Propeler za Suzuki

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

bieffe
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 23
Pridružen: Ne Mar 18, 2007 09:33

Propeler za Suzuki

OdgovorNapisal/-a bieffe » Ne Mar 18, 2007 09:55

Ali kdo ve kje bi dobil rezervni propeler za Suzuki 15, razen pri pooblaščenem uvozniku, ali pa ima kdo mogoče idejo, kako popraviti propeler. Originalni propeler namreč, ko udari ob oviro, se pretrga originalno vulkaniziran gumijast del med notranjim in zunanjim delom propelerja, in je potem neuporaben. Tomos ima medeninasto varovalko ki se zlomi ob naletu propelerja na oviro, in jo potem zamenjaš. Hvala.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Ne Mar 18, 2007 19:55

Pozdravljen novi član!

Kar se tiče popravila, je verjetno edina rešitev, da se del na novo vulkanizira. Poskusite povprašati pri kakšnem gumarju, ki se ukvarja s podobnim vulkaniziranjem in gumiranjem.

Jaz vem za 2 v okolici Ljubljane:
Siliko d.o.o., Koprivec
Gumarstvo Omerzu Henrik, Brezje pri Dobrovi
Slišal sem, da je en gumar tudi na Viču (Dolgi most). Če se peljete iz Ljubljane proti Brezovici po Tržaški cesti, zavijete levo na križišču pod avtocestnim nadvozom. Po cca. 200 metrih zavijete levo in takoj še enkrat levo (okoli Elektro Dekleva). To je industrijska cona, zraven je tudi Agrokor... Žal pa ne vem kako se podjetje imenuje...

Verjetno je propeler možno popraviti tudi s kakšnimi zatiči, vendar potem gumirani del ne bo več služil svojemu namenu. Priporočam vam nakup novega originalnega ali pa kakšen ponaredek...

LP, admin
simon
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: Po Dec 11, 2006 21:51

OdgovorNapisal/-a simon » To Mar 20, 2007 17:10

Ha nekaj podobnega sem že počel. Podobno se mi je propeler "obrnil" v gumijastem vmesnem delu. Jaz sem zadevo rešil dosti trapasto, vendar pa nisem imel kaj izgubiti. Gumijasti del sem poskusil zalimat z epoksidnim lepilom. To mi je tud uspelo in je nato še dve sezone služil svojemu namenu, brez da bi se spet obrnil! Čoln sem kasneje prodal in naslednje leto slučajno srečal lastnika, ki se je pohvalil, da ni imel nobenih problemov. Očitno je lepilo od hudiča :D :D :D .

lp, simon
afna
Poročnik korvete
Prispevkov: 53
Pridružen: Po Dec 11, 2006 09:46
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a afna » Sr Mar 21, 2007 17:28

To pa je bila rešitev. :D Hvala za nasvet, mogoče pride še kdaj prav!

lp
Uporabniški avatar
nemo
Admiral
Prispevkov: 600
Pridružen: To Mar 20, 2007 21:20
Kraj: SLOBALA

OdgovorNapisal/-a nemo » Če Mar 22, 2007 12:35

Moj propeler sem popravil na podoben nacin, le da sem namesto epoksidnega lepila uporabil Teroson.(za lepljenje avtomobilskih sip) Rezultat je enak kot original, le susi se bolj bolgo. Vazno je, da se povrsine dobro ocisti in razmasti.
EDINI DOBER DAN JE DAN NA MORJU!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov