wc na barki

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator, moderator2, cibro, Marchi

Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: wc na barki

OdgovorNapisal/-a admin » Po Sep 30, 2019 09:15

Ja s temi fekalijami zagotovo ni najboljše za naravo, da jih spuščamo v morje, vseeno pa sem mnenja, da kakci iz ene barke velikosti do 12 metrov na kateri so 2 do 4 osebe ne bo ravno onesnažila Jadrana...
Tudi jaz nisem nek strokovnjak za biologijo, biokemijo in podobno, je pa tukaj zagotovo govora o dušikovem krogu, se pravi amonijak (NH3 in NH4 - je strupen za organizme že v majhnih količinah, to je tudi tisti neznosen smrad), potem se zadeva preko bakterij pretvori v nitrit (NO2 - ta je precej manj strupen in ne smrdi več), pa potem v nitrat (NO3 - ta je povsem nestrupen do koncentracije nekje 25-30 mg/l). Nitrat je na koncu tudi ena od glavnih hranilnih snovi za vse rastline v naravi in ga narava potrebuje... Krog je tako sklenjen.
Je pa natančno res to, kar je napisal Heron, vendar kot rečeno, ne moremo vplivati na to, ker izpuščanje fekalij v marini zagotovo ni prava pot. Na odprtem morju je par litrov fekalij zelo verjetno popolnoma zanemarljivo, sploh če pomisliš da je na veliko lokacij ob hrvaški obali kanalizacija še vedno samo cev od hiš v morje...

Glede slik WC-ja, ki ste jih prilepili... Ja to je edidi dober WC za na barko, da ga uporabljaš kot doma. Vse druge kao "fancy" izvedbe so šle iz mojih bark takoj v arhiviranje. :D
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin

Re: wc na barki

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Sep 30, 2019 20:32

O WCju na barki smo govorili že tukaj...

Slika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost