ceno od 100 do 300 eu pa tudi manj. V mojo barko sem vgradil webasto HL 18, ki je bil prej v nekem renaultovem kombiju in je mogoče deloval le nekaj ur, sedaj mi tretje leto služi odlično in dela kot urca švicarska.
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a evovii » Če Dec 19, 2019 19:52

alesjo napisal/-a:Jaz osebno ne bi nikoli kupil webasto kitajca, raje pravega nemškega, ki ga dobiš kjerkoli na avtoodpadu, v it. jih je kolikor hočeš za ceno od 100 do 300 eu pa tudi manj. V mojo barko sem vgradil webasto HL 18, ki je bil prej v nekem renaultovem kombiju in je mogoče deloval le nekaj ur, sedaj mi tretje leto služi odlično in dela kot urca švicarska.

Za 300 eur naročim dva pa še komplet opremo za inštalaciojo dobim zraven (od navadne objemke naprej...). Drugače ga načeloma ne rabim ker sem itak v marini na štromu. Za zimski luksuz pa mislim, da bom kar kupil kitajca. Mal sem čekiral okol po tujih forumih pa noben ni kaj pretirano šimfal in vsem več ali manj deluje. Za tiste 50 ur na leto bo kitajc čist ok. Pač mal mi je dolgcajt zdajle pozimi ker je barka uštimana u nulo pa sem mogu najdit eno zadevo da si bom malo krajšal zimski čas :D Moram skoz kaj šraufat, drugače nisem srečen 8) 8)
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a evovii » Če Dec 19, 2019 20:07

Evo sem naročil. https://www.aliexpress.com/item/3291756 ... 4c4dFxX2Vi

Sedaj pa še čakam, da mi pošljejo tehnično dokumentacijo, da naročim še "thru hull" avspuh, ker rabim še fi cevi.
https://www.aliexpress.com/item/4000305 ... b201603_53
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Dec 19, 2019 20:23

22 fi majo 2 kilovatni 25 pa 3,5 in 5 kw.Pa izolacijo za izpušno cev še naroči
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Dec 19, 2019 23:20

Naknadno sem za rezervo naročil še:
- pumpico dizla,
- gorilno svečko,
- komplet elektroniko,
- termostat z LCD displayem.
Vse skupaj cca 70€ :idea: :D Ok, crknil bo pa ventilator, ker ga nimam na lagerju :lol:

Fantje, zadeva dela u nulo, na fb strani je skupina z 31045 člani (današnja številka). V še eni skupini je frajer razvil termostat z n-možnostmi nastavljanja in bluetooth povezavo in app preko pametnega telefona. Trenutno ne sfolga povpraševanja, ker ni računal na tak bum.
Iz take številke uporabnikov bosta podpora in razvoj samo še rasla. V skupini jamrajo samo tisti, ki so narobe zmontrial ali pa imajo prazen akumulator. Odgovor o rešitvi dobijo v 5 min. Ostali imajo usta do ušes. Zadeva se montira v vane, kamperje, delavnice, koče, barke ... SVB že ima v ponudbi Planarja (ruska izvedba kitajca), tudi po relativno ugodni ceni, manj kot pol Webasta ipd. Tu na morjeplovcu je bilo pa tudi že kaj za prebrat o nerešljivih težavah Webasta in slabi podpori servisa, tko da ni vse zlato kar se sveti.
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a evovii » Pe Dec 20, 2019 20:31

Marchi,
Ce ti je ostalo kaj robe od montaze z veseljem kupim. Sporoci kaj ti je ostalo pa se zmeniva (cevi, izolacija,...)
Lp
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a Marchi » Pe Dec 20, 2019 21:36

evovii napisal/-a:Marchi,
Ce ti je ostalo kaj robe od montaze z veseljem kupim. Sporoci kaj ti je ostalo pa se zmeniva (cevi, izolacija,...)
Lp

Mislim, da imam še dve šobi in kos izpušne cevi. Pogledam in sporočim.
lpM
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a evovii » Ne Dec 22, 2019 18:03

Kako imate urejen odvzem goriva iz rezervoarja. Marchi pri tebi sem videl, da si delal dodatno luknjo v rezervoar. Pri meni bi bilo najlažje prerezati cev za gorivo in dat vmes T kos ter potegniti do webastota. Ali mislite, da bi lahko imel probleme z delovanjem motorja. Po moji logiki to ne bi smel biti problem, ker dejansko webasto popije toliko malo nafte, da se ne bi smelo poznati. Kakšne so kaj izkušnje?
http://www.nivaoffroadteam.com/forum/vi ... hp?t=10165
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
brane1
Kapitan korvete
Prispevkov: 97
Pridružen: Po Okt 05, 2015 22:21
Kraj: okolica Kopra

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a brane1 » Ne Dec 22, 2019 18:15

Nisem glih poznavalc. Ma če je črpalka goriva montirana na motorju in če gravitacija ne igra bistvene vloge pri pretoku goriva iz rezervoarja v motor, to z raznimi t priključki ne bi smelo delovat, oziroma bi sigurno vsled pomanjkanja goriva kaj kašljalo.

Kdo je na strani

Po forumu brska: errhec, janko_ka in 9 gostov