Dvigala & Stojala

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Dvigala & Stojala

OdgovorNapisal/-a Paco » Po Maj 11, 2020 16:26

Pozdravljeni ,

Vsem naj naprej zaželim eno lepo otvoritveno poletje 2020 ( saj vsi pričakujemo to v tem ali naslednjem tednu mar ne 8) )

No sedaj pa k stvari. V starih slikah sem naletel na zanimivo stojalo ki ga je pred leti razstavljalec pripeljal na strehi na sejem navtike v Zagrebu.... Pa sem si mislil zakej ne deliti z vami in morda bo še kdo prilepil ( sliko !!) s kakšno idejo kako doma s prikolice stresti plovilo za shrambo ali antifouling....

Lp

Paco

Slika

Slika

Slika

Slika

p.s.Super bi bilo če bi se uspeli držati teme s prispevki, ki bi si jih lahko kdo od novincev v Bookmarkse shranil :=)
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Dvigala & Stojala

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Po Maj 11, 2020 21:25

Jaz sem si naredil takega.Čoln je sicer od Vinte.
Slika
Slika
mašinfirer
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Dvigala & Stojala

OdgovorNapisal/-a kocka » To Maj 12, 2020 12:33

Oprosti Habibi, ampak se mi zdi da tale tvoja kar klice po nesreči, razen če daš coln v nulo waservago na eno gurtno. :lol:
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Dvigala & Stojala

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » To Maj 12, 2020 13:27

Niti slučajno, zadaj je narejeni kovinski stolici narejena po čolnu, tako da stoji na sredini-V- in na obeh bokih.Zelo črsto in močno.Ta sprednji del je, da se čoln dvigne, prikola se potegne ven in na gredelj še en nastavljiv nosilec.Ko je še na sredin podklocan, dvigalo odmaknem in se dela.Enako naredim na svoji barki.Če so stojala močna in stabilna, se nimaš česa bati in tu ni in nesme biti, kaj pa če.zadnje stojalo ima na obeh bokih špindel z 42mm špindel navojem na polni palici enako na sredini.
Slika
Slika
Nazadnje spremenil habibi Vll, dne To Maj 12, 2020 13:30, skupaj popravljeno 1 krat.
mašinfirer
Uporabniški avatar
primorc84
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Okt 16, 2014 12:54
Kraj: kras

Re: Dvigala & Stojala

OdgovorNapisal/-a primorc84 » To Maj 12, 2020 13:28

Ma ne kocka najprej podložiš in dvigneš zadnji del čolna nato prikolico počasi naprej in prestaviš dvigalo že za spredaj. Sam je pa res, da na sliki zgleda mal konstrukcija prešvoh od Pacota mi je bolš varjanta.
en mrzu špric, še raje en knc terana in ena feta pršuta, na zdravje morjeplovci
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Dvigala & Stojala

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » To Maj 12, 2020 13:35

Sem ga pa malo popravil in sem dal nosilno gurtno povsem pod vrh dvigala, spodnji nogi pa sta povezani z ketnico, da ne morata narazen.Pri dvigu se nič ne zvija ali kaj podobnega.Se pa dvigalo razstavi in ga dam na streho avta.
mašinfirer
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Dvigala & Stojala

OdgovorNapisal/-a kocka » To Maj 12, 2020 14:38

Nisem videl zadnjega stojala, sem mislil, da prvo dvignes potem pa podpreš. :oops:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov