Električna črpalka za gorivo Ebay

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

zonzi
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 134
Pridružen: Ne Mar 22, 2015 00:21

Električna črpalka za gorivo Ebay

OdgovorNapisal/-a zonzi » Ne Maj 03, 2020 18:46

Ima kdo kakšne izkušnje z el. črpalkami za gorivo aftermarket. Namreč jaz sem vzel za volvo penta na ebay-u in mi je po enem letu odpovedala. Cene na ebay za aftermarket so namreč bistveno nižje, cca 200$ je nova aftermarket, original VP pa 1400eur. Ne vem, ali sem imel pač smolo, ali je pač malo denarja, malo muzike...

https://www.ebay.com/itm/For-Volvo-Pent ... SwMfhaaCOS

lp
Uporabniški avatar
bojan11
Admiral
Prispevkov: 665
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 21:24
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Re: Električna črpalka za gorivo Ebay

OdgovorNapisal/-a bojan11 » Ne Maj 03, 2020 21:13

Pri meni dobis original za 750€, z garancijo.
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1231
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

Re: Električna črpalka za gorivo Ebay

OdgovorNapisal/-a No. 1 » Po Maj 04, 2020 08:45

zonzi napisal/-a:...Namreč jaz sem vzel za volvo penta na ebay-u in mi je po enem letu odpovedala...


Bistveno pri uveljavljanju raznih jamčevanj, glede na zapisano, je ali si to kupil novo in ali si kupil v EU? Če je odgovor pozitiven potem ti mora prodajalec jamčiti 2 leti.
Wellcraft 2600 Martinique
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: Električna črpalka za gorivo Ebay

OdgovorNapisal/-a boris1 » Po Maj 04, 2020 10:53

No. 1 napisal/-a:
zonzi napisal/-a:...Namreč jaz sem vzel za volvo penta na ebay-u in mi je po enem letu odpovedala...


Bistveno pri uveljavljanju raznih jamčevanj, glede na zapisano, je ali si to kupil novo in ali si kupil v EU? Če je odgovor pozitiven potem ti mora prodajalec jamčiti 2 leti.


Pa še en pogoj je, da del vgradi za to usposobljena oseba za kar dokazuješ z računom za vgradnjo.
LP
Boris
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1231
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

Re: Električna črpalka za gorivo Ebay

OdgovorNapisal/-a No. 1 » Po Maj 04, 2020 11:30

boris1 napisal/-a:
No. 1 napisal/-a:
zonzi napisal/-a:...Namreč jaz sem vzel za volvo penta na ebay-u in mi je po enem letu odpovedala...


Bistveno pri uveljavljanju raznih jamčevanj, glede na zapisano, je ali si to kupil novo in ali si kupil v EU? Če je odgovor pozitiven potem ti mora prodajalec jamčiti 2 leti.


Pa še en pogoj je, da del vgradi za to usposobljena oseba za kar dokazuješ z računom za vgradnjo.


ZvPot ali EU Consumer law tega ne predvideva.
Wellcraft 2600 Martinique
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: Električna črpalka za gorivo Ebay

OdgovorNapisal/-a boris1 » Po Maj 04, 2020 11:44

No. 1 napisal/-a:
ZvPot ali EU Consumer law tega ne predvideva.


Ravnokar smo reklamirali zračno blazino za BMW pri Stahlgruberju. Zahtevali so račun za vgradnjo, če ga ni zavrnejo reklamacijo.
Pa še izpis iz reklamacijskega zapisnika.

OBVEZNO NAVEDITE!
Obvezno navedite kdaj natančno je prišlo do težave oz. do pojava napake (po montaži, pri prevzemu, po XXX dneh uporabe, po XXX prevoženih
kilometrih,...). Za vse vgrajene dele je potrebno obvezno predložiti racˇun mehanicˇne delavnice, ki je opravila vgradnjo. V primeru nestrokovnega
posega in vgradnje, s katero se ugotovi neupravicˇenosti reklamacije, ste sami dolžni poravnati vse stroške v zvezi s podano reklamacijo v roku sedmih dni.
OBVEZNE PRILOGE!
• fotokopija računa ali dobavnice
• kopija prometnega dovoljenja vozila
• račun delavnice o opravljeni storitvi
• pri reklamaciji kompresorja klime je obvezen račun o čiščenju sistema in zamenjavi obveznih delov,
izpušna in sesalna cev morata obvezno biti zaprti, ter v kompresorju mora biti olje
• pri reklamaciji merilca pretoka zraka, EGR ventila, lambda sonde in vžigalne tuljave je obvezen diagnostični izpis testerja
LP
Boris
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1231
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

Re: Električna črpalka za gorivo Ebay

OdgovorNapisal/-a No. 1 » Po Maj 04, 2020 11:48

Boris in kaj ma to veze z mojim citatom ZvPot in EU consumer law? Ti morš met res srečo da vsak dan preživiš brez težav (no verjetno ne gre brez težav) ...
Wellcraft 2600 Martinique
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: Električna črpalka za gorivo Ebay

OdgovorNapisal/-a boris1 » Po Maj 04, 2020 11:54

Vsak v življenju ima težave. Zanima me moj konkreten primer.
A bi reklamacija blazine bila uspešno rešena, če bi jo vgradila nestrokovna oseba :?:
LP
Boris
zonzi
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 134
Pridružen: Ne Mar 22, 2015 00:21

Re: Električna črpalka za gorivo Ebay

OdgovorNapisal/-a zonzi » Po Maj 04, 2020 12:00

Kupljena je bila nova v EU z garancijo, ampak to ni bistvo mojega vprašanja. Zanimajo me vaše izkušnje, če v praksi to res dela samo 1-2 leti kolikor je garancije, ali sem imeli samo jaz smolo?

lp
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: Električna črpalka za gorivo Ebay

OdgovorNapisal/-a boris1 » Po Maj 04, 2020 12:53

zonzi napisal/-a:Kupljena je bila nova v EU z garancijo, ampak to ni bistvo mojega vprašanja. Zanimajo me vaše izkušnje, če v praksi to res dela samo 1-2 leti kolikor je garancije, ali sem imeli samo jaz smolo?

lp


Na tvoje vprašanje ti podajam svoje mnenje. Vsaka naprava je narejena da deluje. Tvoja črpalka naj bi tudi normalno delovala. Da do okvare pride je lahko več vzrokov. Najbolj pogoste okvare so na elektromotorjih, ki lahko zaradi različnih vzrokov prenehajo delovati. Zato je zakon predpisal garancijsko dobo, v primeru okvare. Res pa je da se nekatere stvari bolj kvarijo od drugih, zaradi slabe kvalitete izdelka.
Če kdo od morjeplovcev uporablja tako črpalko in če prebere ta post se ti bo mogoče javil in podal svoje ugotovitve.
LP
Boris
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Električna črpalka za gorivo Ebay

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Po Maj 04, 2020 15:27

Jest tako črpalko(Mercruiser)uporabljam že leta in leta za prečrpavanje ali praznenje rezervarja.U glavnem nafta, je pa itak namenjena bencinu.
mašinfirer

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot] in 15 gostov