Vprašanje in predlog za admina.

Člani foruma sporočamo, čestitamo...

Moderatorji: moderator2, moderator

atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Če Jun 26, 2008 16:02

Mislil si bom enako kot prej. Kot sem napisal, v ekstremnih primerih, kot pri Nuvolariju in "15 nezadovoljnih", sem takoj za. Sedaj pa mi povej ti kaj misliš na to. Kako priti do 15-ih. A na takšen način;sem bil pri unem, pa je za en drek, pravi prvi. Drugi mogoče podobno. Tretji , je slišal , da .... . Četrti na podlagi izjav pred njim , je že ziher, da je ta in ta zanič. Pri sedmem ali osmem , se najdejo kandidati, kateri tega mojstra sploh ne poznajo, hočejo pa nekaj pripisat(da ne bodo osamljeni jezdeci) in še kako sočno(izmišljeno) dodajo. Kredibilnost izjav je pod vprašanjem .
Če že, bi lahko izgledalo tako. A, vpraša na forumu, a je ta v redu , ker imam probleme z motorjem.Ima namen dat popravljat B-ju, C pa mu na ZS odgovori , ja oz. ne.
Forum , od reklam za mehanike nima nič. Od slabe reklame pa lahko nasanka vsak, kateri bo (vede ali ne vede ), peljal na popravilo mojstru, katerega smo na forumu kritizirali. Oni bo videl zastavico Morjeplovca, kapo?, nalepko? in kaj misliš , kakšno bo popravilo in račun.
Kaj se bomo morali Morjeplovci, zaradi sigurnosti skrivat ali celo zatajit članstvo na forumu, zaradi morebitnega maščevanja mojstra, katerega je ta petnajstorica kritizirala?.
Uporabniški avatar
racman
Admiral
Prispevkov: 692
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 15:25

OdgovorNapisal/-a racman » Če Jun 26, 2008 16:15

forumi so v prvi vrsti namenjeni izmenjavanju informacij.

ce je nekdo "dober" v svojem poslu bo vesel vsake besede na forumu ce je nekdo slab ali je imel samo slab dan pa je tudi prav da se izve in se bo verjetno zamislil in popravil - kritiko je potrebno vedno sprejeti ne pa se skrivati ali kaj podobnega...

sem pa preprican da je nivo tega foruma taksen da bi bile same pohvale tako da...je tako ali tako boljse ce kdo potrebuje info kje popraviti motor, kje zamenjati tesnilo, kje kupiti ... naj vprasa kot je ze sedaj v navadi in dobi par hitrih odgovorov...ze sedaj je rubrika kjer brez problema kogarkoli pohvalis ali grajas...

pa se nisem opazil da bi kdo sam od sebe nekoga hvalil? pac navada slovencev da raje grajamo kot hvalimo :D
Uporabniški avatar
PACEK
Kontraadmiral
Prispevkov: 337
Pridružen: Po Jun 09, 2008 09:00

OdgovorNapisal/-a PACEK » Če Jun 26, 2008 16:29

Eno je slab dan denimo trgovcev ali serviserjev, vsem se zgodi, drugo je aroganca lastnikov, tretje pa je nevednost kupca, ozeroma stranke.
Obstajajo "majstri" ki ti mastno zaračunajo delo, storitev ali artikel, naredijo pa za to bore malo ali nič.
Večina članov se ne spoznamo na motorje veliko več, kod to, da morajo imeti priklopljeno gorivo, pa morda svečko zamenjati. Nek prodajalec uslug lahko mirno reče, da je zamenjal pol elektronike, pa je dejansko samo kake kable zamenjal in na take "tiče" lahko na forumu opozori tak, ki se denimo na mehaniko malo bolje spozna, da si pri plačilu bolj pozoren, ozeroma z seboj kasneje vzameš kakega mehanika, ki ve, kako izgleda nov del v motorju, kako pa v bencinu prečiščen del in lepo spoliran.
Sodelavec je imel primer pri avtu, ko je peljal avto k mehaniku, da mu zamenja končnike, Materjal in delo je plačal, ko je čez mesec in pol prišel na tehničnega, so ga napotili menjat končnike.
Ko je povedal, da jih je menjal pred mesecem in pol, se je mehanik na tehničnem smejal in dejal, da so končniki stari prav toliko kod njegov avto, torej 6 let.
To ni ne aroganca, ne preseravanje, ampak po domače nategovanje. To je primer za avto, kjer se večina še kolikor toliko spozna na vsakdanje stvari, čoln pa je zadeva, kjer se da zaračunati neznano še precej bolj.

Moj predlog ni bil podan v toliko, da bi na križ pribijali nesposobne ljudi, ampak, da bi članom foruma pokazali pot, do sposobnih in zagnanih prodajalcev in serviserjev.

LP PACEK
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Če Jun 26, 2008 18:12

Evo , to sem mislil. Povejte mi prosim lepo, kateri mehanik bi vgradil nazaj stare končnike ali že montirane (uničene)očistil in kasiral za nove, ko pa ve , da se na kilometer vidi razlika, še posebej na tehničnem in tudi jasno mu je da če se kaj zgodi se ugotovi vzrok nesreče. Kdo bo reskiral propad in zapor , zaradi par evrov.
To so takšni dodatki , sočne, o katerih sem prej pisal.
Pa kaj pri bogu, je prej manjkalo forumu. Vsi smo spraševali, odgovarjali, skratka si pomagali. Tudi z nasveti glede mehanikov in trgovcev. Zakaj bi sedaj drek mešali naokoli. Pa še kaj se lahko zgodi pri tem vele predlogu. Slabi mehaniki najamejo vajence, žlahto itd., katera se včlani v Morjeplovca in začne udrihat ( pod psevdonimom) po konkurenci, katera ima zaradi kvalitetnega servisa večji promet. In ?
V Cvetkovcih, med Ptujem in Ormožem , je gostilna Cvetka. Na steni za šankom, je na leseni deski napis, katerega se splača upoštevat; Pred vklopom jezika, vklopi možgane :wink: !
LP
Uporabniški avatar
PACEK
Kontraadmiral
Prispevkov: 337
Pridružen: Po Jun 09, 2008 09:00

OdgovorNapisal/-a PACEK » Če Jun 26, 2008 18:22

Očitno nisem dovolj razločno napisal, mehanik se končnikov niti dotaknil ni.
Se zgodi in upam, da se kaj takega ne bo zgodilo ne meni ne kateremu drugemu članu foruma v katerem od servisov.

Očitno bi nekateri morali molčati, da tisti, ki razmišljate, lahko govorite.

Pa lep dan PACEK
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Če Jun 26, 2008 18:51

Napisano je čisto razločno.TI:da mu zamenja končnike. Materijal in delo je plačal.
JAZ:ali že montirane (uničene)očistil in kasiral za nove.
Se zgodi?Prosim te lepo ne farbat preveč okoli sebe.
Molčati pa ni niti potrebno , niti priporočljivo, kajti potem ne more priti do debate, katere so včasih tudi kreativne. Vendar.......Cvetkovci!
LP
Uporabniški avatar
PACEK
Kontraadmiral
Prispevkov: 337
Pridružen: Po Jun 09, 2008 09:00

OdgovorNapisal/-a PACEK » Če Jun 26, 2008 18:59

so ljudje ki bi na svojo jahto dali atomski reaktor in so ljudje, ki bi na svoj čolniček dali cvetlični lonček z gladijolami, pa to še vedno ne pomeni, da mora tisti ozeroma tista, ki nima pojma o atomski fiziki molčati, ker ni strokovna, tisti pa lahko polimizera, saj se spozna na molekularno fiziko.
Zatorej daj atilon, ne kritizeraj vsega, kar ni na tvojem nivoju, pa se malo skuleraj.

LP PACEK
gorenjc
Admiral
Prispevkov: 705
Pridružen: Ne Nov 04, 2007 23:22
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a gorenjc » Če Jun 26, 2008 19:55

Se mi je zdelo, da je nekaj narobe s tole temo, od službe do doma je kar naenkrat polno odgovorov, klasika za prepir.
Ne bi bilo slabo malo "umirit žogo".
Uporabniški avatar
PACEK
Kontraadmiral
Prispevkov: 337
Pridružen: Po Jun 09, 2008 09:00

OdgovorNapisal/-a PACEK » Če Jun 26, 2008 20:11

bom počakal s prispevki, ki me ali me bodo še zanimali, da bo lahko ostala debata na nivoju in po okusu nekaterih, očitno ta forum ni ravno za kmete, ki 14 dni plujemo po morju, pa včasih kako stvar tud za šalo vzamemo.
Se opravičujem vsem članom, če sem koga prizadel ali slučajno užalil.
LP vsem PACEK
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Če Jun 26, 2008 21:01

Viš Pacek, to je tipično za tebe. Zakaj ne ostaneš pri temi in tvojem odgovoru na moje razmišljanje. Pol prideš z končniki,kar sem siguren da je izmišljeno, nato hitro obrneš na lončnice in atomsko fiziko, najbolj podlo , pa se mi zdi od tebe, da mi polagaš v usta mišljenje "o vas kmetih" , kateri preživite 14 dni na morju ,kamor "ne spadate" in nimate pojma o ničem. To delajo slabiči, kateri so brez družbe, prijateljev. Na ta način hočeš Morjeplovce nahujskat proti meni in jih pridobit na tvojo stran. Meni se ne gre za populariteto, kakor tebi, jaz uživam v debatah kako kaj naredit , komu pomagat, če seveda lahko z mojim znanjem. Ti pa po sili hočeš biti v središču, tudi z vprašanji, koliko ti pije pri 58% gasa treh in pol ljudeh, pa 14.67 KG prtljage.In ali proti vetru z vetrom brez vetra ,ponoči podnevi. Prosim te lepo. Pa opravičuješ se vsem članom . Radi česa. Da bi se komu zasmilil?. Meni si se že.
LP
Uporabniški avatar
PACEK
Kontraadmiral
Prispevkov: 337
Pridružen: Po Jun 09, 2008 09:00

OdgovorNapisal/-a PACEK » Če Jun 26, 2008 21:22

Atilon pomedi pred svojim pragom, pol pa pojdi pometat k sosedom.
V podvrstici si mi dal vedeti, "Pred vklopom jezika, vklopi možgane !
" in vračam ti: prebral sem nekje ob cesti : Ti pa več veš. kod v knjigi piše, pa hočeš to prodat za vsak denar,
nesramno žališ člane, katerih pisanje ni v skladu s tvojim prepričanjem, spolni se zakrilc in primerjave odraslega moškega z tvojimi otroci. Oboje lahko vzamem kod veliko osebno žalitev in res nimaš pravice, da pluješ po ljudeh kakor se ti zdi in paše.
Pa še to, tista zgodba o končnikih ni laž, povedal jo je sodelavec v katerega zaupam in zgodbo je povedal pred skupino ljudi , ki to lahko kadarkoli potrdi. In to, da si me v zadnjem prispevku označil, za nakladača in lažnivca, smatram kod veliko osebno žalitev, ker nisem ne eno ne drugo, želel sem samo popestriti in odpreti več tem v forumu, saj forum je zanimiv, če je široko zastavljen, če pa želite ozko usmerjen forum, kjer boste govorili le o strokovnih zadevah, ne pa tudi o splošnih stvareh, potem se jaz v takem forumu ne vidim več.
Pač nisem profesor kvantne fizike, in ne dr. morjeplovskih ved.

Lp PACEK
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Če Jun 26, 2008 21:41

Hej hej fanta!!! Tukaj v tej temi je padlo precej krepkih z ene in druge strani. Lepo umirita žogo, kot je rekel že "gorenjc". Vsak ima svoj prav, vsak pozna svojo resnico in tako dalje... Forum je do sedaj deloval odlično, prepirov ni bilo, kar je za moje pojme tudi pogoj, da lahko s ponosom rečemo, da smo člani Morjeplovca! Namen foruma ja podati neko mnenje, predlog, nasvet in podobno, ne pa razglabljati v detajle. Tukaj sta pač vidva ugotovila, da se ne strinjata, vsak je napisal svoje mnenje, sedaj pa prosim nehajta s tem. Če sta kaj na kulturnem nivoju, se bosta drug drugemu tudi opravičila in na kakšnem srečanju skupaj spila pivo!

LP
Uporabniški avatar
PACEK
Kontraadmiral
Prispevkov: 337
Pridružen: Po Jun 09, 2008 09:00

OdgovorNapisal/-a PACEK » Če Jun 26, 2008 21:46

Aja no še prijatelje mi popluj ja, veš kaj, če enega napuhlega dedca z veliko barko ni med mojimi prijatli, se en kurc sekiram, imam dost tistih, s katerimi si ne plujemo v glavo in ne mirimo moči, po številu konj na čolnu ali barki, oziroma po številu prispevkov na nekem forumu!
Ja res je moj čoln se verjetno ne more kosati z tvojo barko, res pa je , da ko greš srat, prav tako kažeš nago rit v školjko kod jaz , pa ravno tako se smrdljivo userješ, pa bod prepričan da si še tako pameten.
Če hočeš ali ne prijatle si bom izbiral sam, da mi vsiljuješ krilca za motor še pogoltnem, prjatlu mi pa ne boš niti šimfal niti izbiral.
Če misliš, da sem usmiljenja vreden, stopi pred ogledalo pa najprej sebe poglej. Ne tekmujem po forumu, nisem na klepetalnicah, pa ne mislim tud na forumu, če se počutiš ogroženo tvoja stvar, jaz vem, da vinjeto plačam tako kod ti pa, da se bom vozil po istem morju, pa tud če za razliko od tebe na blazini iz plute. Ljubezen do morja se ne meri po razkošju na barki.

Pa lahko noč PACEK
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Če Jun 26, 2008 21:47

Kaj se zopet skrivaš za člani, po katerih jaz pljuvam in jih žalim. Sedaj pa je zadosti. Zahtevam od tebe, da navedeš člane po katerih sem pljuval in jih žalil. Napiši imena do katerih sem se vedel neprimerno. Daj napiši , oglasi se , če imaš jajca priznat tvojo zmoto in tvojo podlo obnašanje do mene.ps:od kod tebi mišljenje, da imam neko jahto in da sem poln dnarja . Jahtico bom imel, čez par let ko jo dokončam. Krilca pa ti nisem vsiljeval , hotel sem ti pomagat pri tvojem problemu in ker izkušini navigatorji jih imajo montirane in jih hvalijo sem te samo opozoril tudi na mnenje drugih. Ampak tebi se ne da pomagat ker glih ti misliš , da si najpametnejši in ne pustiš da ti bilo kdo pomaga. Jaz pometam moj prag, ti pa bi mogel pomesti tvoje podstrešje.
Nazadnje spremenil atilone, dne Če Jun 26, 2008 21:58, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Če Jun 26, 2008 21:52

Pacek! ZDAJ PA DOVOLJ!!! Niti ne vem več komu si namenil svoje izbrane besede, vendar tako se na forumu NE DELA!!! Nihče, ne Atilone, ne jaz nima neke velike barke, tako da ne razumem ravno... Tole je tvoje zadnje opozorilo!!!

Ti Atilone, pa prosim, da se vzdržiš komentarja in ne nadaljuješ... Prosim!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta