Webasto kitajc

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 878
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a sova » Pe Feb 28, 2020 12:15

Kaj takega bi ti prišlo v prav? S tem smo izolirali cevi za gretje in hlajenje kjer jih je bilo treba pritrdit na zid ali strop. Mislim, da je poliuretan obložen s pločevino, da se ni uničila izolacija. Dobiš pa za vse debeline cevi.
Slika

lp.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a Marchi » Pe Feb 28, 2020 12:50

Temepratura izpušnih plinov na izhodu cevi je okrog 350°C, na prvem kolenu iz grelca ven, pa še precej višja.
Temperatura ovite cevi 150°C.
To velja upoštevat pri izbiri zaščitnega materiala.
https://youtu.be/uBBpyRD1Igc
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a Paco » Pe Feb 28, 2020 16:54

Malo vroče za poliuretan, bolj kak silikon .

Jaz bi one silikonske vzel 2 pa če se še kdo pridruži šerava stroške transporta ki so 10 eur ( mau je že spustu Litvanec :P )


lp
pojdi se z bikom bost!
polanc
Admiral
Prispevkov: 9289
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a polanc » Pe Feb 28, 2020 17:57

Da bi pa tam kos trupa odrezal in bi imela cev prostor??Sam ideja..Ni nujno dobra.. :D Bom pogledal če mam en kos profi izolacije točn za webasto
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Pe Feb 28, 2020 22:20

Zakaj ne das samo debelejsi ovoj, ce ga imas. Meni nogavica na pol gasa izolira do max 90 stopinj.
Sem poskusil se wn roving cez pa je samo se 70.
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3945
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Pe Feb 28, 2020 23:02

Sam da ne bomo čez kakšen let razglabljali tukaj zakaj je nekomu barka pogorela prav na hitro....
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » So Feb 29, 2020 00:24

kasaudio napisal/-a:Sam da ne bomo čez kakšen let razglabljali tukaj zakaj je nekomu barka pogorela prav na hitro....

Verjetno je tvoj komentar posledica tega, da bi tudi imel a nimas kam dati webasta. :D

Poliester se vzge pri 450-550 stopinjah.
80'C pa brez skode zdrzi prav vsak poliester.
Torej kje je lahko tezava ce se drzis osnovnih navodil?
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3945
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a kasaudio » So Feb 29, 2020 00:37

Verjetno je tvoj komentar posledica tega, da bi tudi imel a nimas kam dati webasta. :D


Verjemi da ni. Delavnico in prostor kjer je čoln s centralno ogrevamo :)

Torej kje je lahko tezava ce se drzis osnovnih navodil?


Najbrž je ni, če so dobra!

Da malo pojasnim...

Ko berem tole temo s kitajskimi grelci dobim en tak... zelo potrošniški vtis s pridihom lahkotnosti.

In ja, MamaMicka je pravilno suponiral da grelca res nimam kam dati, ne vem pa kako je ugotovil, da je moj komentar posledica tega. Kakorkoli bravo!

Kitajski grelci so kot zgleda res poceni in očitno tudi dobro delajo. Najbrž zamikajo tudi koga, ki se sicer zanj nebi odločil v okviru evropske ponudbe. Super da je tako, če je res.

Pa vendar, odvod vročih izpušnih plinov, nefiksiran, malo povit z nečim in da se prosto valja med stenami poliesterskega trupa? Tudi če bi mel barko iz železa al pa betona, auspuh bi fiksiral kot se šika. Pa ovil z izolacijo,.. in še kaj. Če se valja/trese/premika lahko kje kakšen spoj poči, izolacijo predrajsa in bo sranje. Vsak komentar koliko temperature poliester prenese je malo smešen. Vsako leto jih par pogori, letos so zaradi površnosti pri agregatu umrli.

Tudi dva kabla lahko spojiš tako, da žice zarolaš eno v drugo, pa malo izolirbanda čez in evo... Pa izolirni trak sigurno 1000V prenese in še poceni je.

Tole temo o telih grelnikih še kakšen z nič izkušnjami in znanja bere in če je nekdo dobro fiksiran in temperaturno zaščiten izpuh poenostavil v prosto položenega in ovitega z neko izolacijo je naslednja stopnja poenostavitve nezolirana prosto ležeča cev. Mogoče bo pa poliester zdržal...
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2733
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a evovii » So Feb 29, 2020 10:39

Fantje ne se kregat. V kolikor bi nam bilo vseeno potem najbrz tele teme ne bi bilo in bi vsak naredil kokr ve in zna. Torej se intenzivno razmislja o tem da se prepreci da bi barka postala bakla ali da bi prislo do kaksne zasrupitve z monoksidom.

V mojem primeru je pac tako, da sem stlacil kitajca v eno res majhno luknjo (zunanji boks) kjer je vse natllaceno. Dolzina auspuha je cca 80 cm in ker je vse zlo na knap sem ga ze dal v zascitni stumf ki zdrzi do 1200 stopinj. Kljub vsemu skozi ta sumf pride nekaj toplote. Gledal sem da se kljub temu avspuh nebi nikamor tiscal vendar je na enem mestu tako, da ga lahko odmaknem od plastike za cca 2 cm vendar moram to tudi mehansko nekako zagotovit (zascitit) ta odmik, da se slucajno ne bi kasneje zacela zadeva dotikat boka barke. Na voljo imam se ta trak ki je za povijanje avspuha tko da bom pomoje kar nalredil blazinico oz distancnik iz kamene volne in vse skupaj zavil s tem trakom.
Detektor monoksida pa je ze dalj casa montiran na barki tko da upam da nas bo opozoril ce bo kaj narobe.

Glede spoja dveh zic in izolir traka pa lahko dam tudi komentar. Baje da so taki spoji dobri ce so prav narejeni. Edino izolir trak zamenjas z pozirko pa je to to. Ce dve zici skupaj zalotas so problem vibracije ker se rado odlomi na mestu lota.
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2527
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a motorni » So Feb 29, 2020 11:43

evovii napisal/-a:Ce dve zici skupaj zalotas so problem vibracije ker se rado odlomi na mestu lota.

V roke mi ji prišla ena stara knjižica za radioamaterje iz leta 1948. Tam je lepo opisano, kako zaciniti skupaj dve žici. Najprej ju dobro zviješ skupaj, da mehansko drži. Nato spoj pociniš. Tako cin (spajka, mehki lot) poskrbi za električni spoj in zalije baker, nima pa mehanskih obremenitev, ker je njegova trajna dinamična trdnost blizu ničle in bo ob vibracijah slej ko prej odletel.
__________________
lp
motorni
polanc
Admiral
Prispevkov: 9289
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Mar 01, 2020 19:10

No tko sem jaz naredil pri tastari barki.Povil skupaj 2 ali 3 žici 0,5 mmkvadrat od lučk za ambientno osvetlitev in pol ta zvitek pocinil in zaščitil z termoskrčlivko.In po letu dni 2 od 6tih lučk ne kelata...odtrgal je žičko točno tam ,kjer je bilo konec cinanja.Verjetn je trup mal vibriral ,ko smo motorirali in tresel te žičke.
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Ne Mar 01, 2020 22:30

Kasaudio provociral sem nazaj.

Nihce ne bo kar nekaj povijal. Govora o nogavici in traku... gre za namenske trakove in nogavice. Vcasih so bili azbestni, danes kamena volna, steklena volna in se nekaj drazhih materialov itd.
Da je izpuh fiksen je upam da vsakemu samoumevno. Da se ne tisci je bilo povedano ze na zacetku in kako to resiti dajamo predloge.
CO alarm pa vsak sam ve. Ce je obvezen v bajti ob kaminu bi vsak moral zaradi sebe ga tudi montirati in vecina ga ima. In ponavadi ko se prozi se zato, ker od zunaj vlece v barko.

Sam kitajski vebasto je cista kopija eberspacherja D4 in D2.
Gre za 3.6 in 2kw grelce.
Tistih 5 in 8kw je BS.
Torej zelo pametno je novega razdreti od preveriti odlitek ob tesnilih in sama tesnila. Menjam se lezaje in preverim balansiranost. Jaz jih imam doma zdaj 4 za se igrat in enega v kamp prikolici. Doma imam enega prizganega zdaj ze 14 dni 24/7.
Nekaj pa sem jih pa prodal za barke.
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2733
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a evovii » Po Mar 16, 2020 20:04

Evo kitajc zmontiran in dela na polno. Prejšnji vikend sem bil še na barki in sem do konca rešil še zaščito za avspuh, potem pa gasa :D . Ko sem ga zaštartal je rabil cca 15 min, da je pumpica potegnila oz nafilala sistem goriva. V tem času je laufal samo ventilator pihal je mrzel zrak (+pumpica za gorivo). Dvakrat mi je v tem času vrgel ven napako vendar sem ponovno štartal potem pa je zalaufal :) Uglavnem sedaj dela bp. Laufal sem ga eno celo noč s tem, da sem bolj napol spal, ker sem stalno kontroliral če je vse ok. Uglavnem dela vse bp. Toplota v barki je sedaj čisto druga kot prej ko smo se greli z radiatorjem in kaloriferjem. Predvsem je toplota bolj prijetna in tudi velika razlika je ker se sedaj segreje cela barka. Prej sem imel velik problem, ker zrak v barki ni krožil in je bila prva kabina zelo mrzla. Zalaufal sem ga ob cca 7h zvečer in v celi noči je pokuril cca 3l nafte.
Uglavnem vreden svojega denarja. Sedaj samo upam, da bo delal bp še naslednjih 10 let :) Žal med delom nisem nekaj ful slikal tako da imam bolj malo slikovnega gradiva :)

Komplet webasto, cevi za razvod toplega zraka in avpuh (cev+del ki gre skozi barko) sem naročil pri Kitajcih, ostalo pa sem kupil v slo. Izolacijo za cevi za topli zrak sem kupil v lokalni trgovini z vodovodnim materialom. Štunf za izolacijo sem kupil v Kranju po priporočilu mojstrov iz Mixi karavaninga, pri njih sem kupil tudi šobe od webastota, ki se dajo regulirat. Z njimi lažje kontroliram količino toplega zraka v sprednji kabini in salonu.

To je to. Če koga kaj zanima pa kar na plano z vprašanji. Po kakšnem letu pa poročam kako dela Kitajc :)
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » To Mar 17, 2020 07:41

Zakon.
Za naslednjic imas funkcijo primanja nafte, da ne kuris se svecke.
Tezji del si naredil. Tudi ce crkne zdaj samo zamenjas grelec, ki stane dobrih 100e.
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
NASA
Admiral
Prispevkov: 635
Pridružen: Sr Sep 11, 2013 15:07
Kraj: Dobrova pri LJ

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a NASA » Pe Sep 30, 2022 16:37

evovii napisal/-a:Evo kitajc zmontiran in dela na polno. Prejšnji vikend sem bil še na barki in sem do konca rešil še zaščito za avspuh, potem pa gasa :D . Ko sem ga zaštartal je rabil cca 15 min, da je pumpica potegnila oz nafilala sistem goriva. V tem času je laufal samo ventilator pihal je mrzel zrak (+pumpica za gorivo). Dvakrat mi je v tem času vrgel ven napako vendar sem ponovno štartal potem pa je zalaufal :) Uglavnem sedaj dela bp. Laufal sem ga eno celo noč s tem, da sem bolj napol spal, ker sem stalno kontroliral če je vse ok. Uglavnem dela vse bp. Toplota v barki je sedaj čisto druga kot prej ko smo se greli z radiatorjem in kaloriferjem. Predvsem je toplota bolj prijetna in tudi velika razlika je ker se sedaj segreje cela barka. Prej sem imel velik problem, ker zrak v barki ni krožil in je bila prva kabina zelo mrzla. Zalaufal sem ga ob cca 7h zvečer in v celi noči je pokuril cca 3l nafte.
Uglavnem vreden svojega denarja. Sedaj samo upam, da bo delal bp še naslednjih 10 let :) Žal med delom nisem nekaj ful slikal tako da imam bolj malo slikovnega gradiva :)

Komplet webasto, cevi za razvod toplega zraka in avpuh (cev+del ki gre skozi barko) sem naročil pri Kitajcih, ostalo pa sem kupil v slo. Izolacijo za cevi za topli zrak sem kupil v lokalni trgovini z vodovodnim materialom. Štunf za izolacijo sem kupil v Kranju po priporočilu mojstrov iz Mixi karavaninga, pri njih sem kupil tudi šobe od webastota, ki se dajo regulirat. Z njimi lažje kontroliram količino toplega zraka v sprednji kabini in salonu.

To je to. Če koga kaj zanima pa kar na plano z vprašanji. Po kakšnem letu pa poročam kako dela Kitajc :)


@evovii, bi prosil za poročilo :)
Vprašanje:
Bi bila tole OK izbira?
https://eur.vevor.com/diesel-heater-c_1 ... 0259688978

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov