Nalepka za trup barke

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator, moderator2, cibro, Marchi

mikele
Kontraadmiral

Re: Nalepka za trup barke

OdgovorNapisal/-a mikele » Pe Apr 17, 2020 16:38

SR 290 napisal/-a:Mikele,

Jaz sem tudi omenjal kamionske cerade in ne le kr3mn1. O nalepkah sem napisal, ker se je tema začela z nalepkami za gel coat in ker firma, ki jo omenjam že dolga leta izdeluje nalepke za navtiko, za gel coat.
Bi se taka nalepka obnesla na hypalonu?

Brez veze o faks dogodivščinah v tej počitniški tmi, a nas so učili o deformacijah in raztezkih, matematika, gradiva (kovine) in strojni elementi 2 so bili pa sito za v drugi letnik. Za te tri bi lahko dejal, da so nas jebali z njimi, ker so pridobljena znanja v 99,99% nekoristna v praksi in so bila navaden dril, ter zez.

Paco govoro o tubah.
navigatorsenior
Naddesetnik

OdgovorNapisal/-a navigatorsenior » Pe Apr 17, 2020 17:16

Pozdravljeni forumaši,

nisem nov na forumu, spremljam ga že nekaj časa vendar se nisem nikoli hotel vklopiti oz pametovati.

Vcasih zaradi profesionalcev ki so iskušnje nabirali na youtube in podobnih prispevkih, včasih pa samo zato ne, ker ko včasih kdo napiše res dobro stvar oz rešitev problema, ga poklopijo in posvinjajo post kot pravi profesionalci.

Amaterji!

Veliko sem se ukvarjal z navtiko, ljubiteljsko kot tudi profesionalno, zato prosim ne mi škatel razbijat ( kot pravijo primorci )

Torej nazaj na temo:

Hypalon: vsi ki se ukvarjajo z prodajo folij firmam ki režejo nalepke vam bodo svetovali katero folijo morate uporabit pri izrezu registracije oz napisa na tubuse ( folija je iz gumiranega materijala ) Sam sem jo pred 15-timi leti nalepil na svoj dingy
in je ne dobim več stran

Pvc: potem ko močno napihnete tube in nalepite negativno šablono, ki vam jo bo izrezal vsak ki ima rezalnik, ( lahko vam jo tudi jaz ) z penastim valjčkom in barvo sa sitotisk- Pvc, enostavno povalčkate po šabloni in ko se posuši lepo odstranite šablono in to je to

Gelcoat: vsaka folija, samo zahtevajte 9 ali več letno - zaradi obstojnosti na UV

Upam da bo komu to prav prišlo...

Lep pozdrav in ostanite zdravi!
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Kraj: Lj-Pag

OdgovorNapisal/-a Paco » Pe Apr 17, 2020 18:13

Hvala za prispevek navigatorsenior .
Res je govorim o tenderju, mala gumica PVC 190 cm ki pa ima ravno zaradi simpatične dolžine sila veliko "bežalno" močposebej ponoči in ob prisotnosti kakšnega veselega charterja (ki jo mora razdužit). Da me takoj ne po* to ni generaliziranje čarterašev le izkušnja ki sem jo imel in je sila podobna tisti iz vojske ko nihče nikdar nič nima a vsi imajo vse ko je smotra.

Mali čolnič le ni tako malo $$ pa bi mi bilo vseeno žal če mi ga z Davitsi plunejo , že zato bi ga želel trajno označiti pa če že mora nekdo lepit ali preko ali trgat dol.

Vsaka trajna in vizuelno spodobna rešitev pa mi je blizka. Se priporočam.

lpp
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
Paco
Admiral

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Apr 19, 2020 11:42

Še vedno iščem koga da mi tole , če sem prav razumel najprej na nek PVC odtisne in izreže. Napopal pa bom že.

8)

Slika
pojdi se z bikom bost!
tomaz_slo
Admiral

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » Ne Apr 19, 2020 14:30

Najlažje ti ga je na krmni steni označit. Če imaš pa stalno napumpanega, pa ni noben problem dati nalepko na stran.
GRAFOTRADE d.o.o.
Ul. Mirka Tomšiča 13
1211 Lj-Šmartno
P.E.: Trpinčeva 63
1000 Ljubljana
---------------------
m: 00386 40 815 034
f: 00386 1 540 8701

Gospod Brane. Tu je včasih delal naš član Mike. Za dve nalepki boš dal okrog 15 €.
mikele
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a mikele » Ne Apr 19, 2020 14:59

Paco napisal/-a:Še vedno iščem koga da mi tole , če sem prav razumel najprej na nek PVC odtisne in izreže. Napopal pa bom že.

8)

Slika

Ni ti reba vsake črke posebej popat, lahko kar fleho na kateri je natisnjeno. Je precej lažje in na koncu lepše, ker če boš lepil sam bo verjetno vse napacano z lepilom. Pa ne spraviš stran za boga.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Apr 19, 2020 15:37

Ja super, se vedno pa nimam flehe in napisa na njej...kam ?
pojdi se z bikom bost!
tomaz_slo
Admiral

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » Ne Apr 19, 2020 15:53

Paco napisal/-a:Ja super, se vedno pa nimam flehe in napisa na njej...kam ?

Dobiš jo na zgornjem naslovu. Se razumeva? Izdelajo jo na samolepilni foliji, v parih minutah v poljubni barvi, fontu in velikosti.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Apr 19, 2020 16:41

Hvala Tomaz.
Potreboval bom vec kot zgolj naslov za folijo. Tu smo ze ugotovili da je folija interesantna zgolj kot sablona za odtis barve na PvC, ki se bo nalepil
pojdi se z bikom bost!
mikele
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a mikele » Ne Apr 19, 2020 16:49

tomaz_slo napisal/-a:
Paco napisal/-a:Ja super, se vedno pa nimam flehe in napisa na njej...kam ?

Dobiš jo na zgornjem naslovu. Se razumeva? Izdelajo jo na samolepilni foliji, v parih minutah v poljubni barvi, fontu in velikosti.

Tomaz govori o samolepilni foliji, jaz pa o printu na pvc. Kaj želiš imeti?
Uporabniški avatar
Paco
Admiral

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Apr 19, 2020 18:48

Uredi
Prijavi ta prispevek
Citiram

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Apr 19, 2020 16:41
Hvala Tomaz.
Potreboval bom vec kot zgolj naslov za folijo. Tu smo ze ugotovili da je folija interesantna zgolj kot sablona za odtis barve na PvC, ki se bo nalepil

Mislim da ste me lepo podučili. Print na pravokotnik PVC-ja ( oz šablona pa povaljčkat...kakorkoli se že to dela ) :? pa tega nalimat. To je rešitev ki jo zasledujem.
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Kraj: Zagorje

OdgovorNapisal/-a motorni » Ne Apr 19, 2020 20:29

Po postopku za PVC tube, ki ga je lepo opisal navigatorsenior zgoraj, lahko tisti pravokotnik in lepilo izpustiš in namažeš barvo direkt na tubo. Pa ne gleda na to ali boš lepil tisto, kar bo nekdo natisnil ali boš barval z barvo za sitotisk za PVC, ne pozabi dobro očistiti površino. Že sledi kakšnega silikona povzročijo, da se nič ne prime.
Paco
Admiral

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Apr 19, 2020 20:52

Tudi to je ok. Komu pripeljem gumico in na listku napisano kaj bi rad pa mi bo to naflosal lepo gor ?
pojdi se z bikom bost!
navigatorsenior
Naddesetnik

OdgovorNapisal/-a navigatorsenior » Sr Apr 22, 2020 20:50

Paco

poslji mi tvoj tel na ZS
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Apr 23, 2020 11:17

Nalepka za gelcoat narejena, hitro in natancno. Robovi slike in drugi detajli so se lepsi, kot sem jih poslal v pdf.

Hvala Mikele za priporocilo Neoprint !

Kdo je na strani

Po forumu brska: torpedo, val in 1 gost