Možnost iskanja člana posadke za jadranja

Člani foruma sporočamo, čestitamo...

Moderatorji: moderator2, moderator

sailord
Kapitan
Prispevkov: 196
Pridružen: Če Avg 13, 2015 11:19

Možnost iskanja člana posadke za jadranja

OdgovorNapisal/-a sailord » Če Avg 13, 2015 11:34

Pozdravljeni,
veliko tujih spletnih portalov jadralnih kljubom ponuja možnost objave iskanja članov posadke za krajša ali daljša jadranja. Zakja tega ni ne na tem ne na kakšnem drugem slo portalu?
Ugoden veter vsem :)
Uporabniški avatar
Dado
Kapitan fregate
Prispevkov: 111
Pridružen: To Avg 11, 2015 14:03
Kraj: ~ Prlekija ~

OdgovorNapisal/-a Dado » Če Avg 13, 2015 11:40

Ja potem pa ga naredimo mi, smo pravi naslov :wink:
~ Eli ~
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Možnost iskanja člana posadke za jadranja

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Avg 13, 2015 12:05

sailord napisal/-a:Zakja tega ni ne na tem ne na kakšnem drugem slo portalu?

Kdo pravi da ni? Prav na tem portalu so se pred kratkim našli MT in štirje jadralci za pot od Biograda do Bola in nazaj :wink:

http://www.morjeplovec.net/forum/viewtopic.php?p=241922&highlight=#241922
sailord
Kapitan
Prispevkov: 196
Pridružen: Če Avg 13, 2015 11:19

OdgovorNapisal/-a sailord » Če Avg 13, 2015 13:05

V mislih imam čisto samostojno rubriko/zavihek na strani, kjer bi bile objavljene samo te zadeve. Mislim, da bi prišle prav tako krmarjem, kot tistim, ki se za jadranje šele navdušujejo.

Primer:
"Za naslednji vikend, potrebujemo še enega člana/članico posadke/za udeležbo na regati/jadranju do Gradeža in nazaj. Lahko iskušen ali nekdo, ki ga jadranje zanima, itd....
Kontakti za zmenit se."

Tukaj je takšnih primerov objav malo, pa tako pomešani med ostale objave, da se popolnoma izgubijo.

LP, Sailord
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Avg 13, 2015 16:53

Pozdravljen!

Tema Objave nameravanih poti in sestavljanje posadke obstaja že nekaj časa, a se doslej nekako 'ni prijela'.

    Ta je tudi 'pribita' (tako da ostane pri vrhu dela foruma) v Zanimive poti naših morjeplovcev (že od jeseni 2013 :wink: ).

    Ampak se ni dobro prijela - v njej je le eno povpraševanje po tem, če kdo koga vzame s sabo.

    Tudi s ponudbo možnosti je podobno - prispevki so raztreseni naokoli, vendar tako, da so v času objave, ko so aktualni, itak na vrhu (urejeno po času zadnje objave).

    • mirante je objavil možnosti za plutje z njim v svoji temi.
    • Starejši skiper večje jadrnice - katamarana je ponudil možnost za brezplačno večmesečno plovbo po Sredozemlju v oglasih (in ker ni imel dovolj oglasov, je po pravilih moderator Matejc oglas umaknil, ampak je polanc videl in njegov Žiga je potem prejadral lep del Sredozemlja).
    • Podobno je bilo letos z vprašanjem, če gre še kdo z nekom na morjeplovsko ruto - objava je bila v temo o ruti
    • Kar omenja H2O, je bilo povpraševanje po kom z izpitom za voditelja čolna, kar je bil pogoj, da lahko prejmejo (že plačano) najeto jadrnico.

Tema v ta namen je, uporablja pa se ne.
    Problem je, da tisti, ki ima na barki prostor - ali rabi člana posadke - postavi vprašanje v delu foruma, ki se mu zdi logičen, in se ne ukvarja preveč s tem, da bi iskal 'uradno določeno temo za objave' ali kaj podobnega - in če tu kdo poskusi kaj zakomplicirati ali predpisovati, bo izid samo to, da se bodo potem tega foruma s takimi objavami izogibali.

    Lahko pa naredim to, da poskusim - kadar bom na tako objavo pravočasno naletel - povezavo nanjo dal tudi v to temo za objave, in to morda kot nov prispevek, ki se bo pokazal tudi v seznamu novih.

    Recimo, prejšnji teden ves teden nisem bil na internetu, čeprav smo na jadrnici imeli WiFi (ta zgodba drugje).

    V glavnem, ni se zanašati na to, da bom redno na internetu, ampak če naletim na tem podoben oglas pravočasno, lahko dam povezavo nanj tudi v to temo, torej v Objave nameravanih poti in sestavljanje posadke.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
sailord
Kapitan
Prispevkov: 196
Pridružen: Če Avg 13, 2015 11:19

OdgovorNapisal/-a sailord » Če Avg 13, 2015 17:15

Tomki,

očitno potem izkušnje kažejo, da takšne funcije ne more opravljati forum.

Bolje, da je poseben zavihek na spletni strani morjeplovec. Lahko je ena pomebnejših funkcij portala - "crew finder". Tako imajo tudi drugi - da je to izpostavljena tema. Privabi tudi radovedneže.

Tako imajo recimo na portalu sailingnetwork:
http://www.sailingnetworks.com/default/welcome

Objava zainteresiranih za jadranje pri njih zgleda takole:
http://www.sailingnetworks.com/crew/available_all

LP, Sailord
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Avg 13, 2015 18:14

Forumov SW je najbrž odločno prestar za to (pa še kaj drugega - recimo če bi znal SW - ali pa morda jaz - delati povezave znotraj prispevkov...), za portal pa ne vem.

Na to, kaj zmore sedanji SW ne morem vplivati, lahko pa včasih naredim kaj z njim. Menjava oziroma posodobitev je bila v načrtu - in tudi že skoraj narejena, kot se spomnim - pred 5 + leti. O tem mora biti več tule na vrhu - Posodabljanje foruma.

Zdaj ima - kolikor vem - admin drugega dela čez glavo in kar zadeva mene, mi je všeč že to, da zadnje leto stabilno dela tole (prej je bil dalj časa problem dveh tipov; en se je pojavil in izginil, ne da bi jaz vedel kako in zakaj, drugi pa je prenehal, ko so spremenili nastavitve pri ponudniku gostovanja).
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
skiathos
Kapitan
Prispevkov: 190
Pridružen: Če Jul 26, 2012 08:15
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a skiathos » Po Avg 17, 2015 18:02

Nazadnje spremenil skiathos, dne Sr Jan 27, 2016 20:48, skupaj popravljeno 1 krat.
www.sailingtimy.com
sailord
Kapitan
Prispevkov: 196
Pridružen: Če Avg 13, 2015 11:19

OdgovorNapisal/-a sailord » Po Avg 17, 2015 20:40

Hvala sem se pofočkal tam.
Zdi se mi pa precej zamotano in nejasno urejanje in objava jadranj...
Vseeno bom poskusil kaj objaviti.
LP, sailord
sailord
Kapitan
Prispevkov: 196
Pridružen: Če Avg 13, 2015 11:19

OdgovorNapisal/-a sailord » Pe Avg 21, 2015 09:04

res ne deluje... Ne moreš vpisati posameznih zahtevanih podatkov, ker dropdown meni ne deluje pri enem od podatkov, zahtevani pa so vsi. Tudi administrator spletne strani se ne odziva na vprašanje po mailu. ;-(

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov