predstavitev

Člani foruma sporočamo, čestitamo...

Moderatorji: moderator2, moderator

bojan76
Višji vodnik
Prispevkov: 16
Pridružen: To Avg 25, 2015 10:57
Kraj: slovenska bistrica
Kontakt:

predstavitev

OdgovorNapisal/-a bojan76 » To Avg 25, 2015 11:14

Vsem skupaj en lepo pozdrav.

Sicer malo pozno ampak vseeno, pravijo da nikoli ni prepozno.

V glavnem poleti naredil izpit in kupil gumenjaka zodiac 460 cheeroke z 50 2 t yamaho in skupaj z družino odšli na Rab tako kot vsako leto, le tokrat s čolnom in prikolico :):)

Moram povedat da me je bilo naprej malo strah ( plovno dovoljenje, spust čolna, parkiranje). vse skupaj se je izšlo brez problema. Na lučki kapeteaniji prijetni ljudje plovno zrihtano 5 min, prav tako v marini na Rabu spust 100 kun dvig z pranjem prav tako 100 kun.

V glavnem obšli v 10 dneh veliko okoli otoka Raba , zavratnica 3 x, pudarica in moram povedati, da je to čisto druga dimenzija kot pa tista na plaži. Na gumi nas je bilo 9 od tega 5 majhnih otrok, zglisiral brez problema.

V gavnem samo pozitivne stvari, tako da če koga zanima kje so zastonj privezi itd.... naj napiše.

Lp Bojan
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Avg 25, 2015 12:11

Zdravo Bojan in dobrodošel!
Seveda nas zanimajo tvoje letošnje izkušnje. V ta namen imamo rubriko Zanimive poti naših morjeplovcev, kjer odpri svojo temo in opiši vašo letošnjo potepanje. Seveda je dobrodošlo, da vse opremiš tudi s foto materialom. :wink:
Navodila za lepljenje slik pa najdeš tu.

Vabilo k objavam vaših poti velja tudi za vse, ki še sramežljivo čakate na pravo priložnost. Kar pogumno!
Uporabniški avatar
Vinta
Kapitan
Prispevkov: 193
Pridružen: To Jan 20, 2015 18:28

predstavitev

OdgovorNapisal/-a Vinta » To Avg 25, 2015 12:56

Dobrodošel med Morjeplovci.Le pogumno naprej v navtične avanture,obenem pa le opiši in dokumentiraj ,kot ti je svetoval Marchi.
bojan76
Višji vodnik
Prispevkov: 16
Pridružen: To Avg 25, 2015 10:57
Kraj: slovenska bistrica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bojan76 » To Avg 25, 2015 13:28

hvala vsem skupaj.

seveda bom skušal danes pripraviti članek o naših potepih in dogodivščinah okoli otoka raba, morda bodo kakšne infpormacije pa le prišle komu prav.

Lp Bojan
Uporabniški avatar
Dado
Kapitan fregate
Prispevkov: 111
Pridružen: To Avg 11, 2015 14:03
Kraj: ~ Prlekija ~

OdgovorNapisal/-a Dado » To Avg 25, 2015 15:47

dobrodošel in varno plovbo :D
~ Eli ~
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » So Avg 29, 2015 10:02

Dobrodošel med nami. Tudi jaz hodim vsako leto na Rab, pa se mogoče kaj vidimo.
bojan76
Višji vodnik
Prispevkov: 16
Pridružen: To Avg 25, 2015 10:57
Kraj: slovenska bistrica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bojan76 » Po Avg 31, 2015 07:26

Daki napisal/-a:Dobrodošel med nami. Tudi jaz hodim vsako leto na Rab, pa se mogoče kaj vidimo.



Lepo. Seveda tudi jaz hodim vsako leto tja, če nam uspe celo dvakrat na lepo:):)..

Na rabu sem bil že po mojem 15 krat, z družino pa 8 krat.

Letos prvič z čolnom, tako da bo mi dobrodošla vsaka skrita dobra lokacija.

letos smo bili v zalivih na zahodnem delu raba (suha punta), vseh še obdelal nismo. Grgur, goli otok, zavratnica, pudarica. Verjetno še je kr nekaj zalivov ostalo nedotaknjenih iz naše strani. Mogoče kakšen predlog :):)

Upam, da se srečamo seveda.
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Po Avg 31, 2015 15:10

Štajarci pravijo-gotof si-pomeni, da je verjetno poležavanju na plaži odklenkalo.Odprla se ti je nova dimenzija dopustovanja,ja sej res,na morje brez čolna,kot v hribe brez gojzdarjev :wink: seveda dobrodošel in počuti se dobro med nami :lol:
mašinfirer
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Po Avg 31, 2015 22:58

bojan76 napisal/-a:
Daki napisal/-a:Dobrodošel med nami. Tudi jaz hodim vsako leto na Rab, pa se mogoče kaj vidimo.



Lepo. Seveda tudi jaz hodim vsako leto tja, če nam uspe celo dvakrat na lepo:):)..

Na rabu sem bil že po mojem 15 krat, z družino pa 8 krat.

Letos prvič z čolnom, tako da bo mi dobrodošla vsaka skrita dobra lokacija.

letos smo bili v zalivih na zahodnem delu raba (suha punta), vseh še obdelal nismo. Grgur, goli otok, zavratnica, pudarica. Verjetno še je kr nekaj zalivov ostalo nedotaknjenih iz naše strani. Mogoče kakšen predlog :):)

Upam, da se srečamo seveda.


No, jaz na Rab hodim že skoraj 40 let in sem tam že skoraj kot doma. Vidim, da si že kar nekaj obdelal. Tam naprej od suhe punte imaš kar nekaj lepih zalivov, sploh planka mi je zelo všeč. Imaš pa zelo blizu tudi druge otoke, kot so Dolfin(super za kopat), Krk, Pag, Lošinj, Cres, Olib, Silba...vse pod eno uro vožnje. V katerem delu Raba pa si? Jaz sem v Barbatu.
bojan76
Višji vodnik
Prispevkov: 16
Pridružen: To Avg 25, 2015 10:57
Kraj: slovenska bistrica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bojan76 » Če Sep 03, 2015 09:40

Daki napisal/-a:
bojan76 napisal/-a:
Daki napisal/-a:Dobrodošel med nami. Tudi jaz hodim vsako leto na Rab, pa se mogoče kaj vidimo.



Lepo. Seveda tudi jaz hodim vsako leto tja, če nam uspe celo dvakrat na lepo:):)..

Na rabu sem bil že po mojem 15 krat, z družino pa 8 krat.

Letos prvič z čolnom, tako da bo mi dobrodošla vsaka skrita dobra lokacija.

letos smo bili v zalivih na zahodnem delu raba (suha punta), vseh še obdelal nismo. Grgur, goli otok, zavratnica, pudarica. Verjetno še je kr nekaj zalivov ostalo nedotaknjenih iz naše strani. Mogoče kakšen predlog :):)

Upam, da se srečamo seveda.


No, jaz na Rab hodim že skoraj 40 let in sem tam že skoraj kot doma. Vidim, da si že kar nekaj obdelal. Tam naprej od suhe punte imaš kar nekaj lepih zalivov, sploh planka mi je zelo všeč. Imaš pa zelo blizu tudi druge otoke, kot so Dolfin(super za kopat), Krk, Pag, Lošinj, Cres, Olib, Silba...vse pod eno uro vožnje. V katerem delu Raba pa si? Jaz sem v Barbatu.


Lepo pozdravljen

Jaz sem stacioniran Padova2 tam ko je tista restavracija aprtma poleg, privez enako na tistih pomolih. Ja praktično sem obdelal rab no ne vse zalive, zato sem te vprašal o mnenju. Tudi jaz sem mislim, pag, lošinj, olib. Tam še nisem bil. Prvič letos na čolnu, saj veš malo me je bilo strah, ampak drugo leto sigurno.
Upam da se kaj vidimo na Rabu. Kje pa kaj vi hodite okoli.
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Pe Sep 04, 2015 15:42

No, jaz sem bil 20 let v kampu Padova 3, tako da poznam tisti konec zelo dobro. Smo šli vsak večer mimo Padove 2 v mesto.
Največ hodimo v Planko, na goli otok, Lun na Pagu , Dolfin, Veli Lošinj. Pa zelo všeč mi je na Premudi (uro dvajset vožnje). Do Otoka Paga imaš dvajset minut vožnje, do Oliba in Silbe pa okoli tri četrt ure. Imaš zelo zanimiv teren.
Sigurno boš šel vsako leto dlje, ko boš dobil sigurnost v motor.
bojan76
Višji vodnik
Prispevkov: 16
Pridružen: To Avg 25, 2015 10:57
Kraj: slovenska bistrica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bojan76 » Če Sep 10, 2015 13:46

Daki napisal/-a:No, jaz sem bil 20 let v kampu Padova 3, tako da poznam tisti konec zelo dobro. Smo šli vsak večer mimo Padove 2 v mesto.
Največ hodimo v Planko, na goli otok, Lun na Pagu , Dolfin, Veli Lošinj. Pa zelo všeč mi je na Premudi (uro dvajset vožnje). Do Otoka Paga imaš dvajset minut vožnje, do Oliba in Silbe pa okoli tri četrt ure. Imaš zelo zanimiv teren.
Sigurno boš šel vsako leto dlje, ko boš dobil sigurnost v motor.


hvala za takšen izčrpni odgovor. Ja glede motorja pa hmmmm. Nikoli ne veš čeprav tale yamaha 2 taktna 50 konjev lepo prede in vžiga hladna in vroča praktično v prvem, nikoli pa ne veš kje te pusti. Po mojem ob rednem servisiranju ( impeler, olje v peti, anode, svečke, filtri) težko kaj odpove. Me pa zanima če odpove vžigalna tuljava kako dela potem, ker koliko vidim ima vsak cilinder svojo tuljavo.

Vseeno razmišlam o nekem dodatnem 5 konjskem motorju zaradi varnosti.

Kaj menite.
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Pe Sep 11, 2015 15:43

Če je redno servisirano, naj bi res vse delalo. Za večjo varnost si lahko nabaviš kakšen manjši motorček 2.5 konjev. Jaz ga na našem nimam.
Tvoj motor ima tri cilindre in če na enem kaj odpove, se še vedno da priti domov po dveh.
bojan76
Višji vodnik
Prispevkov: 16
Pridružen: To Avg 25, 2015 10:57
Kraj: slovenska bistrica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bojan76 » Če Nov 12, 2015 09:49

Daki napisal/-a:Če je redno servisirano, naj bi res vse delalo. Za večjo varnost si lahko nabaviš kakšen manjši motorček 2.5 konjev. Jaz ga na našem nimam.
Tvoj motor ima tri cilindre in če na enem kaj odpove, se še vedno da priti domov po dveh.


Dolgo se nisem oglasil pa vendarle. Včeraj sem pripeljal iz servisa Moto nautika v mariboru čoln sledi.

Menjava olja v peti, dveh anod, impeler, svečke, filter goriva, konzervacija motorja ter našpricanje motorja z silikonskim sprejem. Cena 212€. Yamaha 50 2T.

Za drugo leto smo zmenjeni spredaj na špicu pod premcem je odrgnjen gel coat in ga bom dal popravit nato pa celoten antifoling in to je to. Mislim da bo prišlo nekje 300 €.

ali kdo izmed vas to počne lahko pripeljem in ga čez zimo počasi urihta seveda za pametno ceno.

Dajte predloge. Doma pa sem iz Slovenske Bistrice.
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4389
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Če Nov 12, 2015 10:00

kontaktiraj pale ta, sam je na Brezovci...
https://medisken.si

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti