Suzuki DT 65

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral
Prispevkov: 542
Pridružen: Sr Jul 22, 2015 14:58

Re: Suzuki DT 65

OdgovorNapisal/-a Wisdom » Če Jul 09, 2020 08:07

jozko napisal/-a:Še vedno čakamo, da se zapiše ta zelo iskan naslov :idea:

Če se kolektivno dobro "pogodimo", bi lahko bila cena za morjeplovce še 10% nižja, torej 27,00 EUR :!:

Bojim se samo, da bo tak "poceni in dober mojster" hitro propadel, pa bomo zopet brez :roll:


Jožko, napisal sem provokativno ceno. Je pa po mojem 50€ več kot dovolj ali pa če je morjeplovcem še prepoceni pa naj bo 75€. Eno uro na uplinjač 25€. Več kot poštena cena, če pa je še brez računa je pa to cena, da te kap.

Jaz sem na svojih izvenkrmnikih do sedaj vse sam "pošraufal", pa nisem mehanik. Tudi nekaterim kolegom, seveda brezplačno. Tudi na morju sem parim nesrečnežem popravil motorje, da so se lahko vozili. Cena pa pivo ali dve.

Cene storitev so takšne, kot so jih stranke pripravljene plačevati. Za nekoga je 150€ sitnica, za nekoga pravo premoženje.

Kakorkoli, uživajte v teh čudnih časih in ostanite pozitivni.
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3950
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Suzuki DT 65

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Če Jul 09, 2020 08:17

Bolje negativni!
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Suzuki DT 65

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Če Jul 09, 2020 08:27

Tako je wisdom. In tudi Jožko se ne moti :D
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral
Prispevkov: 542
Pridružen: Sr Jul 22, 2015 14:58

Re: Suzuki DT 65

OdgovorNapisal/-a Wisdom » Če Jul 09, 2020 11:12

kasaudio napisal/-a:Bolje negativni!


Odvisno za katero bolezen gre. Covid19 negativni, duševno pa pozitivni. :D :D :D
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5974
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Suzuki DT 65

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Jul 09, 2020 20:27

Na dtju ne delaš generalke in ne menjaš semeringov. Dokler dela super pol pa se ga noben niti dotakne ne. To se vse lom pol pride pa strošek bezanja polomljenih vijakov več kot generalka. Drgač je dt dober motor sam materiali so pa zanič. Pa ta touch da moraš fergazerje stran pobrat da peto dol dobiš je tudi mal poseben.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
elan450
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 138
Pridružen: Če Dec 29, 2016 12:54
Kraj: Ptujsko morje - Istra

Re: Suzuki DT 65

OdgovorNapisal/-a elan450 » Če Jul 09, 2020 22:29

Nepoznavanje me je drago stalo.

Edinega ki sem ga našel in je bil pripravljen zadevo rešiti. Zajebal sem se sam, ker ga nisem prej točno vprašal koliko bo to stalo, ampak mi je dal vedeti "nekaj malega za pijačo". "Pomiril" me je s tem, da bi mi servis vzel od 250 do 300 €.

Sigurno ni opravil nobenih nastavitev in nobenega posebnega orodja ni imel kot izvijač in dva viličasta ključa. Vzel je narazen, očistil spihal in dal skupaj. Bil sem zraven in vem kako je potekalo.

Edino zadovoljstvo mi je bilo da je motor šel.

OSEL GRE ENKRAT NA LED.
Boj se mora i boga
Bavarko
Admiral
Prispevkov: 728
Pridružen: Ne Maj 01, 2011 18:46

Re: Suzuki DT 65

OdgovorNapisal/-a Bavarko » Če Jul 09, 2020 22:49

AEgir napisal/-a:Drgač je dt dober motor sam materiali so pa zanič. Pa ta touch da moraš fergazerje stran pobrat da peto dol dobiš je tudi mal poseben.


Na DT 65 sem zamenjal kar nekaj impelerjev in zaradi tega nisem nikoli pobiral dol vplinjačev.

Ob strani imaš en gumijast pokrovček. Ko ga snameš, prideš do matice, jo odvijačiš in z izvijačem razmakneš osovinco, ki gre v štangico menjalnika.
Bavarko
Admiral
Prispevkov: 728
Pridružen: Ne Maj 01, 2011 18:46

Re: Suzuki DT 65

OdgovorNapisal/-a Bavarko » Če Jul 09, 2020 22:56

elan450 napisal/-a: Bil sem zraven in vem kako je potekalo.

OSEL GRE ENKRAT NA LED.


Odlično, da si bil zraven, naslednjič boš znal sam, če je tako preprosto in boš zaslužil 150€.
Ali pa boš bolje skrbel za svoj motor in se ti to ne bo zgodilo.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5974
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Suzuki DT 65

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Jul 10, 2020 00:06

Bavarko napisal/-a:
AEgir napisal/-a:Drgač je dt dober motor sam materiali so pa zanič. Pa ta touch da moraš fergazerje stran pobrat da peto dol dobiš je tudi mal poseben.


Na DT 65 sem zamenjal kar nekaj impelerjev in zaradi tega nisem nikoli pobiral dol vplinjačev.

Ob strani imaš en gumijast pokrovček. Ko ga snameš, prideš do matice, jo odvijačiš in z izvijačem razmakneš osovinco, ki gre v štangico menjalnika.


To imajo čist tazadni modeli, mislm da zadn let ko so jih delal ker jih je očitno marsikdo po zdravju uprašal. Večina pa nima te luknje in moraš pol motorja zdret da prideš do te matice.


Elan: ne sekirej se preveč, glej na to tako kot je. Ni delal, zdej pa dela. Druge opcije nisi imel tako da 150€ in dela al pa 150 kil težko sidro.. Vseeno bolje prva opcija.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Bavarko
Admiral
Prispevkov: 728
Pridružen: Ne Maj 01, 2011 18:46

Re: Suzuki DT 65

OdgovorNapisal/-a Bavarko » Pe Jul 10, 2020 19:12

AEgir napisal/-a:
Bavarko napisal/-a:
AEgir napisal/-a:Drgač je dt dober motor sam materiali so pa zanič. Pa ta touch da moraš fergazerje stran pobrat da peto dol dobiš je tudi mal poseben.


Na DT 65 sem zamenjal kar nekaj impelerjev in zaradi tega nisem nikoli pobiral dol vplinjačev.

Ob strani imaš en gumijast pokrovček. Ko ga snameš, prideš do matice, jo odvijačiš in z izvijačem razmakneš osovinco, ki gre v štangico menjalnika.


To imajo čist tazadni modeli, mislm da zadn let ko so jih delal ker jih je očitno marsikdo po zdravju uprašal. Večina pa nima te luknje in moraš pol motorja zdret da prideš do te matice.


Kot sem rekel, nisem srečal nobenega in sem jih ogromno menjal. Lahko pa si ti imel nesrečo in je tvoj edini kjer so pozabili naredit luknjo.
Tu sta dva linka, eden je iz leta 1985 in drugi iz 1999. Oba imata luknjo z gumijastim čepkom:

https://www.megazip.net/zapchasti-dlya- ... r-13321844

https://www.megazip.net/zapchasti-dlya- ... er-8031567
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5974
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Suzuki DT 65

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Jul 10, 2020 19:58

Se mi ne da razglablat o tem. Ko naštudiraš pridi nazaj in povej keri majo in keri nimajo luknje, Večina DTjev te luknje original nima in moraš fergazerje dol vzet da prideš do palčke menjalnika. So pa nekateri zvrtani.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Suzuki DT 65

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Pe Jul 10, 2020 20:24

Pri dt55 je bil 96-97 prenovljen in za ta model lahk povem da ima.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5974
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Suzuki DT 65

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Jul 10, 2020 20:48

Možno da so takrat enkat začel to luknjo prakticirat ja.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
elan450
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 138
Pridružen: Če Dec 29, 2016 12:54
Kraj: Ptujsko morje - Istra

Re: Suzuki DT 65

OdgovorNapisal/-a elan450 » Pe Jul 10, 2020 21:45

Fantje oz. gospodje, mirno kri. Prosil sem za nasvet, sedaj pa imam občutek da je "motoroznanstvo" malo že nekaterim dvignilo tlak.

Hvala za nasvete, kljub temu da me je drago stalo sem pa kljub temu vesel da sem vsaj 3 dni vozil. Verjamite mi da sem prvih nekaj dni trpel muke ko sem čoln samo gledal.

Če ne bo koronca - madonca zaprla mej še upam nekaj dni v avgustu. Takrat, upam bo vse poplačeno.

:D :D
Boj se mora i boga
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral
Prispevkov: 542
Pridružen: Sr Jul 22, 2015 14:58

Re: Suzuki DT 65

OdgovorNapisal/-a Wisdom » Pe Jul 10, 2020 22:11

elan450 napisal/-a:Fantje oz. gospodje, mirno kri.

Se pridružujem tvojemu mnenju. Želim, da ti motor prede še naprej.
Mirno morje in naj korona da že enkrat mir!

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot] in 12 gostov