Čiščenje, poliranje eloksiranega aluminija

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

MKN
Viceadmiral
Prispevkov: 577
Pridružen: Sr Sep 03, 2014 12:51

Čiščenje, poliranje eloksiranega aluminija

OdgovorNapisal/-a MKN » Če Jan 23, 2020 10:15

Pri obnovi Elan 375 bi rad osvežil jambor in boom. Materijal je eloksiran aluminij. Ko ga dobro odrgnem z milnico bi ga rad še spoliral. Ali je Purol pasta primerna, ali priporočate kaj drugega. Delal bom na roke.

Hvala za info.

LP, MKN
Dawid
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr Jul 20, 2016 13:23

Re: Čiščenje, poliranje eloksiranega aluminija

OdgovorNapisal/-a Dawid » Če Jan 23, 2020 12:38

Če se ne motim je Purol namenjena poliranju kovin in aluminija.

Načeloma je OK, sam sicer pri avtomobilih uporabljam več ali manj od Menzerne Universal Polishing Cream (Metal polish) za izpuhe, letvice itd... Se obnese več kot odlično.

Drugače pa mikrokrpe, pasta in drgni. Ne delaj na soncu in na vroči podlagi, da ne bo končni rezultat slabši od začetnega.


lp
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5974
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Čiščenje, poliranje eloksiranega aluminija

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Jan 23, 2020 13:38

Eloksacija je relativno tanek sloj aluminijevega oksida. S purol pasto ga boš odstranil. Očisti kolikor gre z žajfnimi čistili in pusti kot je.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Čiščenje, poliranje eloksiranega aluminija

OdgovorNapisal/-a evovii » Če Jan 23, 2020 14:28

Jaz sem na moji prejšnji jadrnici prebarval jambor in bum. Vse ustrezne barve in nasvete sem dobil v trgovini z barvami Blik (https://www.blik.si/ ). Barval sem kakšnih 9 -10 let nazaj in sem videl ta vikend svojo bivšo in jambor zgleda še vedno ok.
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Čiščenje, poliranje eloksiranega aluminija

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Če Jan 23, 2020 16:10

jaz imam elanko S375 kot novo skupaj s prikolico in tomosom 3.5 naprodaj

bum še nikoli zmontiral ni bil
MKN
Viceadmiral
Prispevkov: 577
Pridružen: Sr Sep 03, 2014 12:51

Re: Čiščenje, poliranje eloksiranega aluminija

OdgovorNapisal/-a MKN » Če Jan 23, 2020 20:07

kr3mn1 napisal/-a:jaz imam elanko S375 kot novo skupaj s prikolico in tomosom 3.5 naprodaj

bum še nikoli zmontiral ni bil



Kje ste bili pa lani pred sezono s takimi ponudbami. :?: :?: :D
Ali je to tista, ki je prišla pred nekaj dnevi na bolho??

Jaz sem jo iskal lani pred poletjem. Bilo je nekaj takih, ki so jih imeli preveč radi (beri: so zanje hoteli preveč denarja). Na koncu sem našel eno, ki je bila potrebna malo ljubezni in potrpljenja. Odločil sem se zanjo ob misli, da bom imel pozimi nekaj zanimivega početi, da jo približam nekdanjemu stanju. Obnovo lahko spremljate tukaj:

viewtopic.php?f=2&t=25118&p=346674#p346674

LP, MKN
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Čiščenje, poliranje eloksiranega aluminija

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Pe Jan 24, 2020 09:32

MKN napisal/-a:
kr3mn1 napisal/-a:jaz imam elanko S375 kot novo skupaj s prikolico in tomosom 3.5 naprodaj

bum še nikoli zmontiral ni bil



Kje ste bili pa lani pred sezono s takimi ponudbami. :?: :?: :D
Ali je to tista, ki je prišla pred nekaj dnevi na bolho??

Jaz sem jo iskal lani pred poletjem. Bilo je nekaj takih, ki so jih imeli preveč radi (beri: so zanje hoteli preveč denarja). Na koncu sem našel eno, ki je bila potrebna malo ljubezni in potrpljenja. Odločil sem se zanjo ob misli, da bom imel pozimi nekaj zanimivega početi, da jo približam nekdanjemu stanju. Obnovo lahko spremljate tukaj:

viewtopic.php?f=2&t=25118&p=346674#p346674

LP, MKN


halo, ne, po pravici ti povem da pri vsem poslu, dodelavi na hiši, gradnji vikenda in ostalih hobijih - sem enostavno pozabil nanjo za par let (v bistvu tako dolgo, da je že registracija potekla). Visi pod stropom skupaj s prikolico, cerado etc...koliko je pa ta špas še vreden? skupaj z vso opremo (štriki, jadra, vesla,uradno vpisan tomos - kupljen nov samo za to jadrnico) prikolico (atestirana, s stabilizatorjem in amortizerji - ne vem zakaj ampak jaz vsako prikolico naredim kot da bi delal dirkalnik) - je to še jurja? ali bolj 500...ker za 300eur naj pa visi na stropu še nadaljnih 10 let, dokler mi prostora ne zmanjka :)
MKN
Viceadmiral
Prispevkov: 577
Pridružen: Sr Sep 03, 2014 12:51

Re: Čiščenje, poliranje eloksiranega aluminija

OdgovorNapisal/-a MKN » Pe Jan 24, 2020 10:19

Koliko je zares tak komplet vreden sam bog ve. Očitno toliko, kolikor je kdo pripravljen plačati. Jaz se dobival ponudbe tudi 1600€ za barko brez prikolice. Ampak po besedah lastnice je bila pa barka "boljša kot nova". Tej gospe sem zaželel uspešno prodajo in šel naprej. Gledat sem šel tudi eno, ki je imela zanič prikolico. Barka je bila na prvi pogled cela, vendar kar zanemarjena. Potrebna bi bila vsaj dobre nege. Zanjo so hoteli 1050€, pa se tudi nisem odločil.
Trenutno je na bolhi ena, ki je dala skozi podobno obnovo, kot jo delam jaz. Obnovljena je bila barka in prikolica in obnova je dokumentirana na internetu. Menda jo je objavljal celo član foruma. Cena je 1200€.
Jaz sem dal precej manj ob zavedanju, da bo nekaj stroškov in veselja zahtevala obnova in bom vedel kaj imam.
Skratka vsak po svoje prodaja in kupuje. Ko se interesi zbližajo se pa menja lastnik. Kot povsod na trgu.

Včeraj sem našel dva zanimiva linka na temo izdelave roll floka za majhen denar. Verjetno bo to naslednji projekt po obnovi.

http://navigatorjoel.blogspot.com/2010/ ... er-40.html
https://www.youtube.com/watch?v=j7ezKMAda9E

Bi me pa zanimala fotografija boom-a, ker moj ima dve prazni luknji in ne vem kaj je bilo tam pritrjeno.

LP, MKN

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov