Zvit nosilec jambora - popravilo

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

brane1
Kapitan korvete
Prispevkov: 97
Pridružen: Po Okt 05, 2015 22:21
Kraj: okolica Kopra

Re: Zvit nosilec jambora - popravilo

OdgovorNapisal/-a brane1 » To Dec 31, 2019 10:09

Jaz bi to vzel dol in zavijačil na eno plato, potem bi z vijakom stiskal skupaj. Nekaj bi dal vmes, jasno. Bojazen je, da se pri stiskanju skupaj na barki spodaj levo izvleče iz barke.. Pole bi bil kažin.
omas
Admiral
Prispevkov: 721
Pridružen: Po Avg 24, 2015 13:49

Re: Zvit nosilec jambora - popravilo

OdgovorNapisal/-a omas » To Dec 31, 2019 10:30

1stofficer napisal/-a:Pri spuscanju jambora smo bili nepazljivi, zaradi cesar je le-tega potegnilo na desno. Ker je bil se privit v lezisce, se je ena stranica zvila kot se vidi na sliki.

Kako bi to pravilno in brez posledic poglihal nazaj?

Slika

Kaj ste s kaksnim dvigalom spuscali jambor? Ne na roke? Jaz ga na roke vedno dvignem in spustim. Trije mocni dedi. Eden spredaj vlece, (dviznico za glavno jadro podaljsas z 10m strikom) pa dva na palubi pazita da ne gre levo-desno..
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2752
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Zvit nosilec jambora - popravilo

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » To Dec 31, 2019 10:44

Za spremembo na roko. Trije. Proti koncu ga nismo vec mogl zadrzat in ga je nekako potegnilo na desno. K sreci se je ujel na zajlo druge barke, sicer bi trescil nazaj na tla ali na barko. Posledica vidna, razsul se je še radarski odbojnik, drugega nic.

Nisem pricakoval take teze, preprosto nam je zdrsnil iz rok. Nauk te zgodbe? Od zdaj naprej vedno na dvigalo !

Se je pa to zgodilo zaradi moje in neizkusenosti mojstra, ki je barko dal ven. Na mojo idejo naj jambor zahakla za kriz in pocasi spusti (kot so delali to vsi pred njim), se ni znasel, jaz pa sem potem prosil se dva, ki sta ravno tako podirala svojo barko da pomagata. Ce bi podaljsal dviznico kot pises, bi najbrz delovalo. Skratka nepremisljeno, brez izkusenj, na hitro. Formula za pizdarijo ;) Barko sem z izjemo dvigala podiral sicer sam. En dan pred odhodom v tujino, med tednom nikogar ni blo za pomagat vsi v sluzbah, mudilo se je. Sreca v nesreci, da je samo nosilec zvit. Odbojnik pa tut ni drag. Dobra šola ;)
polanc
Admiral
Prispevkov: 9289
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Zvit nosilec jambora - popravilo

OdgovorNapisal/-a polanc » To Dec 31, 2019 12:56

Dobro,KAKO bodo delovale tako strašne sile da bi vpetje poškodoval če primeš se spodaj z eno tako štango.Bolj kdo drug sere ko jaz....
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1161
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Zvit nosilec jambora - popravilo

OdgovorNapisal/-a igorb » To Dec 31, 2019 13:54

ce je inox 3mm debel sirok cca 100mm,radijus krivine velik sila cca 80 kg tako od oka
nac
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Jul 02, 2009 22:18

Re: Zvit nosilec jambora - popravilo

OdgovorNapisal/-a nac » To Dec 31, 2019 14:07

No dajte borci se mal odmaknit od ekranov,pa si vzamte ne tri-kot pravi Polanc,pač pa ene 15 minut,pa to poravnajte!!!
Če pa ne gre-potem pa barko prodat.
Pa srečnega pa zdravega!!!
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Zvit nosilec jambora - popravilo

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Dec 31, 2019 15:59

:lol: :lol: :lol: kaj še niste popravli, jaz bi z levo roko naredil že cel kup novih nosilcev, ker se porabi več časa za tipkat kot delat :wink: pa lep pozdrav vsem, alesjo
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2752
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Zvit nosilec jambora - popravilo

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » To Dec 31, 2019 16:16

alesjo napisal/-a::lol: :lol: :lol: kaj še niste popravli, jaz bi z levo roko naredil že cel kup novih nosilcev, ker se porabi več časa za tipkat kot delat :wink: pa lep pozdrav vsem, alesjo


Prpel se mim, da zrihtava se ene 2 urci cajta je do preznovanja ;) :)
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Zvit nosilec jambora - popravilo

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Dec 31, 2019 17:43

1stofficer napisal/-a:
alesjo napisal/-a::lol: :lol: :lol: kaj še niste popravli, jaz bi z levo roko naredil že cel kup novih nosilcev, ker se porabi več časa za tipkat kot delat :wink: pa lep pozdrav vsem, alesjo


Prpel se mim, da zrihtava se ene 2 urci cajta je do preznovanja ;) :)

:lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
polanc
Admiral
Prispevkov: 9289
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Zvit nosilec jambora - popravilo

OdgovorNapisal/-a polanc » To Dec 31, 2019 18:28

Ne me preveč hecat,k bom fiberco zagrabu, pa en pohištven ror,zarezu utore vanj, vrgu kladu,plastičen s peskom,če veste kazga mislim..je profi..v avto,pršu u Lj, za TRI minute tole poravnal,2 minute bom rabu za se pozdravt in nov let voščit in ob 21ti bom doma z družino večerjal..Pa tko po sliki je tale inoks 2 do 2,5 mm debel.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2752
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Zvit nosilec jambora - popravilo

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Jan 01, 2020 10:39

polanc napisal/-a:Ne me preveč hecat,k bom fiberco zagrabu, pa en pohištven ror,zarezu utore vanj, vrgu kladu,plastičen s peskom,če veste kazga mislim..je profi..v avto,pršu u Lj, za TRI minute tole poravnal,2 minute bom rabu za se pozdravt in nov let voščit in ob 21ti bom doma z družino večerjal..Pa tko po sliki je tale inoks 2 do 2,5 mm debel.


Sem mal dalj od Lj - proti Gorenjski :wink:

Hvala za dobro voljo Polanc a mislim, da se bom tegale lotil brez kladiva ;) Vseeno pa vedno dobrodosel na nasem koncu na pivu in kaksni navticni debati :!: :!: :wink:
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Zvit nosilec jambora - popravilo

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Sr Jan 01, 2020 10:46

Če snameš dol, kar bi bilo najbolje, ti poravnam.Imam hidr.prešo in lepo z občutkom se poravna u nulo.
mašinfirer
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2752
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Zvit nosilec jambora - popravilo

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Jan 01, 2020 12:38

Super hvala Habibi! Bom probal najprej z distancnikom in vijakom. Ce mi ne rata pa je to super resitev !
polanc
Admiral
Prispevkov: 9289
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Zvit nosilec jambora - popravilo

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Jan 01, 2020 13:21

Kakor veš sam verjam,da imam prav..ti si pa lastnik,kar največ šteje.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2752
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Zvit nosilec jambora - popravilo

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Pe Jan 03, 2020 15:25

Rešeno.

Distančnik, vijak in 13 gedore + ključ. Mal po mal je blo treba premikat distančnik, da se je zvijalo po njen. Je blo pa kar fajn treba preko našponat, da se je potem vrnilo v pravi ploložaj.

Hvala vsem še enkrat za nimige :)

Slika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov