Izravnava tal-notranjost

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

No. 1
Admiral
Prispevkov: 1231
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a No. 1 » Sr Mar 25, 2020 08:57

SR 290 napisal/-a:Sem ti napisal z čim kitat.

Sori sm prehitro bral že druge odgovore in tega spregledal... glede na korono, me zanima če je kaka spletna prodaja ali pošiljanje za smolo, sekance in vse kar je našteto?
Wellcraft 2600 Martinique
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4394
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Sr Mar 25, 2020 09:12

Ne vem, išči. Rešitev je tudi navadni avto kit, ampak ga mimogrede skuriš 20 kg preden kaj izravnaš.
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1231
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a No. 1 » Sr Mar 25, 2020 09:26

AEgir napisal/-a:Pa res tist ob desni strani sumljivo zgleda.

Dejansko so to neki trakci k od žaklja za krompir, čez pa je lepilo/smola. Tole na desni in levi-hribčka, sta dejansko dno barke-zunanja stena, kar pa je podna je pod tem še kaluža globoka cca15-20 cm. Teh stranic res nebi brusil da ne zmanjšam trdnosti, porežem trakce, ki vn visijo, čez dam verjetno kar kit, da bo brez izboklin in to zbrusim.
Tla pa ker so dejansko samo za težo tega, ki stoji pa bi si drznil malo bolj pobrusiti tiste izbokline, mehurje da bo malo bolj ravno, te strukture pa vseeno nebi tanjšal. No čez to pa izravnava
Wellcraft 2600 Martinique
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5971
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Mar 25, 2020 09:42

Te trakci kot pri žaklju za krompir so na spodnji strani teh tepihov oziroma tapisonov al karkol že je to, tako da to lahko vse počistiš. Če so pa steklena vlakna in da štrlijo al pa da je delaminirano tist tudi lahko pobereš v resnici če vse na globoko zbrusiš in čez eno plast biaksialne tkanine z epoksijem zaliješ boš trdnost samo povečal.

Glede na to, da je to poden jaz tle nebi preveč kompliciral. Zbrusi stran vse kar ni fiksni del površine, čez pa če res konkretno poškoduješ kaj, zalaminiraj z epoksijem drugače pa malo pokitaj in to je to.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
nac
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Jul 02, 2009 22:18

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a nac » Sr Mar 25, 2020 10:43

Zakaj pa delati s poliestrom?
A ne bi šlo da narediš leseno “podkonstrukcijo”,na to prilagodiš vezano ploščo in nazadnje gor tisti fejk tik.
Dosti manj dela,skoraj nič prahu,nič plinov....-rezultat isti. Ali ne??
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4394
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Sr Mar 25, 2020 11:16

Pri 26 čevkjih zna biti težava v stojni višini in se vsak centimeter pozna.
Meni je čudno, da bi teak zahteval tako zelo ravno podlago. Položi prvo ta "teak" na suho in boš videl kaka bi bila situacija, ter potem pokitaj samo tam, kjer bi se res videlo, da ni ravno.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a kocka » Sr Mar 25, 2020 20:00

Se mi zdi,da je bil tepih položen na premalo suho smolo in je prijelo spodnji del tepiha. Osebno bi naredil kot je bilo, malo še pobrusi in dober tepih čez, tole izravnat bo veliko dela in lep strošek za malo efekta. Če je rob dvignjen gotovo ni brez veze.

Če te pa zelo srbi umeten tik pa kontaktiraj Primus-a in vprasaj kaksna mora biti podlaga za polaganje, se namrec ukvarja s tem.
Nazadnje spremenil kocka, dne Sr Mar 25, 2020 20:08, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a igorb » Sr Mar 25, 2020 20:07

ma kupi imitacijo teaka kot linolej in zalepi cez
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5109
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Če Mar 26, 2020 07:01

Meni to izgleda kot ostanki neostika in spodnjega dela tepiha. Najprej bi za test po tem zlil pol deci nitro razredčila in močil s čopičem manjši del. Ko se zmehča po dobri minuti poskusi mehansko odstraniti z ozkim špohtlom. Če bo šlo BP spucaj, vse ostalo pa pošmirglaj z dobro mašino z odsesovanjem.

NIKAKOR TEGA NE KITAJ, če ne misliš imeti za končni sloj barvane površine !!!

S pomočjo neostika v spreju bi prilepil PVC talno oblogo, material za avto obloge ali pluto.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Mar 26, 2020 08:03

Nikola T. napisal/-a:Meni to izgleda kot ostanki neostika in spodnjega dela tepiha.
...

Tudi meni se zdi, da je tisto neko lepilo, ki je hudo dobro prijelo tkanino, tako da se je ta prej izcufala kot odlepila. Poleg tega, kar predlaga NT (zlasti če je kakšno drugo lepilo), je bil meni običajni 'špohtl' premehak in bi poskusil s takim strgalom.
Slika
Potrebno je razviti 'grif' in občutek, da ne odstrgaš preveč. Za strganje po vdolbinah bo rezilo morda treba v roki ukriviti (kar je odličen 'specialni fittness za roke' (za plezalce, zobozdravnike, porodničarje...). Če rabiš samo za poskus, lahko posodim.
Lani - ko sem to iskal - nisem prav hitro našel, ker sem si iz mladih let zapomnil, da so takrat reči rekli 'ciklina'. Bilo je kar nekaj gnjavljenja, preden je iz tega nastala 'Abziehklinge' (potem ko sem ugotovil ime, mislim da sem potem v Merkur-ju). Tista iz mladosti je tudi razmeroma hitro otopela in jo je bilo treba nabrusiti na pili; tale pa doslej še ni potrebovala brušenja (za vsak primer pa imam diamantno brusno ploščico, če/ko bo treba nabrusiti).

Če bo treba vseeno brusiti
AEgir napisal/-a:...
40 šmergl na fleksarci al pa uni šmergl diski, v najslabšem primeru ribežn za na fleksrco. Respirator nujno.
Poleg maske uporabi tudi (če nimaš, si kje izposodi) brusilko z odsesavanjem; odsesavanje sem jaz improviziral s cevjo (komplet: rebrasta cev z različnimi priključnimi adapterji, ali iz Mercator Tehnika ali iz BauBau) v sesalnik za pepel (posodil član kluba). Za brusni material uporabljam brusne mrežice (Mirka Abranet), ki ga dobim tukaj.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5971
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Mar 26, 2020 09:13

Mislim, da je kocka zadel, najbrž so še na sveža tla tepih lepili pa je nastalo to.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Mar 26, 2020 10:31

kocka napisal/-a:Se mi zdi,da je bil tepih položen na premalo suho smolo in je prijelo spodnji del tepiha. Osebno bi naredil kot je bilo, malo še pobrusi in dober tepih čez, tole izravnat bo veliko dela in lep strošek za malo efekta. Če je rob dvignjen gotovo ni brez veze.

Če te pa zelo srbi umeten tik pa kontaktiraj Primus-a in vprasaj kaksna mora biti podlaga za polaganje, se namrec ukvarja s tem.

Polaganje na 'premalo suho smolo' bi imelo podobne posledice, a je po mojem manj verjetno; iz slike pa gotovo ne morem presoditi.

Če trup ni samogradnja (ali ponovno laminiran zaradi popravila ali predelave; če je to, je težko kaj predvidevati), najprej naredijo posamezne lupine in preden jih spojijo (zunanja, tla nad kalužo, krov), med tem poteče dovolj časa, da plasti (tudi gel coat) polimerizirajo dovolj, da - razen če bi kdo delal pri zelo nizkih temperaturah in/ali z napačnimi razmerji smol, trdilcev in pospeševalcev - ni verjetno, da bi kdo prišel do polaganja take obloge, preden bi smola zreagirala. In imam vtis, da tista obloga ni bila tovarniška, to pa čas vmes še podaljša.

Verjetneje se mi zdi, da je kdo nalepil tako, kot opiše NT, in pred tem temeljito pripravil podlago in upošteval navodila (da bo za zmeraj :mrgreen: ), za kar so nasveti v prejšnjih prispevkih v temi. Mogoče bi bilo tudi, da je kdo uporabil kako drugo lepilo (kent montirno/tesnilno maso ipd.), ki tudi podobno močno prime.

Če je karkoli od tega, je gel coat pod plastjo lepila (in laminat pod njim) zdrav.

Treba bi ga bilo le očistiti lepila in nitk, ki se ga še držijo toliko, da bo naslednja plast dovolj ravna za lepljenje nove obloge, ne da ga nepotrebno poškodujemo. Kolikor mora biti gladko in/ali čisto je najbrž odvisno od nove obloge in lepila, s katerim bo reč prilepljena (in za nadomestek za teak je primusr naslov za odgovore). Pa jaz ne bi nove nalepil tako trdno, da bi pri naslednji menjavi obloge pri odtrganju naredil luknjo v laminat.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Če Mar 26, 2020 15:37

Najpomembneje kaj bos dajal gor. Ce bo to teak ali imitacija teaka(ne pena) potem samo scisti in skitaj ce je kje huda neravnina. Vse neravnine od rovinga bo pokril silikon.

V kolikor bos dajal kaj tankega pa bos imel toliko ravno kot si bos pripravil.
Kot je NT napisal glej da ne bo spodaj neostika.

Jaz bi kital in kital bi z avtokitom z vlakni. Vzami najcenejsega.
Kitaj raje 1x vec kot predebelo. Manj moznosti da kaj poči. Itaq je bolje kitat brusit kitat brusit.
Ce te skrbi vlaga daj epoksi kit ampak je bankrot ali preko kita epoksi primer, da pac voda ne pride do kita.
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Če Mar 26, 2020 15:42

Ne razumem edino a ti bi zravnal dno. Potem moras poloziti PU peno pa nalaminirat cez sloj. 4cm kita ali smole s sekanci bo se drazje pa dodal bos 100 kil.
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Mar 26, 2020 15:52

Najbolje kr betonsko plato vliti dvojna mreža in 12 centi 300 marke..sam čoven je pa treba postavt u vaser vagino..

Kdo je na strani

Po forumu brska: Kristijan in 16 gostov