Vandalizem, oziroma pozdrav iz Pašmana ...

Člani foruma sporočamo, čestitamo...

Moderatorji: moderator2, moderator

Poletni veter
Kapitan
Prispevkov: 167
Pridružen: So Okt 08, 2011 17:29
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Poletni veter » To Jul 31, 2012 22:23

no, kar sem jaz hotel povedta je samo to : hrvato so vse bolj neprijazni do slovencev in za tem trdno stojim...to se je pricelo pred par leti, zdaj se pa stopnuje iz leta v leto...pa to nima veze s slovenci pijanci pa bedaki itd...vem o čem govorim, ker sem na hrvaškem na leto vsaj 4 tedne na dopustu pa še ene 2 tedna vsega skupaj poslovno...
Se mi pa zdi, da ne samo do slovencev, ampak tudi o drugih gostov : verjetno so tolk razočarani sami nad sabo in svojim življenjem da jim je vse dol padl...
no ja, bo že, sam da je morje adriatsko lepo...
metodp
Višji vodnik
Prispevkov: 16
Pridružen: Če Maj 17, 2012 09:45

OdgovorNapisal/-a metodp » Če Avg 02, 2012 22:55

Sicer sem dogodke opisal v temi od kocke...zato tukaj ne bom se enkrat smetil.

Vsako leto tukaj v Kraju pokradejo kaksen bencin ali zmaknejo kaj taksnega kar ni dobro pricvrsceno...cesa taksnega do zdaj niso poceli.

Sam osebno zamere do Hrvatov ne cutim, ker "ima svakojakih idiotov" tako pri nas kot pri njih...bolj me jezi dejstvo, da je vse skupaj bilo storjeno na nacionalisticni ravni in bi coln bil nedotaknjen, ce bi imel recimo Hr ali pa Nemsko zastavo...

No ja- zdaj veselo brzim z gumico gor in dol. jutr zjutraj gremo v Kukljico na kavo. Imam se kar nekaj casa, da najdem kaksen lusten zalivcek za kopanje in potapljanje....sprejemam predloge. :)
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Pe Avg 03, 2012 09:00

Kako ste prišli do utemeljitve da je na nacio ravni
LP
joeloe
Kontraadmiral
Prispevkov: 270
Pridružen: Pe Jan 18, 2008 20:46

OdgovorNapisal/-a joeloe » Pe Avg 03, 2012 09:39

Savo1953 napisal/-a:Lepo bi bilo poznati razlog... Pred leti so domačini v okolici Pule takole reagirali, če je kdo pretirano blizu glisiral...Pogosto so bile žrtev manšete na Z pogonih..
Zadnja leta pa v naši okolici slišim bolj za kakšno tatvino kot vandalizem..
Skoraj dvomim, da je razlog politika, ni je pa za izključit... Vendar mislim, da bi v tem primeru bila še kakšna SLO registracija žrtev...
Upam, da bo naš član Metod zadevo uspešno saniral in vseeno imel lep dopust..


No, tole z glisiranjem pa drži. Letos sem večkrat imel priložnost opazovati gumenjak s SLO registracijo (Pašman /Nevidjane), ki je glisiral manj kot 50m od obale. Ob eni priložnosti sem moral nanj opozoriti svoje otroke, ki so plavali kakih 40 do 50m od mandarčka...
Tega sem opazil prav zato, ker je poln glisiral res zalo blizu, sicer je bilo takih, ki so glisirali mimo le malenkost dlje stran, precej in raznoraznih registracij.
Sve će to narod da pozlati!
metodp
Višji vodnik
Prispevkov: 16
Pridružen: Če Maj 17, 2012 09:45

OdgovorNapisal/-a metodp » Pe Avg 03, 2012 11:17

Kako sem prisel do ugotovitve, da je ozadje nacionalisticno? Ob vseh registracijah, ki so bile parkirane takrat tam so skodo naredili samo meni in prijatelju s SLO registrsko....verjetno samo nakljucje a ne?
Ne mi govort, da taksno ozadje ni mozno, ker se je to ze dogajalo sirom Lipe nase in se verjetno se bo...pa da me ne bos razumel narobe- nacionalisticne idiote najdes povsod- tudi pri nas.
Jaz govorim samo o tem, da je zastava v mojem primeru igrala vlogo in s tem ne mislim zacet krizarske vojne proti Hrvatom. Samo dejstva navajam.
joeloe
Kontraadmiral
Prispevkov: 270
Pridružen: Pe Jan 18, 2008 20:46

OdgovorNapisal/-a joeloe » Pe Avg 03, 2012 11:24

metodp napisal/-a:Kako sem prisel do ugotovitve, da je ozadje nacionalisticno? Ob vseh registracijah, ki so bile parkirane takrat tam so skodo naredili samo meni in prijatelju s SLO registrsko....verjetno samo nakljucje a ne?
Ne mi govort, da taksno ozadje ni mozno, ker se je to ze dogajalo sirom Lipe nase in se verjetno se bo...pa da me ne bos razumel narobe- nacionalisticne idiote najdes povsod- tudi pri nas.
Jaz govorim samo o tem, da je zastava v mojem primeru igrala vlogo in s tem ne mislim zacet krizarske vojne proti Hrvatom. Samo dejstva navajam.


Vandalizem, iz nacionalističnih vzgibov ali iz drugih vzgibov, je psihična tolažba primitivcev, s katero si potešijo jezo, ki v resnici izvira iz občutka njihove lastne nemoči.
Žal je tako...

Moja pripomba z glisiranjem nima nobene povezave z "na nacionalni osnovi".
Bil sem le žalosten zaradi, recimo temu neumne objestnosti rojaka.
Otrokom sem mahal in kričal, naj pazijo na gumenjaka, a ta ni svojega kursa 40-50m od obale prav nič spremenil. Umaknili so se otroci in ne glisirajoči gumenjak.
Sve će to narod da pozlati!
Poletni veter
Kapitan
Prispevkov: 167
Pridružen: So Okt 08, 2011 17:29
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Poletni veter » Pe Avg 03, 2012 11:45

ja, res veliko čolnov in skuterjev glisira čisto blizu obale....ali pa dajo v mirnem zalivu bajboat dol z jadrnice pol pa po zalivu glisirajo kar se da....takim bi tufdi jaz ćolne razrezall...zadnjic sem bil na kaprijah pa je velik gliser ca. 12 metrov glisiral ćez celi zaliv mimo vseh sidranih bark na zadnjo bojo...neverjetno...
metodp
Višji vodnik
Prispevkov: 16
Pridružen: Če Maj 17, 2012 09:45

OdgovorNapisal/-a metodp » Pe Avg 03, 2012 15:32

Moj komentar se je nanasal na Cibrovo izjavo od kod vem, da je bila zadeva nacionalisticno naravnana.

Kar se tice glisiranja blizu obale se strinjam z vami in tukaj neumnost ne pozna drzavnih meja.

Danes en Nemc v Biogradu 30m od obale pri izhodu iz marine jaz s prednostjo peljem proTi crpalki in on nonsalantno ne spremeni kurza, sam gasa do podna in zglisira z 12m colnom ter naredi take valove, da nas vse premetava, vkljucno s tistimi, ki so ravno pristajali na crpalki...ko mu pomaham in ga s skomigom ramen povprasam po njegovi pameti, me samo gleda kot tele nova vrata...dokaz da cloveska neumnost ne pozna meja kakor tudi ne premosorazmeren ego z velikostjo plovila ( velikost njegovega pimpeka je na njegovo zalost obratnosorazmerna) :)
Uporabniški avatar
Savo1953
Admiral
Prispevkov: 956
Pridružen: Če Jan 22, 2009 13:32
Kraj: Škofljica - Kvarner (Duga uvala)

OdgovorNapisal/-a Savo1953 » So Avg 04, 2012 11:00

Ja je to nacionalizem..
Včeraj je policija v Dugi uvali kaznovala plovilo z nemško registracijo in SLO posadko... (glisiranje blizu in možno še kaj...) Uporabnik plovila priveže svoje plovilo na bojo in potem na pomolu ves živčen pokadi cigareto...
Njegovo maščevanje (skiperja ali lastnika) zvečer hrabro odveže čoln in glisira po zalivu (na polno)... Mislim, da smo spet nabrali pike :(

Za razliko, grem zjutraj ob 6.30 v Krnički porat, ko se vračajo ribiči iz nočnega lova in je moč dobiti svežo in kvalitetno ribo... Pomešam se med domačine in na pomolu se razvije debata o slovencu (Marko mu je ime) in vsi so soglasni - "stvarno je dobar čovjek"....

Moje mnenje je, da si oceno pišemo sami, res pa je nekaj posameznikov, katerih ocene moramo ignorirat, ampak takšne najdemo vsepovsod, ne samo na hrvaškem... Jaz sem z domačini nadvse zadovoljen, manj pa z osebjem, ki si pride (v sezoni) služit kruh in so iz celine jezni na vse, zaradi situacije (služba, standard, zaslužek, itd...) V našem naselju je tudi Hostel **, kamor hodijo mladi nemci (povprečje po oceni 16 - 17 let) ti pa so res totalno nekulturni in nimajo odnosa do ljudi naselja in nepremičnin...Vsa plovila v zalivu na katerih niso lastniki jim služijo kot aqua park... To sem napisal zato, ker so domačini za njih prave perle...
Kdor hoče, najde pot, kdor noče, najde izgovor.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov