Pleksi za okna barke;

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

primusr
Admiral
Prispevkov: 933
Pridružen: To Mar 03, 2009 15:53
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a primusr » To Feb 09, 2010 07:36

Nikola Tesla ,
te pokličem glede lepila , pa ti zagotavljam , pa ti bom razložil kako in kaj glede lepil. O kvaliteti in ceni pa itak ne bom govoril ko pa uporabljemo samo najboljše od najboljšega :lol: :lol: :lol:
Fiat Justitia ... Some day....
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » To Feb 09, 2010 09:32

Po mojih izkušnjah je Kent mnogo boljši, bolj drži in ne potrebuješ osnovnega namaza(samo očistiš) + lahko ga uporabiš tudi še po 1-3 mesecih, medtem ko Sika postane trda(1teden) in tubo lahko vržeš proč.
DTM219
Kapitan
Prispevkov: 197
Pridružen: Pe Avg 28, 2009 17:12

OdgovorNapisal/-a DTM219 » So Feb 13, 2010 21:25

žio,
ko smo že ravno pri pleksiju bi pa jaz priporočal raje LEXAN ki je neprimerljivo boljši od pleksija.dobi se ga v različnih barvnih tonih in debelinah.
lepo se ga da kriviti samo zmenit se je treba z mojstrom.(šablona)
če koga zanima sporočim naslov je pa z vipavske doline
lp
jani
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Maj 12, 2010 21:52

Ko smo se po zelo hudem morju vračali iz Benetk, so pričela puščati še ostala stranska okna, dva pa je celo odtrgalo z Sike. Ves na trnih čakam primernega vremena, da saniram okna. Odločil sem se, da kljub pomislekom dejansko izdelamo stranska okna iz kaljenega matiranega 4-6mm debelega stekla. Okna so na vsaki strani dolga 3,3m tako da bodo narejena v dveh kosih. Predvsem zaradi varnosti bom z notranje strani nalepil folijo na "svetlem delu", ki bo preprečevala razsutje stekla v primeru, da bi kakšno počilo. Zelo bom hvaležen vsakega nasveta glede izbire folije.

Kaljeno steklo je potrebno najprej odrezati na mero in označiti svetlo odprtino, vse ostalo pa je potrebno pobarvati črno točno na tak način kot je to narejeno v avtu. Ta črna barva namreč varuje pred UV lepilo, ki bo zalepilo steklo na trup plovila. Morda kdo pozna kakšne barve se uporablja za to, kajti eni pravijo, da je to pravzaprav prajmer za steklo z katerim pobarvajo cel rob.

Imam samo še pomislek koliko debelo kaljeno steklo naj izberem kajti 4mm se lepo ukrivi 6 že manj. Obstaja tudi 5mm. Morda to??

Imam še en problem in sicer zaščititi moram rob stekel. Trenutno imam iz inoxa izdelan rob višine 13mm sedaj pa bo to preveč saj bo debelina stekla in lepila skupaj cca 9-10mm. Morda obstaja kakšen inox ali PVC kotnik ali kaj podobnega, kar bi se dalo nalepiti na steklo. Ima morda kdo kakšen predlog.

Hvala za pomoč. Lep pozdrav
primusr
Admiral
Prispevkov: 933
Pridružen: To Mar 03, 2009 15:53
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a primusr » Če Maj 13, 2010 06:57

Glede folije za temnenje stekel lahko pokličeš Nikola na tel>: 041/665 001 Gregor Lorber alisa DR, Glass. je zelo dober in eden najbilšiš pri temnenju stekel: Večkrat gre tudi na AZ in Ferretije temnit stekla in so vsi zelo zadovoljni pa še 10 let garancije da.
Fiat Justitia ... Some day....
pale
Admiral
Prispevkov: 1902
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 06:34
Kraj: ˇljubljana

OdgovorNapisal/-a pale » Če Maj 13, 2010 08:35

nikola tesla po moje bi bilo bolje dati na taksno dolzino lepljena stekla.pa se v primeru da se razbije ti ostane na mestu.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Če Maj 13, 2010 10:05

Ne gre. Sem klical v Reflex in ni šans, ker bi steklo takoj počilo pa čeprav je zelo malo ukrivljeno. Lepljena stekla so možna samo za popolnoma ravne površine ali pa po kalupu ki je ekstremno drag.
matjazb

OdgovorNapisal/-a matjazb » To Maj 18, 2010 11:07

DTM219, mene zanima! Rabim vetrobransko, relativno zahtevno krivino za naredit. Prosim objavi kontakt od majstra.
skop
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe Jun 25, 2010 17:01

Re: Pleksi za okna barke;

OdgovorNapisal/-a skop » Pe Jun 25, 2010 17:15

Ja pleksi se da dobit pri DRM d.o.o. imajo ekstrudrane kot lite plošče različnih debelin in barv.
http://www.drm.si
ali
http://www.drm.si/produkti/a_reklamni_m ... _plastike/

Florian napisal/-a:Pozdravljeni!

Moral bi zamenjat vsa okna na pasari pa me zanima gdo se z tem ukvarja? Iščem dobavitelja kjer bi ugodno nabavil kvaliteten pleksi ali pa kar izrezana pleksi okna za barko.

Hvala!
skop
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe Jun 25, 2010 17:01

Re: Pleksi za okna barke;

OdgovorNapisal/-a skop » Pe Jun 25, 2010 17:17

Ja pleksi se da dobit pri DRM d.o.o. imajo ekstrudrane kot lite plošče različnih debelin in barv.
http://www.drm.si
ali
http://www.drm.si/produkti/a_reklamni_m ... _plastike/
Florian napisal/-a:Pozdravljeni!

Moral bi zamenjat vsa okna na pasari pa me zanima gdo se z tem ukvarja? Iščem dobavitelja kjer bi ugodno nabavil kvaliteten pleksi ali pa kar izrezana pleksi okna za barko.

Hvala!
Poročnik fregate
Prispevkov: 67
Pridružen: Pe Nov 09, 2007 20:36
Kraj: Piran

OdgovorNapisal/-a » Po Jun 28, 2010 18:15

Ko mi je počilo okno izbočeno na barki, mi je capo Krili doo naredil novo in v primerjavi z Pečenkom precej ceneje.
Ima jadrnico pod imenom Alga in je viden vsak vikend od Pi do Ankarana.
Pozdrav,
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3222
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Po Avg 30, 2010 11:55

Ker moram naročiti nova vhodna vratca za barko, sem kontaktiral nekaj mojstrov. Kot zahtevo sem dal, da steklo ne sme popokati zaradi UV žarkov v 3-5 letih. Eden od mojstrov mi je zagovotil, da UV ni tak problem, da pa pleksi popoka v kolikor se na barki kaj dela s poliestrom in da hlapi povzročijo kasnejše pokanje.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Avg 30, 2010 16:17

Grega295 napisal/-a:...Eden od mojstrov mi je zagovotil, da UV ni tak problem, da pa pleksi popoka v kolikor se na barki kaj dela s poliestrom in da hlapi povzročijo kasnejše pokanje.

Jaj jaj pa taki "mojstri", takšnega pleksija, ki ne popoka NI pa tudi, če ne bo nobenih hlapov v bližini. Razlika med posameznimi je le v času kdaj pride njegov čas, ko ga UV prične razgrajevati. Najprej se v vogalih kjer so napetosti večje pojavijo mikroskopske raze katere kasneje preidejo v gosto mrežo in kmalu že po letu dni, če v tak pleksi posije sonce skozi ne vidiš več.
LP NT
Rookie
Kontraadmiral
Prispevkov: 225
Pridružen: Sr Maj 12, 2010 20:47
Kraj: Ljubljanski kotliček

OdgovorNapisal/-a Rookie » To Avg 31, 2010 07:14

mš napisal/-a:Ko mi je počilo okno izbočeno na barki, mi je capo Krili doo naredil novo in v primerjavi z Pečenkom precej ceneje.
Ima jadrnico pod imenom Alga in je viden vsak vikend od Pi do Ankarana.
Pozdrav,

Tudi meni je Pečenko naredil krivljeno šipo za fishermena, dobro zaračunal, lepo naredil, ampak po 3. tednih je v vogalu šipa sama od sebe počila...
Če ne gre, vzamem večje kladivo.
Uporabniški avatar
luftar
Admiral
Prispevkov: 837
Pridružen: Pe Mar 21, 2008 16:23
Kraj: Ljubljana, Pula - Bunarina

OdgovorNapisal/-a luftar » Če Sep 02, 2010 18:50

Pred leti sem tudi sam popravljal okna na bivši jadrnici. Urezal mi jih je Lado Kočevar Krili izdelki iz pleksi stekla d.o.o. tel 017500333 gsm: 041 638 062 e-mail: krili@siol.net. Naredil mi jih je iz 8 mm delno UV zaščitenega pleksi stekla, ki ga dobiva iz Trebnjega. Pleksi stekla ni potrebno kriviti, ker se na barki pri večji temperaturi sam lepo vleže. Morajo pa imeti luknje s katerimi pritrdiš steklo dovolj "lufta" sicer steklo rado poči.

Tudi sam sem imel problem s Sikafleksom in mi je okno po dveh letih pričelo puščati. Obrnil sem se na tovarno v Srpenici, kjer mi je tehničarka svetovala naj vzamem njihovo maso MS 40, ki je dobra za lepljenje in tesnenje. Barko sem pred dvema letoma prodal, okna pa tesnijo vsaj 6 let.

Morda dajem podatke malo pozno, nekaterim pa upam, da bodo vseeno prišli prav. Lp

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov