Dober dan

Člani foruma sporočamo, čestitamo...

Moderatorji: moderator2, moderator

Zapp0
Desetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Avg 05, 2012 10:18

Dober dan

OdgovorNapisal/-a Zapp0 » Ne Avg 05, 2012 20:59

marcus napisal/-a:Zapp0 za novo pridružene Morjeplovce je primerno, da se v razdelku "Sporočila članov" v novi temi malo predstaviš in kaj te veže z navtiko, ne pa da kar uletiš z jasnega in nam razdeliš domače naloge :!: :?: :D

LP in mirno morje :lol:


Ker precej dopustujem na morju, poležavanje po plažah pa mi ni neki užitek, sem letos v poreču naredil hrvaško b licenco.

O navtiki vem bolj kot ne nič - razen teorije in nekaj surferskih izkušenj iz preteklosti. Tako ne vem niti, kaj mi je od morjeplovstva všeč in kaj ne. Danes sem naprimer prvič vozil jet ski: všeč, a polna kapa adrenalina.

Zaenkrat bi se rad "lagano sportski" podal do Brijonov in kamenjaka z družino, pa ne ravno z nečem, kar ima tomos 4, ali kar je namenjeno predvsem dirkanju po vodi (torej nek hitri gumenjak).

Če je še kdo moje vprašanje razmel kot domačo nalogo - brez zamere .pač iščem po netu kje in kaj najeti, pa sem naletel na tale forum....

lp
J
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » Ne Avg 05, 2012 21:08

Zappo pozdravljen.

No upam, da najdeš neko barkačo za luljanje po Istri, kamanjak se splača pogledat tudi iz morske strani, vsekakor pa tudi Brione.
Ampak tam pa pazi, ker je nacionalni park, in med otočki ne smeš pluti, kaj šele sidrati, bo takoj oblast pri tebi z eno veliko položnico.
Vsekakor se pa splača privezati v luki Veli Brion, ampak te opozorim, da bo znalo biti precej drago :(

Skratka obilo morskih užitko, pa pripluj še kaj do Červarja na kako hladno pivce :D
Zapp0
Desetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Avg 05, 2012 10:18

OdgovorNapisal/-a Zapp0 » Ne Avg 05, 2012 21:24

Mitja P napisal/-a:Zappo pozdravljen.

No upam, da najdeš neko barkačo za luljanje po Istri, kamanjak se splača pogledat tudi iz morske strani, vsekakor pa tudi Brione.
Ampak tam pa pazi, ker je nacionalni park, in med otočki ne smeš pluti, kaj šele sidrati, bo takoj oblast pri tebi z eno veliko položnico.
Vsekakor se pa splača privezati v luki Veli Brion, ampak te opozorim, da bo znalo biti precej drago :(

Skratka obilo morskih užitko, pa pripluj še kaj do Červarja na kako hladno pivce :D


Hvala za opozorilo. Kot vidim na karti, je zapro zahodno območje. Mali Brijun, vzhodni del velikega, sv. Jerolm (Stenjak) pa so ok.

Ko smo že pri lukah:
- koliko cca bi to znalo koštati na Brijonih
- kakšen je pravzaprav postopek... A pride nekdo k tebi in ti pač zaračuna, al kako to gre :oops:
- kaj pa manjše luke / pomoli v kakšnih vaseh, ki nimajo lučke uprave?

Priporočam se tudi za kakšne druge ideje za izlete v zahodni Istri.

Lp
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » Ne Avg 05, 2012 22:41

Na Brijone vpluješ v luko, ti lepo prijazno pomagajo pri privezovanju, vez za 24 ur te pride sedaj v sezoni 1500 gozdnih živali, v to ceno pa imaš vključeno vse kar se nahaj na otoku, se pravi si lahko ogledaš celoten otok ali pa se samo kopaš.

Vsekakor pa ti odsvetujem plovbo med otočki ali pa sidranje pri kakšnem otočku. V tem primeru pa so takoj pri tebi žandarji in te konkretno štrafajo, če se ne motim kot mi je prišlo na uho ko je na Brionih razlagal mornar zna biti okrog 5000 kun.

Lp
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Ne Avg 05, 2012 23:32

Brionov se izogni v velikem loku!

Za prvic je dosti ostalih destinacij iz Poreca do Kamenjaka. Mogoce vhod v Limski kanal do spilje. Naprej je tudi prepovedano!
Pa Crveni otok (Sv. Andrija) je tudi vreden obiska, ce ti je vsec nobel okolica. Okoli Kamenjaka je pa itak vsepovsod lepo. Le korajzno in na pot.
Prej pa le preveri vreme, da se ne bi prva odisejada koncala klavrno!

Veliko uzitkov!
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Zapp0
Desetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Avg 05, 2012 10:18

OdgovorNapisal/-a Zapp0 » Po Avg 06, 2012 08:16

Uh, hvala za tele informacije... Brijoni bodo definitivno malo počakali :?

Vidim tudi, da bo treba v nakup karte / peljara. Vse kar trenutno imam, je iSailor z mapo Jadrana in limski kanal tam ni označen kot prepovedan.
marolt55
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 77
Pridružen: Ne Jul 24, 2011 23:05

OdgovorNapisal/-a marolt55 » Po Avg 06, 2012 08:52

Saj limski kanal ni prepovedan, je pa omejen, kako daleč vanj lahko zapluješ.
Uporabniški avatar
marcus
Admiral
Prispevkov: 1434
Pridružen: Če Okt 23, 2008 13:42

OdgovorNapisal/-a marcus » To Avg 07, 2012 08:25

Zapp0 dobrodošel na forumu in še kaj se javi :lol:
LP
no rain, no rainbow

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov