Fotke z Vira 2014

Morjeplovska fotografija motivov povezanih z morjem...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Fotke z Vira 2014

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Maj 04, 2014 15:35

Od tu ne morem zmanjševati in že tako razrinejo forum, tako da bom za zdaj fotke in komentar prilepil semle, da bo ostali besedilo v temi
Otok Vir - in prvomajska regata z mini-12 čitljivejše.

Tole je trenutno v glavnem že 'sčarano' (predvsem je poštimanih nekaj povezav na druge teme; zato je bila več kot ena sprememba, ki je pa itak pojasnjena spodaj).

Uskršnja biciklijada na Viru 2014 - skrajni desni na fotki je Franc, na povezavi pod sliko je pa še kup fotk z nje.

Slika

Še malo komentiran izbor slik z 'Uskršnje Biciklijade' 2014
    Povezava na fotke v galerjii TZO Vir je že bila, ampak tam so le slike brez pojasnil, pa še vrstni red je pomešan; tule pa bo malo izbora s pojasnili - in povezavo s prvega prispevka v temi pa bom zdaj preusmeril semle.

    Osnovni razlog za tole pa je povezava na video posnetke, ki jih takrat še ni bilo ali pa jih nisem našel. Tale je z biciklijade...
Pavza nekje blizu Nina, na pol poti med Zadrom in Virom.
Voda pride prav, čeprav ni vroče.
Slika

Magda je iz Slovenije, ampak je na Viru že precej časa.
Tokrat ji je 'crknila' ena od prestav na kolesu in tu sva si najbrž
še razbijala glavo, kaj je narobe z menjalnikom. Izkazalo se je,
da se en zobnik enostavno prosto zavrti okrog pesta.
Kot rešitev je ostalo, da sme menjati le med nekaj prestavami,
ampak ni 'tehnični tip' in je bilo kar sitno.
Slika


Takole pa pelje par igračk, kot jih je imenoval ali altilone ali marenostrum, po pol metra vala
Slika
Edit:
marenostrum napisal/-a:MT je napisu:
"Takole pa pelje par igračk, kot jih je imenoval ali altilone ali marenostrum, po pol metra vala".
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
A ti je zopet dolgcajt da mešaš drek ?
Da boš nehu, ti pač priznam, da so tele igračke prave jahte.
    marenostrum je to napisal v prispevku spodaj - jaz pa pojasnim svoje mnenje o njegovem odgovoru tule, da ne izzovem 'prepucavanja' izven teme za 'prepucavanje'.
    Pisava je namenoma majhna - če koga res zanima, naj si pa poveča in malo vrti besedilo po zaslonu.

    marenostrum je napisal, da prizna, 'da so tele igračke prave jahte.'

    Jaz nisem mnenja, da so to jahte - in tudi nikoli nisem vedoma napisal česa, iz katerega bi razumen človek lahko kaj takega sklepal.

    Imeli pa smo
    eno in drugo temo o obalnih igračkah, ki niso kos nemirnejšemu morju, ne omogočajo izogibanja drugim plovilom in podobno.
    Če je nekaj plovilo, ki ni več samo taka igračka in je kos tudi malo bolj razgibanemu vremenu, če tisti v njem ve kaj dela in se zaveda
    omejitev tega plovila, to še vedno ni nujno jahta.

    Sicer sem zgoraj napisal 'atilone ali marenostrum'. Izkaže se, da je atilone napisal, da niso "barke", ampak par 'čolničov'
    tukaj,
    marenostrum pa, da so igračke
    tukaj.

    Kar pa je tamle napisal marenostrum, je odličen primer politikantske izjave - težko je hitro videti in z malo besedami jasno pojasniti,
    kje in kako vse je naložil.
    1. Naj bi mi bilo 'dolgcajt', da bi...

      Koliko sem imel na Viru časa, da bi mi bilo dolčas, je videti iz teme, na katero se nanašajo te slike - povezava je na začetku prispevka.

    2. S tem, da sem omenil, da je kdo na forumu te barke imenoval igračke, pa - tudi po slikah sodeč - znajo v dobrih rokah biti kos
      tudi malo manj mirnemu morju, nisem 'mešal dreka' - on prav on s tem svojim prispevkom pa ga verjetno je poskušal mešati.
    3. Kdo sicer v takih 'razpravah' 'meša drek' in kako, se pa - žal - da videti tudi iz marenostrum-ovega pisanja na povezavi tja,
      kjer je on jadrnice mini-12 imenoval igračke.



Prvega maja, prvi dan regate

Robijeva gajeta plove razpostavit boje
Slika

Konček protokola
Slika

Eden od štartov
Slika
Mate Kapović z Vira, ki se je uspel uvrstiti v polfinale
Slika

Katarina iz JK Race
Slika
Še ena, ki sem jo pred nekaj leti najbrž tudi jaz navadil jadrati samo.

France zraven je pa 'kriv' tako za to, da sem se srečal z mini-12,
kot za to, da so tokrat štiri prišle na Vir.
Slika


Še enkrat Franc, tokrat ne na kolesu ampak najbrž v cilj - prvi od svoje predtekmovalne skupine.
Slika

Niko je imel s sabo tudi radijsko vodeni model in na tej fotki ga vodi Vito.
Za tistimle skalovjem je pa bil naš 'pristan'.
Slika

Štirje dobrovoljni smehjaji
Slika


Jaz, polplešasti belobradi... mogoče takrat, ko sem dobil v svoji predtekmovalni skupini pred Stančijem iz JKL, ki je bil na koncu drugi.
Slika

Snemalska ekipa?
Slika

Pogled na eno menjavo posadk z ene
Slika

in druge strani
Slika

Tole je verjetno odhod na odmor za obed
Slika

Veter od obale, le malo valov in lepa krmna brazda. V ozadju Kaštelina, ki naj bi jo 'zakrivili' Benečani, ko so oblegali Nin ali Zadar ali... - o priliki moram pogledati, kako naj bi to takrat bilo...
Slika

Kot bi napisal Tex, vreme sončno.
Slika
V ozadju je pa verjetno naliv nad Zadrom...


Uspel sem najti kaj od tega, kar so posneli
Slika
Povezava tja je v osnovni temi Vir.


Nekaj občinstva
Slika[/img]

Po tem, ko je zamenjala turnus in oddelala nočno, da lahko morda po manj kot 8 urah jadranja tekmuje na svoji prvi regati
Slika

Marino - srečen, ko se mu je uspelo kvalificirati v polfinale
Slika

in s podmladkom, ki mu je sicer tudi že jadral na kolenu.
Slika

Tudi mamica tegale - tu je na fotki z biciklijade - je že peljala jadrnico, ampak tokrat še ne na regati.
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne To Dec 09, 2014 05:41, skupaj popravljeno 4 krat.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Še malo mislim da z drugega dne

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Maj 04, 2014 17:24

En štart, tri slike po vrsti - sodnikov pogled
Slika
Slika
Slika
Tole je bila moja polfinalna skupina in takole sem v 21-ki štartal
na šteje sekund, torej brez uporabe ure.

Tole je pa moja vožnja v cilj tega plova pred Stančijem.
Slika
Slika
Oba sva se uvrstila - a je v tej skupini pred nama bil Staš.

Vrstni red do finala na končnega ni nič vplival, ampak odpeljal sem pa oba izbirna plova lepo.


Še ena lepa vožnja v cilj
Slika


in 'igračka' v elementu
Slika
V ozadju naselje na rtu Kozjak, 'hribčki' za tem pa bi morali biti Molat.

Predpisali so skrajšana jadra, in jaz na WC pred startom tega nisem slišal, in vetra je bilo za polna jadra...
Slika

Štart enega od finalnih plovov
Slika
Vidi se, da je nekaj vala, veter pa ni nič posebnega.
Prvi otok za štartnimi bojami je Ugljan, potem pa naprej do Dugega nekje v ozadju.
Mene tu sploh ni v kadru - na tisti barki skrajšano jadro enostavno ni neslo.

Tako sem med plovom razvil polna in bil diskvalificiran. Pa drugič bolje.

Cik-cak ostro v veter proti privetrni boji
Slika
Desno v ozadju Kastelina, ostanek beneške utrdbe, za katero se zgodovinarji ne morejo čisto zediniti, kdaj je nastala.
Sicer je veter pihal nekaj časa z zahoda kot tule, nekaj časa z vzhoda, in zato so bili tudi štarti zdaj z ene, zdaj z druge strani.
Večji valovi pa so bili v glavnem z jugozahoda.

Tudi lepo ostro v veter
Slika
V ozadju je Privlaka.

To je najbrž predštartna gneča pred drugim finalnim plovom
Slika
Jaz sem najbrž v 23 s polnim oziroma neskrajšanim jadrom...
Prve zadeve zadaj sta verjetno Rivanj in Sestrunj, zadaj pa je Dugi otok.


Malček vala in prvi v cilj Staš, ki se mi je pustil zavesti, tudi s polnim jadrom
Slika
Ob razglasitvi rezultatov prav nič srečen (tudi diskvalificiran - če ga jaz ne bi zavedel, bi bil drugi).
Samo on menda je slišal sodnika, ko je rekel za skrajšana jadra... Fotka je pa dobra.
Slika


Trenutek počitka: Branko, zdaj skrbnik štirih mini-12 na Viru
Slika
In dobro mu gre tudi po mojem odhodu, čeprav ni brez zapletov - ampak kaže, da jim je kos

Dva od najbolj zagnanih pikolinov... Levi, Vito je prišel ob devetih, jadral če je bilo le kaj prostega, ob 15 čez dvanajst tekel domov kosit in in po torbo za v šolo nekje ob enih. Ob pol štirih proč, čim je bilo konec pouka, je bil spet v jadrnici, in tudi svojo dozo oripravljanja in pospravljanja zvečer je oddelal.
Slika
Nekaj minut prosta, pa že sedi v barki...
Slika


Pogled na mizo - še nekaj reči na njej manjka
Slika

Najboljši trije - in malo spremstva
Slika
Stane Kragelj iz JKLjubljana med dvema iz JK Odisej. Zraven France - tisti, ki je s svojim spraševanjem 'kriv'
za to prebujanje jadranja na Viru, pa Marino, moj tečajnik, ki mu je za eno mesto ušel finale - in pa direktor podjetja Vir Turizam.

Glasbeni del fešte po tekmi...
Slika
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne Pe Maj 23, 2014 21:42, skupaj popravljeno 1 krat.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
marenostrum
Viceadmiral
Prispevkov: 357
Pridružen: Pe Jan 10, 2014 19:51

OdgovorNapisal/-a marenostrum » Sr Maj 07, 2014 10:05

MT je napisu:
"Takole pa pelje par igračk, kot jih je imenoval ali altilone ali marenostrum, po pol metra vala".
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
A ti je zopet dolgcajt da mešaš drek ?
Da boš nehu, ti pač priznam, da so tele igračke prave jahte.
Ne pusti se povlečt dol na njihov nivo. Tam so v prednosti.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti