Marina Hramina na Murterju in hrvaski izrodki na Murterju

Člani foruma sporočamo, čestitamo...

Moderatorji: moderator2, moderator

Vihar
Kapitan korvete
Prispevkov: 97
Pridružen: Pe Avg 17, 2012 14:46
Kraj: Trzin

OdgovorNapisal/-a Vihar » Po Avg 20, 2012 13:50

aljaz554 napisal/-a:ja mi smo pa skoz na murterju ze 12 let pa mamo samo dobre izkusnje v jezerih dobis porcijo giric in pomfrija za 25 kun pa tok da en ne more pojest letos ima prvo let coln bolj majhen vendar nikjer nic ne tezijo ko sem se s prijatli na coln smo sli tankat gumico smo bli na murterju na pumpi lepo postrezeni nihce se ni urinil tankali smo 400l pa je bilo vse okej tam o kaksnih gorilah niti ne sanjajo ce se urines pride ven en 2,2m visok tip pa nabit se ka ustrasis in se kar v vrsto postavis lepo nazaj tako da o slabi postrezbi ne moremo govorit

Jezera so nekaj posebnega. Turizem jih zaobide, drena tudi v višku sezone ni (tam so samo navtični gostje z manj denarja in game fishing ribiči). Zunaj se ugodno je, predvsem na račun tega, da game ribiči ulov prodajo domačim gostilnam.
Meni so kot kraj všeč, sem bil tam trikrat v Anni v jadralni šoli.
Uporabniški avatar
bojan11
Admiral
Prispevkov: 665
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 21:24
Kraj: Trebnje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bojan11 » Po Avg 20, 2012 15:13

Jaz tudi o Jezerih nimam slabega mnenja, gostilne so OK, cene sprejemljive, postrežba in prijaznost tudi... Edino kar me je letos presenetilo je bilo to da ko sem vplul v Jezera mi mornar reče da ima vse polno, razen če želim pod dizalico in da je cena polovična. Meni je to ustrezalo, samo zjutraj na recepciji sem bil pa presenečen... Polna cena in sicer za 10,9 m barke 65 Evričev... Nekaj sem še se poskušal pregovarjat, potem sem pa odnehal, pa vžal motorje, da me ne bi burja ujela...
Uporabniški avatar
frikmusic
Admiral
Prispevkov: 653
Pridružen: Po Dec 14, 2009 15:53
Kraj: Ljubljana-Volme Kamenjak
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a frikmusic » Po Avg 20, 2012 18:18

brane40 napisal/-a:
kr en napisal/-a:Meni njihova formula (45 = 365) ni všeč. Da si morajo v 45 dneh nagrabiti za celo leto. To se pozna v Istri, kjer lepo delajo celo leto in so cene temu primerne.

Se strinjam Kr en... letos smo najbolje jedli v Puli (Pješčana uvala, konoba Lanterna) in to za precej manj denarja, kot na otokih.


Preverjeno dobro in normalne cene.

Frik
Frajtonerca je prava stvar...
Uporabniški avatar
frikmusic
Admiral
Prispevkov: 653
Pridružen: Po Dec 14, 2009 15:53
Kraj: Ljubljana-Volme Kamenjak
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a frikmusic » Po Avg 20, 2012 18:21

brane40 napisal/-a:
kr en napisal/-a:Meni njihova formula (45 = 365) ni všeč. Da si morajo v 45 dneh nagrabiti za celo leto. To se pozna v Istri, kjer lepo delajo celo leto in so cene temu primerne.

Se strinjam Kr en... letos smo najbolje jedli v Puli (Pješčana uvala, konoba Lanterna) in to za precej manj denarja, kot na otokih.


Preverjeno dobro in normalne cene.

Frik
Frajtonerca je prava stvar...
Uporabniški avatar
frikmusic
Admiral
Prispevkov: 653
Pridružen: Po Dec 14, 2009 15:53
Kraj: Ljubljana-Volme Kamenjak
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a frikmusic » Po Avg 20, 2012 18:21

brane40 napisal/-a:
kr en napisal/-a:Meni njihova formula (45 = 365) ni všeč. Da si morajo v 45 dneh nagrabiti za celo leto. To se pozna v Istri, kjer lepo delajo celo leto in so cene temu primerne.

Se strinjam Kr en... letos smo najbolje jedli v Puli (Pješčana uvala, konoba Lanterna) in to za precej manj denarja, kot na otokih.


Preverjeno dobro in normalne cene.

Frik
Frajtonerca je prava stvar...
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Po Avg 20, 2012 18:49

frikmusic napisal/-a:
brane40 napisal/-a:
kr en napisal/-a:Meni njihova formula (45 = 365) ni všeč. Da si morajo v 45 dneh nagrabiti za celo leto. To se pozna v Istri, kjer lepo delajo celo leto in so cene temu primerne.

Se strinjam Kr en... letos smo najbolje jedli v Puli (Pješčana uvala, konoba Lanterna) in to za precej manj denarja, kot na otokih.


Preverjeno dobro in normalne cene.

Frik


Uredu je, ni treba 3x napisat, smo zastopili :twisted:
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
primusr
Admiral
Prispevkov: 933
Pridružen: To Mar 03, 2009 15:53
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a primusr » Po Avg 20, 2012 19:50

Tex napisal/-a:
frikmusic napisal/-a:
brane40 napisal/-a:
kr en napisal/-a:Meni njihova formula (45 = 365) ni všeč. Da si morajo v 45 dneh nagrabiti za celo leto. To se pozna v Istri, kjer lepo delajo celo leto in so cene temu primerne.

Se strinjam Kr en... letos smo najbolje jedli v Puli (Pješčana uvala, konoba Lanterna) in to za precej manj denarja, kot na otokih.


Preverjeno dobro in normalne cene.

Frik


Uredu je, ni treba 3x napisat, smo zastopili :twisted:


Če se je pa enter tipka zataknila.💪
Fiat Justitia ... Some day....
Uporabniški avatar
gabr
Kontraadmiral
Prispevkov: 317
Pridružen: Sr Feb 18, 2009 18:20

OdgovorNapisal/-a gabr » To Avg 21, 2012 18:27

Le zakaj so Murterani lastniki Kornatov.
To so dalmatinski židje..ha ha...
Nikoli do zdaj nisem imel slabe izkušnje v nobeni marini na Murterju, ravno tako ne v mestu. Če pogledam Božavo 350KN in Hramino 470. Le v čem je razlika?
Hramina in Betina imata tranzite najbolj oddaljene od sanitarij in recepcije. Pač bolj poskrbijo za letne veze. So pa marine nasplošno drage, tako pač je in se ve vnaprej. Hrana je res nekje pretirano draga, toda tudi v naši prekrasni Sloveniji plačujemo "bučke"



Je pa hudič če greš na barko poln hude volje......
Uporabniški avatar
a-lex
Admiral
Prispevkov: 1066
Pridružen: Ne Feb 08, 2009 22:47
Kraj: Piran-Ljubljana

OdgovorNapisal/-a a-lex » So Sep 01, 2012 17:58

Letos sem bil prvič v Betini pa ni bilo nič takega, da bi me spravilo v slabo voljo. Je pa res, da bodo tudi hrčki dobili del recesije preko nas in italijanov v obliki manjšega obiska. Tudi njih čaka par suhih let in če ne bodo vložili truda in nasmeha v višjo kvaliteto za tak denar jih čaka zakol.
Jadranje je zakon....
stanec
Kapitan
Prispevkov: 166
Pridružen: Ne Nov 21, 2010 17:29
Kraj: Ljubljana

Re: Marina Hramina na Murterju in hrvaski izrodki na Murterj

OdgovorNapisal/-a stanec » So Sep 01, 2012 21:28

[quote="al"][quote="Poletni veter"]Pozdravljeni,
Torej, to marino vam definitivno odsvetujem...

Moje izkušnje na Hrvaškem z barko so samo pozitivne in sem res veliko na morju a ob tem, da upoštevam:
1.) ne hodim v marine
2.) tankat itak ne rabim na dopustu (diesla)
3.) ne hodim na boje
4.) jem samo v "preverjenih" gostilnah, kar pa jih lahko naštejem na prste ene roke
5.) izogibam se "večjih" turističnih krajev
Rekel bi samo to, da mogoče što južnije to tužnije ne drži najbolj, ker če vzamem samo Hrvaško se mi zdi, da je ravno južnije najboljše.

Grčija ni rešitev.Samo cena ni vse razen, če koristiš barko samo dvakrat na leto.Res je, da so tudi gostoljubni,ampak to je za nas daleč.Jaz sem to prevozil letos do Korinta in nazaj v dveh mesecih.
Po mojih izkušnjah so za nas severne navtike primerne navedene točke in zadovoljstvo zanesljivo samo pride.
Točka štiri,pa bo kmalu popolnoma odpadla,saj nihče sploh ne bo hotel več v njihove lokale,če bo šlo tako naprej, razen na pico in pivo.
Je pa treba biti tudi sam malo iznajdljiv.
z vetrom v laseh
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

OdgovorNapisal/-a hrošč » To Sep 04, 2012 19:55

Ne bom odpiral nove teme, je pa drug del naslova kar primeren.

Danes plujemo od Brbinja na Dugem proti Vodenjaku na Ižu. Smo kake pol milje pred Velim Ižom, ko opazimo da se približuje nevihta. Super, lih nam bo ratalo do marine v Ižu, se tam vežemo za pol ure da mine in pičimo naprej.
Priletimo v Iž, marinero maha nekam zadaj, mu rečemo če lahko samo za pol ure, da mine nevihta, tukaj na bok ali pa tam kjer je več prostora. Stari reče, ne to pa ne, lahko samo za cel dan oz. noč, za pol ure pa ne. Ja kako ne, samo skril bi se pred nevihto. Ja, ne, pejte tja na rivo (za naso barko ni bilo globine) ali pa na sidro, kaj ko pride 10 bark ki bi nočile, vi pa tukaj za pol ure. Mest pa vsaj 15 in prislo je se mogoce par bark notri. Ja hvala lepa, ze zacelo pihat.
Smo se potem vseeno vezali, smo rekli pac da bomo placali, bolje to kot v nevihtnem pišu v malem in plitkem Ižu. Se v dezju pride do nas, dokumente. Se mi je uspelo zmeniti, da picimo res zdej ko je mimo, če kdo pride se bomo že odvezali in mu dali mesto (s tem da je še 10 mest prostih).
Tako da plačali nismo nič, je pa izkušnja zelo neprijetna in neprijazna..ok na lep dan za brezveze, ampak v neprijetnih razmerah..naj se gonjo nekam, naj se jim te koncesije in boje in marine zaletije v riti.

(sem moral dati to iz sebe)
Uporabniški avatar
a-lex
Admiral
Prispevkov: 1066
Pridružen: Ne Feb 08, 2009 22:47
Kraj: Piran-Ljubljana

OdgovorNapisal/-a a-lex » To Sep 04, 2012 20:11

Če se barka zateče v luko pred nevihto je ne smejo za časa nevihte kasirati, pravilo! Je pa marina v Ižu privat in jim gre samo za denar. cene imajo pa kot, da si v Los Angelesu. Mene bodo videli samo še na sidru. Hrčki.
Jadranje je zakon....
Uporabniški avatar
a-lex
Admiral
Prispevkov: 1066
Pridružen: Ne Feb 08, 2009 22:47
Kraj: Piran-Ljubljana

OdgovorNapisal/-a a-lex » To Sep 04, 2012 20:11

Če se barka zateče v luko pred nevihto je ne smejo za časa nevihte kasirati, pravilo! Je pa marina v Ižu privat in jim gre samo za denar. cene imajo pa kot, da si v Los Angelesu. Mene bodo videli samo še na sidru. Hrčki.
Jadranje je zakon....
al

OdgovorNapisal/-a al » To Sep 04, 2012 21:25

Mislim, da smo letos v kar nekaj temah popljuvali CRO... Mogoče bi bilo dobro združit vse to v eno temo in tam nadaljujemo.
Moderator?
lev11
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 49
Pridružen: To Sep 18, 2012 19:28
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a lev11 » Sr Sep 26, 2012 14:53

za odnos do Slovencev je prav gotovo kriva politika
- ko so bili v vojni smo jim skoraj samo mi nosili denar - pa so še vedno trdili da nas je malo
- takrat domačini so imeli dober odnos - ponekod se je pojavila celo Slovenščina ( jedilni listi,reklame,..)
- turistična politika pa je hitela izdajat raznorazne reklame in ostalo brez Slovenščine - nakladat kako mi prinesemo malo denarja -
- zavedali so se da bodo prihajali tisti . ki imajo vikende, prikolice,apartmaje še vedno v državo kock
- po dolgih letih sem bil letos v kampu Malinska - 50% Slovenci - pa ni niti enega slovenskega napisa - kaj šele da bi kdo se v recepciji potrudil in spregovoril Slovensko
- no krivi pa smo sami - če bi se naredili vsi neumne in namenoma nerazumeli kaj govorijo - bi se situacija v enem letu spremenila - NE- še več naši se hitijo lomit v nekem jugo jeziku , ki ni ne Srbščina , ne Hrvaščina - samo da izdajo svojo Državo -
Pa da ne bo kdo mislil da imam kaj proti drugim narodom - samo svojega pa spoštujem in prav vsi na jugu vedo kaj jim povem v Slovenščini - ko pa vidijo eure pa se še trudijo govorit

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov