Novi člani se predstavijo...

Člani foruma sporočamo, čestitamo...

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a jozko » Sr Jan 03, 2018 21:16

Dobrodošel na forumu Hans :!:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
JulesVerne
Kapitan fregate
Prispevkov: 123
Pridružen: So Jan 17, 2015 14:41

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a JulesVerne » To Jan 30, 2018 21:52

Pozdravljeni vsi.

Da se še sam predstavim.

Forum občasno spremljam že več let, zlasti sem navdušen nad številom prispevkov izkušenih in strokovno podkovanih članov. Forum je super avditorij, stičišče vsega najboljšega kar se z navtiko ukvarja v tej mali deželi izpod Alp in ob Jadranskem Morju :).

Sam se z navtiko tako ali drugače srečujem že več let. Od otroštva, ko sem očetu pomagal obnoviti sicer potopljeno jadrnico, s katero smo z družino pluli na hrvaško od 1994 dalje vsako leto. Zadnje čase poleti in jeseni v čarter vzamem jadrnico za teden ali dva, poleti pa mi je do letos super služila stara jadrnica, s katero sem vsako poletje vsaj nekaj tednov preživel na morju.

Od letos dalje sem sicer ponosen lastnik novega plovila. Nekaj izkušenj že imam in upam, da bom z le-temi lahko pomagal novim morjeplovcem, zlasti pa skupaj z ostalimi ohranjal navtično kulturo v tej naši mali deželi velikih ljudi.
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Sr Jan 31, 2018 09:32

No vidiš se gre, v bistvu si že star maček, le na mizo(palubo) je bilo treba še skočit.Upam, da se vidimo tudi na kakšnem srečanju, ali pa na vodi in kako ime jadrnice imaš, da se ve koga pocukat in mal zalit. :lol:
mašinfirer
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Sr Jan 31, 2018 10:28

JulesVerne Dobrodošel med morjeplovci :!:
Daki

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a Daki » Sr Jan 31, 2018 21:21

Lepo, da si se predstavil po treh letih 8)
Kakšno plovilo si pa nabavil :?:
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a Galex » Če Feb 01, 2018 09:01

no...jaz se tudi vračam na forum po dolgem času...5 let sem imel odprte fishermane in gumenjake...letos smo pa nabavili 6m gliser s kabino in ga zdaj čez zimo pripravljam za družinske večdnevne izlete. Moram priznat da sem na forumu dobil precej odgovorov in idej...zelo mi je všeč, da se znanje in izkušnje delijo ker včasih je res težko bit pameten... :D
Daki

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a Daki » Če Feb 01, 2018 11:57

Kakšno konjenico pa imaš gor :?:
JulesVerne
Kapitan fregate
Prispevkov: 123
Pridružen: So Jan 17, 2015 14:41

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a JulesVerne » Če Feb 01, 2018 15:36

Iz automarine Tortuga 27 (ki je sedaj na prodaj oz. bi jo zamenjal za kak ribiški čoln) sem preskočil na p.a.m. Y 36.

Y bo za zdaj v marini Punat.

Mali skok velikih razsežnosti lahko rečem. Zlasti glede stroškov :D.

Čeravno bom prostrani kokpit in pilothouse Tortuge blazno pogrešal. Kar se prostora tiče Tortuga nima konkurence pri plovilih pod 8m (nam imetnikom komunalnih vezov so žal odrekli pravico imeti daljše plovilo)...
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a Galex » Če Feb 01, 2018 21:18

Daki napisal/-a:Kakšno konjenico pa imaš gor :?:


Zadaj je yamaha 115 (oz selva) ampak mislim da je to isto...čoln in motor sta letnik 2012
Vse skupaj je ena lepa kombinacija za večdnevno vožnjo...le mini kuhnjo oz kuhalnik moram nekaj fiksno zmontirat... :D
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3287
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a MareC » Če Feb 01, 2018 21:32

david_bergoc napisal/-a:
Daki napisal/-a:Kakšno konjenico pa imaš gor :?:


Zadaj je yamaha 115 (oz selva) ampak mislim da je to isto...čoln in motor sta letnik 2012
Vse skupaj je ena lepa kombinacija za večdnevno vožnjo...le mini kuhnjo oz kuhalnik moram nekaj fiksno zmontirat... :D


Selva = Yamaha hmmm ne vem no, Selve se kvarijo mnogo bolj kot Yamahe :mrgreen: :mrgreen:
Daki

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a Daki » Pe Feb 02, 2018 00:17

Selva 4t je čista Yamaha, samo da ima pokrov v drugi barvi.
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a Galex » Pe Feb 02, 2018 20:19

Daki napisal/-a:Selva 4t je čista Yamaha, samo da ima pokrov v drugi barvi.


Mislim da je res tako ker razen zunanjega napisa na pokrovu je vse ostalo noter v znakih yamahe...bomo vidli .. jeseni smo pluli za vikend paket po italiji in vse skupaj je zgledalo odlicno...upam da ostane tako :) moram pa se porabo mal nastudirat,trim...itd..
Cakamo malo toplejse dni za testiranja :wink:
Daki

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a Daki » So Feb 03, 2018 14:41

Jaz imam sedaj tudi Yamaho F115 in če te kaj zanima, samo vprašaj. S trimom se lahko med vožno za največjo ekonomičnost naredi ogromno, poraba pa pri meni od 11-18 l/h pri potovalni (odvisno od pogojev), pri končni pa max 32 l/h.
sealine
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: To Apr 03, 2012 16:19

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a sealine » To Apr 10, 2018 09:17

Še sam napišem par besed o sebi. Že od malih nog sem navdušen navtik. Spomnim se, ko smo z družini odšli na morje in na strehi obvezen maestral 18, v prtljažniku pa tomos 4. Od takrat dalje si ne predstavljam dopusta brez plovila. Od nekdaj me zelo fascinirajo gumenjaki, pred 10 leti je oče nabavil prvi večji gumenjak, Marinar S550, z njim smo imeli prijetne in malo manj prijetne dogodiščine. Najmanj prijetna se je pripetila leta 2011, ko so nam ukradli izvenkrmni motor Suzuki 70. Nekaj let sem bil tako brez čolna, letos pa kupujem ponovno malo večji gumenjak in močnejši motor. Veselim se navtične sezone 2018. Forum zelo pozdravljen, ogromno dobrih prispevkov, nasvetov in ogromno dobrih sotrpinov pripravljeni pomagat z nasveti.
Daki

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a Daki » To Apr 10, 2018 10:51

Sealine, dobrodošel 8)

Upam, da boš dobro kupil in naj ti lepo služi.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti