Novi člani se predstavijo...

Člani foruma sporočamo, čestitamo...

Moderatorji: moderator2, moderator

mahnjennadnar
Prispevkov: 1
Pridružen: Po Avg 17, 2009 12:15

OdgovorNapisal/-a mahnjennadnar » Po Avg 17, 2009 12:25

Lep pozdrav vsem. Sem popolni navtični amater in iščem koristne informacije. Rad bi si nabavil neko plovilo in potrebujem informacije in kot vidim sem tu na pravem mestu. Najprej bom prebral kaj ste napisali potem pa postavil kako vprašanje. :D :D :D
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Po Avg 17, 2009 12:32

Dobrodošel v družbo ! :P
__________________________________________

good girls go to heaven, bad girls go everywhere !
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Po Avg 17, 2009 16:57

Pozdrav tudi od mene. Če tvoje "forumsko ime" štima ( Mahnjen na dnar :) ) in če imaš z imenom uspeh, boš kar hitro napredoval v metraži plovila. Če bo le volja :wink: .
LP
sailman33
Poročnik korvete
Prispevkov: 56
Pridružen: Po Avg 31, 2009 22:36
Kraj: Ljubljana - Pula (Bunarina)

OdgovorNapisal/-a sailman33 » To Sep 01, 2009 12:02

Tudi jaz sem nov med vami.

Ker je že bil omenjen bonton, je lepo da se predstavim.

Z morjeplovstvom sem se začel ukvarjati l. 70 - šotor, gumica Maestral (takrat še ni bilo lesenega dna ampak napihljivo) in tOMOS 4. Po enem letu je gumica na grotah spustila dušo in sem nabavil plastiko Elan T-400.

L. 80 sem vse skupaj prodal, v Splitu nabavil plastično pasaro Jugoplastika M-580 z Torpedom 9 KS in se začel ukvarjati z pravim morjeplostvom.

Po dveh letih motoriranja sem vse skupaj prodal nabavil lupino proizvajalca Kosanovič, Velika Gorica, CRO; tip KORNAT 707, opremil notranjost in vgradil Torpedo 2 cil. - 18 KS

Ko sem se novem tisočletju "zaposlil" v največjem slovenskem podjetju ZPIZ sem nabavil rabljeno jadrnico Triplast Y-33, motor Volvo 2002.

Saj veste tisto, "če nimaš kaj delati si kupi barko".

Privez Bunarina pri Puli. Pol leta v SLO, pol leta pa v CRO.

Navigacija: ročni GPS Magelan 315 uparjen s dlančnikom HP nameščeno na vhodu v cockpit, in Laptop z GPS miško na navigacijski mizi. Kartografija BlueChart 2008.5, Fugawi, Ozi, pa še kaj bi se našlo.
Komunikacija: Simpa internet T- Mobile (vreme), GSM Vip-net (ceneje)

Lep pozdrav vsem na kakšnem srečanju pa runda!

Sailman33
Uporabniški avatar
peli1
Kapitan korvete
Prispevkov: 97
Pridružen: Po Avg 17, 2009 08:11
Kraj: Šentjur

OdgovorNapisal/-a peli1 » To Sep 01, 2009 12:02

Pozdravljeni morjeplovci.


Pred nekaj dnevi sem pridružil na vašem forumu.Se opravičujem ,ker nisem prej opazil da imate navado,da se novi član predstavi.Sem iz Šentjurja in odkar smo pred tremi leti kupili, takrat misleči,zelo velik ELAN 402 z 40 KONJSKO jamaho si ne znamo več predstavljati dopusta brez čolna.Otroci rastejo in z njimi tudi potrebe po prostoru.Sedaj smo kupili Welcraft 6m. ,ki pa bo šel drugo leto z nami na morje.
Od vas sem že dobil dosti nasvetov in se zahvaljujem usem morjeplovcem še posebej uredniku foruma Adminu.HVALA.


Lep pozdrav peli 1
petjan
Štabni praporščak
Prispevkov: 42
Pridružen: To Sep 01, 2009 23:44
Kraj: opekarska cesta 19
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a petjan » Sr Sep 02, 2009 00:34

pozdravljeni
kot vsi sem tudi jaz nov na vašem forumu.za razliko od večine nism neki morjeplovec pač pa sem naredil veliko plovil ali bolje rečeno kalupov,modelov,prototipov.med njimi vanga 44,event 34,expres 770,kiim34...letos sm šol na svoje in imam vizijo letos čez zimo narediti eno slovensko pasarco z imenom petjan-ka po mojih otrocih.če imatae probleme z poliestrom vam bom pomagal po svojih najboljših moeh.lp žiga


p.s.če ma kdo kakšno lupino pasare(lahko je čist razbita)se priporočam.služila mi bo za osnovo
EL CAPITANO
Admiral
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 11:45
Kraj: Brezovica pri Lj.- Bunarina Pula

OdgovorNapisal/-a EL CAPITANO » Sr Sep 02, 2009 11:47

Dobrodošla :!:
FISHING & SAILING IS LIFE
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Sr Sep 02, 2009 14:25

.



Zelo všečen vstop na forum! Tako, za v priročnik, kako se predstavi.

Pa še dovolj izkušeni, tile novi člani.


Pohvaljeni!


Več nas bo, dalj časa bo "luštno"!



LP



.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » Sr Sep 02, 2009 15:13

Ohoho fantje Welcome to the club!!!

Sailman 33 zgleda, da majo na ZPIZ u dobre plače :D :D , mal heca, Petjan, nam bo poflikal, kar bomo na skalah razbili :( :( ,
Peli 1 bo pa sigurno drugo leto dirkal z nami na ruti morjeplovec 2.

Lp Mitja
Uporabniški avatar
JanezJ
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 87
Pridružen: Če Avg 27, 2009 13:09
Kraj: Slovenj Gradec

Nov član

OdgovorNapisal/-a JanezJ » Če Sep 03, 2009 10:25

Pozdravljena družba! Pred dnevi sem odkril vaš forum, se prijavil in od takrat zvedel že mnogo koristnih informacij.Posebej me je navdušila reportaža o rečno kanalski plovbi po Franciji in že snujem podoben podvig. Prihajam iz koroške kjer imamo svoje navtično društvo KND (http://www.knd-jadralci.si/), smo aktivni vendar forum pri nas ne zaživi v taki meri. Sem zaprisežen navtik, večkrat najamem jadrnico prek čarterja, veliko pa sem na vodi tudi s svojim gliserjem Olympic 400 DC, ki ga poganja 50 KS Yamaha.
burjovc
Viceadmiral
Prispevkov: 391
Pridružen: Če Nov 22, 2007 19:58
Kraj: Ta domač

OdgovorNapisal/-a burjovc » Če Sep 03, 2009 13:29

Dobrodošel med nami.
Pa se pridi pokazat na srečanje katero bo itak na vašem koncu....bomo kakšno rekli..
Veliko vetra in mirno morje
Uporabniški avatar
skiper1
Kontraadmiral
Prispevkov: 316
Pridružen: Po Jun 29, 2009 22:27
Kraj: Velenje - Krk

OdgovorNapisal/-a skiper1 » Pe Sep 04, 2009 13:04

Dobrodošel JanezJ.
O ti si pa iz naših koncev, samo "Huda luknja" na s loči, ha, ha, ha.
Upam, da prideš na srečanje in bomo katero rekli. :D

LP Zvone
Morje da in morje vzame.
Uporabniški avatar
ttomi73
Admiral
Prispevkov: 975
Pridružen: To Jul 21, 2009 22:41
Kraj: Kranj-okolica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a ttomi73 » Ne Sep 06, 2009 14:38

Pozdrav vsem,
ki imate vikende ob morju in tistim, ki imate samo čolne. Drugo leto se pridružim motornim gumarjem. Na forum sem naletel slučajno in moram rečt, da mi je kul in zelo podoben forumu o gradnji le da je tema druga. Ne bom štartal z Beogradi, Savo ali ostalimi malimi gumicami ampak od 4m naprej, na volan in ključ start. Baje da se v takem gumonu s priredbami in neluksuzu da tudi prespat. Se beremo.
MATIA
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr Sep 09, 2009 11:21
Kraj: Dravograd

OdgovorNapisal/-a MATIA » Če Sep 10, 2009 09:13

Pozdravljeni

V prvi vrsti pohvale forumu, ter njegovim članom, ker se najde res veliko koristnih informacij, ki lahko pomagajo začetnikom kot sem sam!!!

Prihajam iz koroške, natančneje z mesta Dravograd. Trenutno še nimam v lasti kakšnega plovila, vendar kaže, da bo v kratkem doma v delavnici projekt za čez zimo (več o tem v drugi temi). Na forum sem se prijavil, ker vidim, da bom ob kakšnih nejasnostih zagotovo dobil koristne napotke!! Torej se pišemo in upam da na kakšen srečanju tudi vidimo!!!

LP
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Če Sep 10, 2009 11:44

Imaš priložnost da se že danes spoznamo. :wink:
Guma je guma, zaenkrat.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti