Novi člani se predstavijo...

Člani foruma sporočamo, čestitamo...

Moderatorji: moderator2, moderator

@ndrej
Naddesetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Dec 03, 2018 11:57

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a @ndrej » Po Dec 10, 2018 11:23

Pozdravljeni,

že dolgo časa prebiram forum, pa je bil že čas da se prijavim. Glede na to da sem letos zamenjal 5m istranko za večjo staro kripo bom potreboval kak nasvet :)
lp, Andrej
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a admin » To Dec 11, 2018 17:56

Dobrodošel!

Ti kar vprašaj, pa tudi kakšno iskanje uporabi po forumu, ker je veliko že napisanega. Če pa ne najdeš, pa seveda na plan z vprašanjem v primernem podforumu...
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a jozko » To Dec 11, 2018 18:14

Dobrodošel @ndrej :!:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Darh
Admiral
Prispevkov: 1156
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Novi člani se predstavijo...p

OdgovorNapisal/-a Darh » To Jan 22, 2019 08:13

Pozdravljeni morjeplovci!
Sem novi clan na forumu (3 tedne), prebiram vse po vrsti in sem nasel, kje se mal predstavim stari morjeplovski gardi.
Sem iz osrednje Slovenije in kot vsi prijavljeni ne znam in ne zelim it na dopust brez karkoli, ki plava po vodi.
Do lanske sezone smo se vozili z gumico 3 m in T4, ki je pa po parih letih uporabe crknil, kupil raje novega Tohatsu5, ker sem dobil tudi dva mala sinova v tem casu.
Nastanjeni smo v Banjolah in idealno za na Frasker. Sedaj mnogi veste, kje se bomo zadrzevali( Kamenjak).
No in ker je bila dolga jesen, sedaj zima in ene par € viska, je bilo kar nekaj casa prezivetega na mornarju, da nekaj kupimo. Cilj je bil skoraj nov motor, pa tja do 5 m. In smo nabavili, tko da ze veselo preurejam zadeve, da si ga uredim po svoje.
Na forum sem se pa prijavil predvsem zato, ker me zanima, kaj in kako prenavljate plovila. Imam mizarstvo in kolegu delam komplet prenovo na 8,5 m jadrnici.
To je to, vprasanja in kaksni nasveti pa se sledijo.
Lpd
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » To Jan 22, 2019 09:59

Dobrodošel, ne bo ti dolgčas :wink: V tvojih koncih(Banjole) je kar precej naših(Volme)in okolica, tako, da če na kateri od čolnov-bark vidiš Morjeplovsko zastevico, kar pristopi.Če pa si želiš našo zastavico, zasleduj tu, kjer si se predstavil, kdaj je kako naslednje srečanje, tam jo sigurno dobiš za par €-vrčkov. :lol:
mašinfirer
grasa
Prispevkov: 1
Pridružen: To Jan 22, 2019 09:16
Kraj: LJUBLJANA

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a grasa » Sr Jan 23, 2019 09:47

Pozdravljeni vsi morjeplovci. Sem Samo prihajam iz trzina star sem 37 let. Moja zgodba glede morjeplovstva je pa taka, moja tašča ima na Cresu v Dragi parcelo in hišo seveda z mojo boljšo polovico hodiva na morje tja ker je najceneje toda mene je morilo ker tam pač ni veliko civilizacije in mi je bilo dolg čas okoli pa je dosti otočkov in zalivov ki bi jih raziskal tako da smo se odločili in tri leta nazaj kupili maestrala in tomos 4 seveda sem prvi dopust obral vse zalive kar je bilo možno z tem čolnilčkom tako da smo lani kupili zodiaka 3.8 z yamaho 30 tomos4 pa obdržali zato ker z mojo drago kupujeva zdaj železno barko tako da tudi prodajava zodiaca. barko imava že izbrano in jo počasi odplačujeva tako da če bo vse kot mora bit bo kmalu plačana v celoti potem pa sledi obnova in potepanja po sredozemlju če bo seveda vse po planu, ker pa seveda financ ni nikoli preveč bomo barko obnavljali sami zato bom zelo zelo vesel vseh nasvetov takih in drugačnih. Mislim da mi obnova barke nebo predstavljala prav velikih problemov saj imam veliko izkušen z mizarskimi deli slikopleskarskimi deli in vsa ostala dela v gradbeništvu ker pač to počnem celo živjenje po izobrazbi pa sem štromar. Zadnje leto sem se iz gradbeništva sicer malo umaknil tako da imava z mojo avtopralnico v Domžalah umaknil sem se zaradi zdravstvenih težav in neplačil tako da manjše stvari poznanim še vedno delam. Forum drugače spremljam že dve leti in sem na njem zvedel kar nekaj koristnih informacij in rešitev. Tko da to bi bilo to upam da nisem preveč dolgovezil in prav lep pozdrav vsem.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a Paco » Sr Jan 23, 2019 11:05

Dobrodošel Grasa. Upam da ti kmalu uspe urediti tvoj čolnič za potepanje po Jadranu in dlje.
pojdi se z bikom bost!
Ciconia
Prispevkov: 1
Pridružen: Če Mar 22, 2018 11:37

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a Ciconia » Po Feb 11, 2019 17:27

Pozdrav vse ljubiteljem vode
Da se predstavim. Sem Boris... Prekmurec... Panonski mornar. Z mano oldtajmerjem pa je tako. Celo življenje od rojstva sem vsako leto hodil na morje in ljubezen ni pojenjala.. Nasprotno. Najprej kanuji... kajaki... študij telovadbe... Vseskozi šport ort in morje. Nakar sem se znašel lepega dne na barki... Špricerji... SONCE... DOBRA VOLJA... in vmes dva trezna s katerima sem delil željo po znanju... Za kar pluti sem... Tja... Kako privežeš barko... Itd. Pa se mi je po branju vaših štosev zablinkalo v glavi da bo treba opravit izpit... Mater sem bil ponosen ko sem ga opravil eden od 5...med 25..juhu zdaj pa barka pa direkt v Grčijo ali Afriko. Pa berem.. Pa gledam na you tubu NAJVEČJE GLUPOSTI MOREPLOVCEV... HM ja vsako druga bi lahko bil jaz. Pa sem šel tako v pozadini na drugo pa 5. pa 12.jadranje...in zopet berem kao neke člane tu na forumu ki sprašujejo kako začeti in podobno... tako da sem se predlani odločil v sanjah da grem na individualni tečaj z mojo drago(saj razumete foro) na Murter za 4.dni...predavanja...pa vozli... Pa trimanje... in priprava jadrnice..
Vse od začetka... Popoldan pa teraj guske... Pa mi je kar uspevalo... Ja vem.... nobenih ekstremnih stvari in to. No v glavnem tu sem med vami morjeplovci cel zelen in frišen... Pa brez zamere za kaka banalna vprašanja...
Lep pozdrav iz Prekmurja, ki je kot morje lepo ravno.... Uživajte
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a Paco » Po Feb 11, 2019 17:52

Dobrodošel Ciconia !
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a jozko » Po Feb 11, 2019 17:55

Dobrodošel Ciconia :!:

Zanimiv opis :D
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a franc5e » Po Feb 11, 2019 22:22

Še en prekmurec, fajn.... :D :D
Dominik
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne Maj 28, 2017 09:57

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a Dominik » Če Feb 21, 2019 14:48

Pozdravljeni

Forum prebiram že vrsto let, tudi prijavljen sem že nekaj časa, vendar pa se dosedaj še nisem predstavil.
Moje ime je Dominik, doma sem iz okolice Celja.Najprej zahvala vsem, ki svoje izkušnje in znanje delite z ostalimi.
Zame je ta forum vesčas bil edini vir teoretičnega znanja, ki sem ga s pridom izkoristil, ko sem začel nabirati praktične izkušnje na morju.Začetki sicer segajo precej daleč nazaj in sicer takrat še na 3,5 m maestralu in tomosu 4,5.Po daljlši pavzi
in opravljenem izpitu je za nekaj časa zadoščala zložljiva guma in 20 km motor, zadnjih nekaj let pa plujemo s 5m gumenjakom in 60 km motorjem.Prosti čas rad izkoristim tudi za dodelave na čolnu in ker se pojavijo tudi vprašanja , na katere na foromu ne najdem odgovora, jih bom postavil v ustrezni temi.Za odgovore pa se zahvaljujem vnaprej.

Lep pozdrav , Dominik
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a jozko » Če Feb 21, 2019 22:26

Dobrodošel na forumu Dominik :!:

Ti kar postavi vprašanja, imaš dobre možnosti, da boš dobil ustrezne odgovore :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » To Maj 21, 2019 18:54

No vidiš, saj ni teško prebiti led in kar dobro napreduješ z metri in konjušnico.In kje se kaj potikaš, ko dopustuješ?Če opaziš kako Morjeplovsko zastavico, kar korajžno pristopi.Dobrodošel.
mašinfirer
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » Sr Maj 29, 2019 18:56

Lep pozdrav vsem skupaj! :)

Da se še jaz na kratko predstavim... Ime mi je Jure in živim v Ljubljani, kamor sem se preselil iz Maribora.

Po izobrazbi sem diplomiran ekonomist, trenutno zaposlen v avtomobilski panogi.

V prostem času se zanimam za raziskovanje vesolja in znanstvene projekte na tem področju, za vse kar je povezano z mehaniko in inženirstvom (motorji, konstrukcije itd.), moderno orožje (2. svet. vojna in novejše) in še bi se našlo kaj. :)

Sedaj, pri svojih 28., sem se odločil, da nama s punco malo popestrim prihodnja poletna dopustovanja s kakšnimi morskimi izleti na po kopnem nedosegljive plaže, kjer ni ravno mali milijon ljudi in kjer ne rabiš trepetati, da ti bo nekdo pod nos pomolil prste na nogah, medtem ko uživaš na brisači.. :D :roll:

V ta namen se odločam za nakup gumenjaka z napihljivim dnom, saj mora pasati v prtljažnik avtomobila, velikosti do 3 m in z motorjem 5 KM.

Nekaj nasvetov sem si tukaj že prebral, ne dvomim pa, da bom našel odgovore / nasvete na prav vsa vprašanja, ki so še odprta.

Se tipkamo! :)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti