Samogradnja plovila

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator, moderator2, cibro, Marchi

branevrankar
Praporščak

Re: Samogradnja plovila

OdgovorNapisal/-a branevrankar » Po Okt 14, 2019 12:55

Pozdravljeni

Imam vprašanje glede samogradnje. Dobil sem nacrte za samogradnjo lesene jadrnice, dolžine 7,24m s kabino, oblikovno se mi jadrnica dopade (mi je znanka pokazala sliko narejene), zanima pa me par zadev:

Kaksni so postopki pri samogradnji, ali lahko spremenim kaksne mere glede na načrt. Spremenil bi dolzino na 8m in da bi imel notranji motor ter visino kabinskega dela za 40cm torej iz trenutnih 1.6m na 2 m.
Ali moraš pri prijavljanju samogradnje predložit tocni načrt in ce komplicirajo, ce spremenis taksne zadeve?

Lep pozdrav
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Okt 14, 2019 16:34

Poišči raje načrt..., ki ti 100% ustreza !!!
branevrankar
Praporščak

OdgovorNapisal/-a branevrankar » Po Okt 14, 2019 17:18

Torej je ali ni dovoljeno?
Ali pa če bi vsaj kabino lahko dvignil? Dolžina mi ni tako zelo pomembna, z izvenkrmnim motorjem bi se tudi lahko zadovoljil.

Drugega načrta nebi nabavljal, sploh pa mi je bila jadrnica na fotografiji zelo všeč..
Uporabniški avatar
j.k.
Kapitan fregate

OdgovorNapisal/-a j.k. » Po Okt 14, 2019 17:30

branevrankar napisal/-a:Pozdravljeni

Imam vprašanje glede samogradnje. Dobil sem nacrte za samogradnjo lesene jadrnice, dolžine 7,24m s kabino, oblikovno se mi jadrnica dopade (mi je znanka pokazala sliko narejene), zanima pa me par zadev:

Kaksni so postopki pri samogradnji, ali lahko spremenim kaksne mere glede na načrt. Spremenil bi dolzino na 8m in da bi imel notranji motor ter visino kabinskega dela za 40cm torej iz trenutnih 1.6m na 2 m.
Ali moraš pri prijavljanju samogradnje predložit tocni načrt in ce komplicirajo, ce spremenis taksne zadeve?

Lep pozdrav

Nisem ravno pravi naslov, ampak pri samogradnji, moraš projekt prijaviti. Pri prijavi ti dodelijo "nadzornega" in nato z njim urejaš morebitne spremembe glede na načrt.
Tako je bilo meni razloženo...
Konec koncev, morje, vendarle, odkrije vsako napako!
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Ne Okt 20, 2019 10:58

kocka
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Ne Okt 20, 2019 15:46

S tem zakonom so po moje šćitili domače proizvajalce plovil, da ne bi kdo sam delal in jim delal konkurenco. Kak ostanek iz Yugo zakonodaje.
branevrankar
Praporščak

OdgovorNapisal/-a branevrankar » Ne Okt 20, 2019 21:22

Sem kontaktiral germanischen lloyd in so mi svetovali (korekten mozakar), da naj dam
a. Predelat nacrt kaksnemu mojstru ozr firmi ki se s tem ukvarja
b. Dobim nacrt ki ustreza mojim zeljam.

Verjetno se bom odlocil za opcijo b.
Enostavneje in ceneje.

Vem da je bolj ekonomicno nabavit jadrnico in jo obnoviti, vendar me mika sama gradnja kot hobi, je pa to pra tako ocetova dolgoletna zelja, in ker bo hmalu v penziji, bo on imel casa na pretek.
Verjetno bom pa v vmesnem casu res kupil eno rabljeno, da se navadim na samo plovbo.
Uporabniški avatar
evovii
Admiral

OdgovorNapisal/-a evovii » Po Okt 21, 2019 07:29

Če se boš odločil za izdelavo bi morda predlagal, da kupiš eno rabljeno, katero bi lahko kasneje razstavil in uporabil dele za gradnjo nove (winči, jambor, itd). S tem bi lahko prišparal precej $$$. Razen če ti hodi viška potem pa seveda vse novo :) :)
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
igorb
Admiral

OdgovorNapisal/-a igorb » Po Okt 21, 2019 07:45

ce bos lepo delal z barko in bos dober sosed na pomolu ti prodam jaz mojo,dam jo poceni,ker se mi je nekako prirasla k srcu,ok tudi prvo sem prodal oz podaril na enak nacin,malo bos moral kaj posraufat ma ni vec kot 2 dni dela,nekako se mi jo ne da prodajat,in poslusat razne znanstvenike ki vse znajo in vse vedo.
branevrankar
Praporščak

OdgovorNapisal/-a branevrankar » Po Okt 21, 2019 10:04

Imas kaksno sliko , dimenzije in okvirno ceno? Lahko na zs

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot], KOMA in 2 gosta