RESNOST PONUDNIKOV STORITEV KI OGLAŠUJEJO NA MORJEPLOVCU!

Člani foruma sporočamo, čestitamo...

Moderatorji: moderator, moderator2

Sashs
Kontraadmiral

RESNOST PONUDNIKOV STORITEV KI OGLAŠUJEJO NA MORJEPLOVCU!

OdgovorNapisal/-a Sashs » Sr Feb 10, 2016 17:16

Nekaj ne razumem...

človek oglašuje svojo storitev, pripelje se na morje zabije cel dan z jemanjem mer in ponudbami... nato niti cene ne odda...

Govorim o Tapetništvo Bojan Arh

zakaj pri hudiču če niste imeli interesa delat ste sploh hodili na morje na uro gledat. od ogleda in jemanja mer je minilo en mesec, ponudbe od nikoder.

Gospod Bojan Arh, vse kar sva se zmenila sem dal delat drugam. dela ni bilo malo.

Če kaj ne maram ne maram nategunov, ki obljubijo potem pa jih ni...

po celi barki je bilo za par tisoč eur cerad pokrival itd...

TAPETNIŠTVO BOJAN ARH ODSVETUJEM !!!!
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Sr Feb 10, 2016 18:31

.

Te razumem. V tvoji jezi te tudi podpiram.
Poznam Bojana. Njegovo delo so mnogi pohvalili.
Zakaj ni bilo ponudbe ne vem, toda tudi jaz bi se obrnil in iskal drugega.
Žal, tako se ne dela!

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
polanc
Admiral
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Feb 10, 2016 18:45

Bojan je men ok in v roku naredil mojo barko,sedaj pa je zgleda imel nekaj osebnih težav.Upam,da se bo mož poboljšal,razumem pa tud tebe Sashs.
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Sr Feb 10, 2016 19:13

Tudi meni se je že zgodilo, da nisem dobil ponudbe. Sem poklical pa se je vse uredilo. Drugače pa seveda drugam, kjer so bolj resni.
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Kraj: Ljubljana - Izola

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Sr Feb 10, 2016 19:23

Se je tudi meni že zgodilo. Ponavadi se to zgodi, če je kupec prezahteven.

Primer: sem iskal mehanika, ki bi izvedel vgradnjo Aquadrive-a. Je prišel prvi, v tehničnem smislu ni videl težav, tudi čas naj bi imel (bil december). Sem pa želel predračun po postavkah (delo, material itd.) vnaprej. Tega nisem nikoli dočakal. Potem je bil tu marec in ujel sem naslednjega mehanika. Ko sem želel predračun po postavkah, se je začel mal praskati po glavi. Se mi je takoj odvrtela slika, kako bo spet tu poletje, jaz pa s hendikepirano mašino ... pa sem popustil in želel le predračun prek palca.

No, na koncu sem poleg AQ obnovil še cel motorni prostor (od nosilcev do izolacije, akse, Volvo tesnila, pa še motor smo barvali itd. itd.), plačal pa 3x tolk kot sem najprej mislil (ampak je tudi bilo 3x več narejenega).

V nekaterih primerih je vso delo in material najbrž težko predvideti. Če je naročnik še mal zajeban, taki "pobegi" niso redkost.
Nazadnje spremenil Grega295, dne Sr Feb 10, 2016 19:28, skupaj popravljeno 1 krat.
kocka
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Sr Feb 10, 2016 19:27

Ja, najbolj bi jim bilo všeč, če bi rekel: "Naredi, pa kukr bo koštal pa bo!"
Bavarko
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a Bavarko » Sr Feb 10, 2016 19:33

kocka napisal/-a:Ja, najbolj bi jim bilo všeč, če bi rekel: "Naredi, pa kukr bo koštal pa bo!"

Takih, ki rečejo, ni važno koliko stane samo da je narejeno kvalitetno, se najraje izogibam.
polanc
Admiral
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Feb 10, 2016 21:47

Ja zakaj se jih izogibat,dost velik avans vzameš,tko da jim daš ti na koncu neki malga nazaj pa je vse ful kul.
Sashs
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a Sashs » Sr Feb 10, 2016 21:48

to da bojan obvlada svoj posel in da je kvaliteten ne dvomim razkuri me samo neresnost
PeterV
Admiral

OdgovorNapisal/-a PeterV » Če Feb 11, 2016 07:48

Ni važno koliko stane, samo, da je poceni.
PeterV
Admiral

OdgovorNapisal/-a PeterV » Če Feb 11, 2016 07:52

Ne vem zakaj se VI sekirate zaradi enega, ki ne pozna kulture dobrega poslovanja? Še vas ni življenje izučilo? Taki pač tudi so. Hvalabogu, da so tudi taki, ki zadevo obvladajo v celoti. In z njimi je fajn delat.
Prehitro bo vas pobralo, če se boste žrli za vsako tako malenkost.
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Kraj: Ljubljana - Izola

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Če Feb 11, 2016 09:05

Sashs napisal/-a:Če kaj ne maram ne maram nategunov

PeterV napisal/-a:Ne vem zakaj se VI sekirate zaradi enega, ki ne pozna kulture dobrega poslovanja?

Če nekdo pride, si pogleda barko in kasneje ne odda ponudbe, to še ne pomeni, da je že prišlo do poslovanja. Saj nismo v samoposrežni trgovini. Zmerjanje z nateguni in očitanje glede poslovanja so v tem primeru brez osnove - to bi se lahko reklo, če bi slabo naredil in ne upošteval reklamacije, vzel denar, izginil in naredil nič itd. Vse kar bi se lahko očitalo temu tapetniku je, da namere, da ponudbe ne odda, ni sporočil. Ampak tudi to v razumni meji, ne prepotentno, slovenceljsko, kot v tej temi.
SR 290
Admiral

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Če Feb 11, 2016 09:22

Slovenija meji na Hrvaško, Madžarsko, Avstrijo in Italijo. Skozi zgodovino se je vse to malce premešalo in pričakovanje, da smo se navzeli le avstrijskih navad je malce precenjevalno. Kdor tega ne more mentalno prežvečit, se bo pač sekiral. Žal smo večinoma naravnani na tehnični del izvedbe, poslovnega pa zanemarjamo in tole o Barhu razumem točno tako. Očitno je preveč zatopljen v kvalitetno izvedbo in zanemarja ono drugo, ki nekaterim pomeni več od ravnega šiva. Mnogo ljudi, mnogo čudi in nikakor takemu redoljubu ne privoščim poslovanja recimo z Kitajci, ki ti praviloma pritrdijo na vsako ponudbo, ti pa potem izlušči kaj je res in kaj ne. Če naknadno omeniš, da so oni krivi nesporazuma so seveda na smrt užaljeni. Pa ne, da bi bili neresni, tak način imajo... :D
Sashs
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a Sashs » Če Feb 11, 2016 09:32

Grega295 napisal/-a:

PeterV napisal/-a:Ne vem zakaj se VI sekirate zaradi enega, ki ne pozna kulture dobrega poslovanja?

Če nekdo pride, si pogleda barko in kasneje ne odda ponudbe, to še ne pomeni, da je že prišlo do poslovanja. Saj nismo v samoposrežni trgovini. Zmerjanje z nateguni in očitanje glede poslovanja so v tem primeru brez osnove - to bi se lahko reklo, če bi slabo naredil in ne upošteval reklamacije, vzel denar, izginil in naredil nič itd. Vse kar bi se lahko očitalo temu tapetniku je, da namere, da ponudbe ne odda, ni sporočil. Ampak tudi to v razumni meji, ne prepotentno, slovenceljsko, kot v tej temi.

oprosti.... ampak ti si očitno enake sorte kot ta...

prišel je vzel mere vse sva se zmenla.. rekel sem mu naj mi da čist točno ponudbo preko palca ponudbo plus minus 200 eur je dal... in bila je čist neobvezujoča... kar sem mu povedal.

prosil sem ga naj mi da predračun da mu nakažem denar naprej ker denar ni neki velik problem... nato mi po 14 tih dnevih ko se ne javi na telefon pošlje sms da je bil bolan ker ga je napihalo ko je jemal mere pri nas, ok super si mislim... človek je bil bolan... 14 dni.. ok tolk traja najhujša gripa , recimu da mu verjamem ... nato mine spet 14 dni ne javi se na telefon ne odpisuje sms...

oprosti to je za mene nategun.. zgubil sem 1 mesec svojega dragocenega časa če bi dal delat takoj bi cerade bile že v izdelavi...

kdo mi bo povrnil škodo za čas ki sem ga brezveze zabil z njemu in čakal na ponudbo..

če to ni nategunstvo pa res ne vem ...

:roll:
PeterV
Admiral

OdgovorNapisal/-a PeterV » Če Feb 11, 2016 09:40

Grega295 napisal/-a:

To je tvoje mnenje, ki ga jaz ne bom popravljal ali te skušal prepričati o nasprotnem. Ok?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost