Atlantik 2019

Člani foruma sporočamo, čestitamo...

Moderatorji: moderator2, moderator

igor stropnik
Naddesetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: Če Dec 13, 2012 22:25

Atlantik 2019

OdgovorNapisal/-a igor stropnik » Ne Sep 01, 2019 11:26

Oktobra iz Hrvaške na Karibe (BVI) peljem Lagoon 50 katamaran. Dobra in ugodna priložnost da se pridružite. Več info: https://www.alivesailing.com/atlantic-c ... -2019.html
Uporabniški avatar
jandrej
Viceadmiral
Prispevkov: 432
Pridružen: Če Jul 28, 2011 15:56

Re: Atlantik 2019

OdgovorNapisal/-a jandrej » Ne Sep 01, 2019 20:34

Napiši v slovenščini, ker ang. ne obvladam, z malo več podrobnosti. Mogoče se pa pridružim.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Atlantik 2019

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Sep 01, 2019 21:00

Hvala Igor za povabilo. Če bi imel malce prej vabilo v rokah bi se še utegnil organizirati za letos tako pa žal ne bom uspel...se priporočam za vabilo drugič malce prej.

lep večer dalje

Opomba: Mi pa ni jasno zakaj zaj* človeka, ki se je lepo predstavil - celo brez psevdonima - a ne :shock: , vsak ima možnost vprašati v slovenskem jeziku če ga kaj zanima in prepričan sem da bo v slovenskem tudi odgovoril ,...... kako pa je narejena spletna stran in izbrane ciljne skupine pa so mislim da osebna pravica avtorja.

:!:
pojdi se z bikom bost!
polanc
Admiral
Prispevkov: 9289
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Atlantik 2019

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Sep 01, 2019 21:03

3000 e v žep pa gas to je tle po slovensko
igor stropnik
Naddesetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: Če Dec 13, 2012 22:25

Re: Atlantik 2019

OdgovorNapisal/-a igor stropnik » Po Sep 02, 2019 09:12

Za vsa vprašanja in informacije me lahko pokličete na 041/435-645
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Atlantik 2019

OdgovorNapisal/-a admin » Po Sep 02, 2019 20:48

jandrej napisal/-a:Napiši v slovenščini, ker ang. ne obvladam, z malo več podrobnosti. Mogoče se pa pridružim.


Če te zanima več, boš od avtorja prispevka že izvedel, čeprav je link mednaroden in zato seveda v angleščini.
Ne preveč komplicirat, včasih so naši starši prepotovali pol Evrope, pa niso znali niti besede angleško, niti besede francosko ali špansko, razen enih 7 besed v italjanščini in enih 80 besed v nemščini... Tudi tako je šlo! :D
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Atlantik 2019

OdgovorNapisal/-a pajer1 » To Sep 03, 2019 15:20

admin napisal/-a:
jandrej napisal/-a:Napiši v slovenščini, ker ang. ne obvladam, z malo več podrobnosti. Mogoče se pa pridružim.


Če te zanima več, boš od avtorja prispevka že izvedel, čeprav je link mednaroden in zato seveda v angleščini.
Ne preveč komplicirat, včasih so naši starši prepotovali pol Evrope, pa niso znali niti besede angleško, niti besede francosko ali špansko, razen enih 7 besed v italjanščini in enih 80 besed v nemščini... Tudi tako je šlo! :D


Ja, ja, tudi navigacije nismo imeli, ne na cesti ne na morju, pa mobitelov tudi ne.

Romantični časi, sem se skoraj oženil v Hamburg, pa .....

Škoda, da se mi ne da več enostavno reči jaz grem pa s katamaranom v Ameriko, na Karibe, kr grem, saj nimam kaj zgubit!

Verjetno nikoli več ne bomo tako svobodni, odprti, optimistični mali človečki, ki jih ni bilo strah!

Ponudba od Igorja je na mizi, vzemi ali pa pusti!

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
aleks09
Admiral
Prispevkov: 1132
Pridružen: Po Jul 12, 2010 20:15
Kraj: kras

Re: Atlantik 2019

OdgovorNapisal/-a aleks09 » To Sep 03, 2019 16:26

Jaz sem pa mislil da ti oni (lastnik) kaj plačajo če greš zraven v pomoč pri transferju. Vsaj tako je nekoč bilo. Čaki... al je to mišljeno za "turiste" in ne delaš nič... samo uživaš kar si plačal .
tomaz_slo
Admiral
Prispevkov: 2309
Pridružen: Če Mar 25, 2010 15:28

Re: Atlantik 2019

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » To Sep 03, 2019 18:12

Pa kaj je z vami :?: :?: :?:
Zadeva je ugodna. Sem šel že kar velikokrat jadrat, pa je bilo poleg deleža za najem jadrnice vedno potrebno prispevati vsaj še za priveze, gorivo, itd.. Pa tisti ki je šel jadrat, je tudi brez problema prijel za štrik ali ročko vinča. Tudi ženske brez problema. A ni to normalno?
Tisti, ki bi rad jadral po sredozemlju oziroma čez ocean, verjetno ne more priti ceneje skozi. In kaj potem če se gre za transfer? Kakšna pa je razlika med transferjem in turističnim jadranjem če se prečka Atlantik?
Kogar pa to ne zanima, pa naj ne komentira. S takim komentiranjem se siromaši forum, saj v prihodnje takih ponudb avtorji v izogib takim reakcijam ne bodo objavljali na tem forumu.
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

Re: Atlantik 2019

OdgovorNapisal/-a EDO » To Sep 03, 2019 18:46

Meni tudi ni jasno zakaj je treba vse skritizirat. Če komu ni všeč, da je kaj treba plačat naj ne bere in ne komentira. A eni bi se radi šli nekaj tednov zastonj turizem do Kanarov ali še naprej na luksuznem katamaranu vrednem milijon. Težka bo. To je biznis kot vsak drug.
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
PogachnyK
Admiral
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 11:09

Re: Atlantik 2019

OdgovorNapisal/-a PogachnyK » Sr Sep 04, 2019 17:07

Transfer kamijona do Iraka, cestnine in gorivo plačano, zgornja kabina doplačilo 500evrov.


Vsaj meni se to takole bere, vi pa kar v vrsto z denarjem.


Pa brez zamere....
Hvala na razumevanju
Uporabniški avatar
mirante
Admiral
Prispevkov: 625
Pridružen: Pe Dec 28, 2012 21:07
Kontakt:

Re: Atlantik 2019

OdgovorNapisal/-a mirante » Če Sep 05, 2019 11:20

Pogačnik, v bistvu gre nehote za dobro primerjavo.
Kopenski popotnik, ki bi si rad v tednu dni spotoma ogledal dežele med Slovenijo in Irakom, bo morda pripravljen plačati tudi 500 eur za bivanje v spalni kabini v tovornjaku. Kdor bo želel tja priti hitro, bo uporabil letalo.

Pri morskih transferjih jadrnic večinoma ne gre za velike zaslužke. Po navadi so plačani le stroški transferja in poti nazaj ter še nekaj honorarja. Zaslužek se poveča in postane primeren šele, če se ti na poti pridruži kdo, ki za to doplača. Skiper s tem poleg zaslužka prevzame tudi nekaj dodatnega tveganja in si včasih z nepravilnim izborom sopotnikov lahko nakoplje tudi nočno moro in težave.

Za nekoga, ki želi doživeti jadranje čez ocean po relativno mirni in varni poti, je udeležba na oceanskem transferju lahko lepa in ne preveč draga priložnost.
jernejm
Kapitan
Prispevkov: 207
Pridružen: Ne Maj 31, 2009 11:11
Kraj: TupaTam

Re: Atlantik 2019

OdgovorNapisal/-a jernejm » Če Sep 05, 2019 14:23

@mirante, ok, ampak če si sam v tem transferju, potem pa praktično moraš najti nekoga. Sam najbrž ne bo šel čez...Kakor sem jaz razumel je tule samo skiper, ki išče posadko.
...ti krmi ga v valovih, ti brani ga v vetrovih...
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Atlantik 2019

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Sep 05, 2019 14:35

Vse te ponudbe za jadranja čez oceane, z zelo izkušenimi skiperji, so več kot odlična šola za vsakega morjeplovca. Odvisno koliko kdo ima in ali je pripravljen investirati v znanje in izkušnjo.
Če imaš denar in čas, pojdi!! Kdorkoli že.
Uporabniški avatar
mirante
Admiral
Prispevkov: 625
Pridružen: Pe Dec 28, 2012 21:07
Kontakt:

Re: Atlantik 2019

OdgovorNapisal/-a mirante » Če Sep 05, 2019 14:55

Bolj varno in popolnoma dovolj je, öe sta na krovu barke dva jadralca, da se izmenjujeta pri dežurstvih.
Razsoden lastnik barke verjetno želi, da sta na krovu dva in tudi povrne stroške transferja za dva jadralca ter hkrati ne postavlja omejitev glede tega, koliko posadke je na transferju, le barka mora cela prijadrati na cilj.
Proste postelje na transferju so za podjetne jadralce priložnost zaslužka, ki pa ni zanesljiv. Morda se bo kdo prijavil, morda pa tudi ne. Če ne poskusiš tržiti, zagotovo ne bo zaslužka.
Trg odloča ali je cena previsoka ali ne, ponudba in povpraševanje.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov